Автор Тема: Приятеля ми  (Прочетена 399 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен margaritka

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 1
  • Карма: +0/-0
  • Пол: Жена
    • Профил
Приятеля ми
« -: 18 август 2022 11:50:04, четвъртък »
Здравейте. Имам нужда от помощ за приятеля ми. Мъж на 30г. Заедно сме от 8 месеца, от 3 живеем заедно. От самото начало той е обсебен от мисълта, че го лъжа или мога да го предам по някакъв начин. Първоначално живеехме в различни градове, през което време той категорично отказваше да бъде с мен поради ред причини недостиг на пари, моето минало, обвиняваше ме и т.н След няколко месеца реши да се премести в моя град и да заживеем заедно. И така от първия ден започнаха караници - кой къде да си сложи нещата, кой чисти, кой готви. през цялото време ме проверява къде ходя, с кой си пиша. Обвинява ме в различни неща, които в последствие не са истини. Сменя си настроението през два часа. Например: хваща ме за косата, а на утрешния ден съжалява. Не е проявявал друг вид насилие, а само обвинения. Това продължава през цялото време. Обвинява ме, обижда, а после се извинява. Той самия осъзнава, че поведението му и настроенията му са неразбираеми и неправилни. За него мога да го определя като нерешителен, влияе се от чуждото мнение, не помни какво говори, при спор. Накратко е това. За момента си води бележки как се чувства и какви мисли му минават през деня. Каква следва да е следващата стъпка? Как да му помогна без консултация с лекар?

Неактивен mariya_koeva

  • ПСИХОЛОГ
  • Глобален модератор
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 767
  • Карма: +17/-0
  • Пол: Жена
  • Нека заедно намерим пътя към промяната!
    • Профил
    • https://psychologist-koeva.blogspot.com/
Re: Приятеля ми
« Отговор #1 -: 19 август 2022 19:27:33, петък »
Здравейте, margaritka!

Приятелят Ви няма нужда от консултация с лекар, а от консултация с психолог. Явно той има проблем с доверието, със самочувствието, с овладяването на агресивните си импулси. Пишете, че Ви хваща за косата. Това е физическо насилие. А непрестанните обвинения от негова страна към Вас, както и обидите са сигнал за емоционално насилие. Което е предпоставка за трудни взаимоотношения във връзката, ако той не поиска да се промени. А това няма как да стане с водене на записки как се чувства той и какво си мисли през деня. Необходима е сериозна психологическа работа с него, която ще изисква време, усилия и търпение.

Успех!
Мария Коева
Психолог

mariyakoeva7@gmail.com
www.psychologist-koeva.blogspot.com