Автор Тема: Нужда от съвет  (Прочетена 400 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Az

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 1
  • Карма: +0/-0
  • Пол: Жена
    • Профил
Нужда от съвет
« -: 1 юли 2022 09:47:57, петък »
Здравейте, имам нужда от съвет. Накратко - заедно сме от почти две години, и двамата разведени и двамата с деца, той - на 46 години, аз на 41. Държи се любящо, с внимание, непрекъснато ми повтаря колко ме обича, но ... дотук. За две години не усещам материализирането на тези думи и това ми тежи. Срещаме се 3-4 пъти седмично, приспивам в тях, но там нямам нито една моя вещ. Не се чувствам като в дом, а като на гости. Семейните празници е при родителите си с децата и нито веднъж не ме покани с него.  Като любовница на женен мъж съм. Говори, че само с мен си представя живота, че иска да остареем заедно, а реално нямаме план дори за след седмица. Аз не съм търсила целеустремено връзка с обвързване. Той ми създаде илюзията за такава. И две години не са малко време за го покаже, ако беше така. Не е от мъжете - играчи, използвачи, с много и краткотрайни връзки. Напротив, скромен е и добър.
Говори ли сме многократно за това как се чувствам и какво очаквам. Винаги казва, че съм права, оправдава се с това, че той бил повреден / какво и да значи това, негови думи са, не мой/, че е травмиран, не била в мен вината, уверяваме ме колко много знача за него и че ще си опита да ми го покаже. И след разговора нищо не се променя. Знам, че е имал труден брак и лош опит, но не сме ли всички така. Последния път когато говорихме, скарахме се и аз си му оставих ключовете от тях. Очаквах да реагира, за да не ме загуби, но уви. Каза, че не искал да ме кара да страдам, искал да съм щастлива, обича ме....и приключихме.
И тук вече идва моята обърканост. Знам, че не мога да помогна на човек, който сам не иска да си помогне. Но кое е по правилно? Да проява търпение, обич и просто да съм до него, докато сам се бори със своите страхове. Или да спра да си губя времето и да не тичам там, където не са ме повикали.

Неактивен Boyanova

  • ПСИХОЛОГ
  • Админ
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1349
  • Карма: +8/-0
  • Пол: Жена
    • Профил
    • Форум за психология
Re: Нужда от съвет
« Отговор #1 -: 1 юли 2022 22:19:13, петък »
Здравейте,

В живота се случват всякакви събития. Някои от тях наистина оставят дълбок отпечатък в психиката. Понякога отпечатъкът е такъв, че човек не може да се справи сам с преодоляването на събитията от миналото. Така се проявяват неща от миналото в поведението за доста време напред. Описвате, че е минало много време, а човекът до Вас продължава да е неспособен сам да преодолее неща от миналото. Очевидно това вреди на връзката Ви.

Ако и двамата желаете да продължите да градите връзката си, то е добре да обсъдите дали той не би желал да се консултирате с психолог, специализирал в тази област. Добре е да сте на консултацията и двамата, защото все пак става въпрос за изграждане на връзка, а за това сте нужни и двамата (ако само един да гради връзка, а другият не участва- не виждам как ще се получи).

Пак защото връзката се гради от двама, е добре, ако изберете да я градите, той да не се налага да се бори сам със страховете си. Борете се заедно с тях. Установете си нов начин, по който да се случват нещата между вас. Направете преходът плавно, но със срокове, така че в един момент да има осезаем резултат. 

Пожелавам Ви успех!
психолог Людмила Боянова