Автор Тема: Нуждая се от помощ  (Прочетена 512 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен p.i.

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 1
  • Карма: +0/-0
  • Пол: Жена
    • Профил
Нуждая се от помощ
« -: 23 юни 2022 13:56:12, четвъртък »
Здравейте, чувствам се адски объркана и безпомощна. Ситуацията ми е следната. Имам връзка с момче, турчин, от 10 години. В началото на връзката ни, родителите ми разбраха, карахме се не бяха съгласни и съответно дълги години се криехме от тях, не успяхме, а и не искахме да се разделим. През тези години се измъчвах адски много натрупах много стрес и напрежение и накрая приятелят ми отиде и говори с баща ми. Обясни му, че държим един на друг, че искаме да сме заедно. Съответно баща ми ми каза, че с майка ми не са съгласни, не могат да го приемат, не харесват семейството му, но живота си е мой и не искат след време да им кажа, че заради тях не съм се омъжила. Как да постъпя? Обясних им, че просто искам да му бъде даден шанс да докаже какъв човек е, как се отнася с мен и да видят, че могат да са спокойни, че съм взела правилно решение. Не искам да разочаровам и тях, искам просто всичко да е наред, психически наистина не се чувствам добре, не знам как да постъпя и какво да правя... Плача постоянно, нямам апетит, те не повдигат повече темата, а аз не искам да ги карам да говорим, за да не изглежда така все едно се оправдавам... Моля ви дайте ми съвет как да постъпя, всеки родител иска най-доброто за детето си, но просто гледните ни точки са различни. Не ги обвинявам, знам, че ме обичат много, както и аз тях, не искам да ги наранявам или да ги е срам от мен..

Неактивен Boyanova

  • ПСИХОЛОГ
  • Админ
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1349
  • Карма: +8/-0
  • Пол: Жена
    • Профил
    • Форум за психология
Re: Нуждая се от помощ
« Отговор #1 -: 24 юни 2022 17:43:39, петък »
Здравейте,

Което и да решите, то е правилното за Вас, според мен. Аз мога да Ви дам само моята странична гледна точка на наблюдател. Тя е, че явно има нещо истинско между Вас с този турчин, след като от 10 години вече сте заедно. Това нещо е една стабилна и продължителна във времето връзка, която Вие се стремите да защитите. Разбира се, не трябва да е за сметка на разваляне на взаимоотношенията Ви с родителите Ви. Но дори и родителите Ви явно си дават сметка колко е важно за Вас, щом казват, че животът си е Ваш. Това наистина е така. Животът е Ваш и аз Ви пожелавам да го изживеете заедно с човека, който обичате и който Ви обича!

Поздрави
психолог Людмила Боянова