Автор Тема: Има ли начин да се потисне действието на амигдалата?  (Прочетена 589 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Валсо

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 14
  • Карма: +1/-0
  • Пол: Мъж
    • Профил
От интернет научих, че амигдалата е отговорна за чувствата и емоциите, а това са две неща, от които отдавна искам да се отърва. След доста търсене и допитване до AI, разбрах, че имало начини, но повечето са от типа на диазепама, които само те карат да спиш без реално да вършат това, за което ги "рекламират". И затова търся някакъв неуспиващ начин.Ако вампирите от филмите съществуваха, решението щеше да е очевидно, но понеже не съществуват, трябва да търся начин чрез науката.

Неактивен Emotion

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 39
  • Карма: +1/-0
  • Пол: Жена
    • Профил
Re: Има ли начин да се потисне действието на амигдалата?
« Отговор #1 -: 13 ноември 2023 04:36:30, понеделник »
Само лекар специалист би могъл да даде компетентен отговор. Лекарствата от този тип са безброй и имат различен механизъм на действие. Бензодиазепините, към която група спада и диазепамът, служат само за краткосрочно лечение и при тях рискът от пристрастяване е огромен. Също така, за назначаването на такива медикаменти е нужно уточняване на първопричината и локализиране на засегнатата мозъчна структура, ако се касае за такъв случай. Въпреки симптоматиката, напомняща на проблем в амигдалата проблемът може да не е точно там. Това го казвам като работеща в сферата на здравеопазването.

Неактивен Валсо

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 14
  • Карма: +1/-0
  • Пол: Мъж
    • Профил
Re: Има ли начин да се потисне действието на амигдалата?
« Отговор #2 -: 14 ноември 2023 19:50:28, вторник »
Бензодиазепините, към която група спада и диазепамът, служат само за краткосрочно лечение и при тях рискът от пристрастяване е огромен.
Точно заради това споменах, че търся друг начин. Виждал съм лично какво причинява пристрастяването към тези лекарства и не искам да стигам дотам. А причината да искам да се отърва от всякакви емоции е това, което успя да накара изкуствен интелект да зацикли от грешки - жена. Смешно звучи, но е истина. Питах изкуствения интелект на Опера (Ариа) за начини да потисна амигдалата и така да се отърва от всякакви емоции и като му казах причината, той заби и изплю грешка:


Мислех, че съм я забравил, но преди няколко дни се засякохме на улицата и всичко се върна - и спомени, и чувства. Почти няма място от София, където да нямам спомен с нея и или трябва да се махна от София, което чисто финансово е невъзможно, или да намеря начин да се отърва от емоциите. За съжаление още не сме осъществили контакт с вулканците, иначе щях да питам тях.
И понеже ИИ не можа да помогне, реших да питам тук. Не съм сигурен доколко психологията ще може да помогне в случая, по-скоро неврологията ще може, но не можах да намеря форум на невролози - те явно много не си падат по форумните платформи.

Неактивен Emotion

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 39
  • Карма: +1/-0
  • Пол: Жена
    • Профил
Re: Има ли начин да се потисне действието на амигдалата?
« Отговор #3 -: 23 ноември 2023 21:56:47, четвъртък »
Мисля, че личният контакт със специалист ще бъде много по-полезен от съвети във форум. Лекарят ще има възможност да направи необходимите тестове, възможно е да се назначи образна диагностика и хормонални изследвания, за да се установи взаимовръзката между чувствата, които са се появили в резултат от описаната житейска ситуация и физиологичните особености на организма Ви. От такива детайли се нуждае лекарят, за да прецени какво е нужното лечение.

Неактивен Валсо

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 14
  • Карма: +1/-0
  • Пол: Мъж
    • Профил
Re: Има ли начин да се потисне действието на амигдалата?
« Отговор #4 -: 28 ноември 2023 11:39:51, вторник »
Мисля, че личният контакт със специалист ще бъде много по-полезен от съвети във форум. Лекарят ще има възможност да направи необходимите тестове, възможно е да се назначи образна диагностика и хормонални изследвания, за да се установи взаимовръзката между чувствата, които са се появили в резултат от описаната житейска ситуация и физиологичните особености на организма Ви. От такива детайли се нуждае лекарят, за да прецени какво е нужното лечение.
Ама аз не съм куку, за да ми трябва лечение. Първата любов, вкл. и несподелена такава, не се лекува по никакъв начин, а очевидно и не се забравя. Единствено може да я "заобиколиш", ако намериш начин да потиснеш частите от мозъка, които отговарят за нея. А мозъчната наука едва ли е напреднала дотам да може да изрязва нежелани част от мозъка.