Автор Тема: Трудно ми е да взема решение, колебая се.  (Прочетена 688 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Toni__1

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 3
  • Карма: +0/-0
  • Пол: Мъж
    • Профил
Трудно ми е да взема решение, колебая се.
« -: 9 ноември 2021 09:29:18, вторник »
Здравейте, не знаех къде да публикувам запитването си, затова пиша в този раздел, извинявам се ако съм объркал мястото. На 23 години съм, преди два дни имах рожден ден. Аз съм човек на изкуството, ходя на уроци по цигулка, музиката е едно от малкото неща, които ме прави щастлив. Мечтата ми е да стана музикант.
Вчера майка ми, ми даде една брошура, на която беше обявено, че в младежкия дом в моя град, обявяват просушване за детско-младежки хор, в него могат да участват хора до 25 години. Много се зарадвах като научих това, аз съм пял известно време, но впоследствие се появи едно колебание в мен и сега ми е трудно да взема решение. Колебанието, е свързано с това, дали да отида на прослушване в този хор или да се запиша на уроци по китара, бях си купил китара миналата година, но тогава заради пандемията не ходих на музикални уроци.
Трудно взимам решения, много съм колеблив и това понякога ми пречи. Как да се преборя с тази колебливост? Какъв е психологическият метод, за справяне с такъв проблем?

Неактивен mariya_koeva

  • ПСИХОЛОГ
  • Глобален модератор
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 767
  • Карма: +17/-0
  • Пол: Жена
  • Нека заедно намерим пътя към промяната!
    • Профил
    • https://psychologist-koeva.blogspot.com/
Re: Трудно ми е да взема решение, колебая се.
« Отговор #1 -: 9 ноември 2021 20:25:02, вторник »
Здравейте, Toni__1!

Аз мисля, че във Вашия казус не става въпрос за колебливост, а за това да послушате мечтите и желанията си и да ги последвате. Кое Ви харесва повече - пеенето или свиренето? Как се виждате след известно време - певец или музикант? Когато намерите отговорите на тези въпроси, ще знаете какво решение да вземете.

Успех!
Мария Коева
Психолог

mariyakoeva7@gmail.com
www.psychologist-koeva.blogspot.com