Автор Тема: Търся съвет  (Прочетена 488 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Liudmila92

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 1
  • Карма: +0/-0
  • Пол: Жена
    • Профил
Търся съвет
« -: 24 юни 2022 21:43:53, петък »
Здравейте!

Търся съвет и подкрепа,за ситуация която стана днес.
Ще си излея тук всичко каквото ми е на душата.

С мъжът ми сме женени и живеем заедно и работим заедно от 3г.
По-принцип се разбираме,рядко се караме,но когато се скараме (разбира се,че за пълни глупости и от мойте женски хормони..) винаги сме се сдобрявали.

Обичаме се,искаме да имаме деца,в момента даже си купуваме така мечтаното жилище.

НО!От 5,6 месеца интимният ни живот не върви. Опитваме за деца още от началото,но не ставаше,цикълът ми е нередовен, и дори не знаех имам ли въобще овулация. Ходих на прегледи (оказва се,че имам поликистозни яйчници и на двата, и това прави проблем да забременея. Аз съм на 30г, и предполагам като жена ме разбирате,как се чувствам когато опитваме и опитваме и нещата не се получават и годините си вървят,и какво ми е когато гледам как мои приятели имат дечица,а аз още нямам.Всичките тези неща той ги знае.Всичко правя за да ми се нормализира цикъла (тренирам редовно,храня се здравословно,пия много вода,пия също и витамини) записвам си цикъла, когато дойде,следя овулацията и му казвам когато настъпят онези дни в месеца когато е най-благоприятно.

НО просто рутината убива всичко,просто секса напоследък хем че го няма,нем и че не върви. Едно и също,едно и също,просто той не знае правилния подход,и това мен ме кара да нямам никакво желание за каквото и да било. Искам да ме прегърне,целуне,просто нещо различно да се случва. На него почна и да не му става,и казва че е защото много съм говорила че не било хубаво. Ами нали иска да знае какво се случва,ето казвам.Казах му че искам разнообразие,смяна на места и т.н., той,добре, и пак нищо ново. Тук, последните дни го хващам да се задоволява сам. И как оспява да се задоволи сам,като с мен не му става?

Аз просто полудях, взех му куфара и му нахвърлих всички дрехи в него и му казах да се маха,и че искам да си махнем брака. Сега той каза на шефа ни,и отиде при него в неговият апартамент да живее за сега.

Доста дълго стана,но имах нужда да си излея това което мисля,и се извинявам за интимните теми които описвам по-горе,но това се случва при мен в момента.

Просто ми е много болна темата за деца,и с всеки неуспешен опит,или когато е денят на овулация ние просто нищо да не правим това направо ме съсипва,той не го ли разбира.

Моля за съвет в тази ситуация какво да правя

Неактивен mariya_koeva

  • ПСИХОЛОГ
  • Глобален модератор
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 767
  • Карма: +17/-0
  • Пол: Жена
  • Нека заедно намерим пътя към промяната!
    • Профил
    • https://psychologist-koeva.blogspot.com/
Re: Търся съвет
« Отговор #1 -: 26 юни 2022 19:03:27, неделя »
Здравейте, Liudmila92!

Съжалявам за емоционалното състояние, в което се намирате. Този проблем е все по-често срещан вече и със сигурност не сте единствената, която преживява тежки моменти. Нормално е да сте по-избухлива понякога и цялото това напрежение да се пренася и във взаимоотношенията със съпруга Ви. Аз Ви поощрявам да не се предавате, а да продължавате да опитвате. Медицината е напреднала в това отношение и моят съвет е да се консултирате и с други специалисти в тази област. Да чуете и тяхното мнение. Моите наблюдения са, че когато една двойка има такъв проблем, тя се фокусира само върху "овулация, цикъл, секс". Сякаш сексът става като задължение, а не като начин двама души да си доставят удоволствие. И нещата се случват точно тогава, когато двойката си каже, че спира да следи овулации, да си прави тестове, да е като фикс идея "правенето на дете". И на 30 години сте още млада, какво значи "годините си минават"? Спокойно, вярвам, че всичко ще се случи в правилния момент, и Ви пожелавам успех!
Мария Коева
Психолог

mariyakoeva7@gmail.com
www.psychologist-koeva.blogspot.com

Неактивен ЦециВихронрав

  • КОЛУМНИСТ
  • Глобален модератор
  • Full Member
  • *****
  • Публикации: 201
  • Карма: +9/-1
  • Пол: Жена
  • Обичам да Обичам
    • Профил
Re: Търся съвет
« Отговор #2 -: 30 юни 2022 17:46:44, четвъртък »
Liudmila92, аз не съм психолог и говоря от позиция на опита. Сигурно ще ти се сторя малко груба, но понякога, за да помогнеш на някой трябва да го строиш в две редици и да му се накараш.

Искали сте да имате дете и сте почнали секс по график. Когато бях на 38 се събрах с настоящият ми мъж и също искахме дете. Обаче той трябваше да пие разни илачи поради бавно подвижни сперматозоиди и също да правим секс в определени дни и часове. След втория път той ми заяви в прав текст, че той повече секс по график няма да прави, защото това му убивало цялото желание и му падало либидото. Говорих и с други приятели и те ми казаха същото. За мъжете секс по график е равна на кастрация.За това не е чудно, че мъж ти напоследък не успява да се възбуди с теб, но пък успява когато е сам. И му прави чест, че не е отишъл с друга, а опитва сам с идеята в един момент да успее и с теб.
Колкото до разнообразието то зависи не само от мъжа, а и от жената. Млади сте. Съберете се. Преглътни си гордостта, извини се на момчето и се съберете. Предложи му да забравите за година-две за бебе и да пробвате да почнете от начало. С всичките свалки, срещи и романтика и без да бързате със секса. Когато и двамата се успокоите и си простите секса сам ще се върне и ще е по-хубав от всякога.

А поликистозни яйчници се лекуват с чай от турта и разни илачи които трябва да ти изпише гинеколога ти. Страдала съм от това и след лечение се оправих. Просто отиди на читав гинеколог да ти изпише нужните лекарства.
Внимавай, какво си пожелаваш - мога да реша да ти го дам!