Автор Тема: Почина ммой приятел  (Прочетена 2412 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен idk111

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 3
  • Карма: +0/-0
    • Профил
Почина ммой приятел
« -: 8 септември 2021 10:50:24, сряда »
Станало е преди няколко месеца, но аз разбрах тези дни. В момента изпитвам много емоции. Не се бях свързвала с него от доста време. Бях се изолирала от всичко и всички и бях деактивирала акаунтите си в социалните мрежи, защото се опитвах да се справя с моите депресии и тревожности.. Сега си мисля, че трябваше да му пиша по-често. Беше млад, имаше цял живот пред него, щеше да има блестящо бъдеще. Не знам какво да правя, тъгата ме изяжда. Само като си помисля за това ми се повръща буквално и не мога да спра да плача. Спомням си го като излизахме заедно и после си го представям в ковчега, разлагащ се. Ужасно е.
Мисля си за всички неща, които няма да може да направи, да научи, да изживее... Няма да мога да го видя вече. Досега не съм губила приятел, много ми е трудно. Заради това, че се изолирах не ми останаха много хора, с които да говоря и затова пиша тук.

Неактивен mariya_koeva

  • ПСИХОЛОГ
  • Глобален модератор
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 767
  • Карма: +17/-0
  • Пол: Жена
  • Нека заедно намерим пътя към промяната!
    • Профил
    • https://psychologist-koeva.blogspot.com/
Re: Почина ммой приятел
« Отговор #1 -: 8 септември 2021 21:51:20, сряда »
Здравейте, idk111!

За да мога да Ви бъда полезна, отговорете ми на колко години сте. При всяка възраст начина, по който преминава скръбта, е различен, а оттам и насоките, свързани с нейното преодоляване, са индивидуални.
Мария Коева
Психолог

mariyakoeva7@gmail.com
www.psychologist-koeva.blogspot.com

Неактивен idk111

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 3
  • Карма: +0/-0
    • Профил
Re: Почина ммой приятел
« Отговор #2 -: 9 септември 2021 23:17:44, четвъртък »
на 29 съм

Неактивен mariya_koeva

  • ПСИХОЛОГ
  • Глобален модератор
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 767
  • Карма: +17/-0
  • Пол: Жена
  • Нека заедно намерим пътя към промяната!
    • Профил
    • https://psychologist-koeva.blogspot.com/
Re: Почина ммой приятел
« Отговор #3 -: 10 септември 2021 21:00:08, петък »
Здравейте отново, idk111!

Няма "правилен" и "неправилен" начин за преодоляването на скръбта. Някои се затварят в себе си, други се правят, че нищо не е станало, трети се опитват конструктивно да продължат напред. Това, което бих Ви посъветвала, е да изливате мъката, гнева си дори. Записвайте мислите си. Писането ще Ви помогне да осъзнаете емоциите си, вътрешния си свят. Поставяйте си цели, които да свършите всекидневно. Може да са най-малките, но ще са Ви от помощ за организиране на деня Ви. Прекарвайте време с други приятели, с партньора Ви (ако имате такъв). Разнообразявайте ежедневието си. Всичко това ще Ви направи динамична и ще Ви накара да излезете от състоянието, в което сте сега. Ако усещате, че Ви е трудно, потърсете директен контакт с психолог. Всъщност от какво е починал приятелят Ви? Ако е от COVID-19, призовавам още веднъж да се спазват всички предпазни мерки и да се грижите за себе си и за околните.
Мария Коева
Психолог

mariyakoeva7@gmail.com
www.psychologist-koeva.blogspot.com

Неактивен idk111

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 3
  • Карма: +0/-0
    • Профил
Re: Почина мой приятел
« Отговор #4 -: 13 септември 2021 13:18:26, понеделник »
Ще опитам да пиша. Също така се свързах с някои приятели, поговорихме и се чувствам малко по-добре. И да, от ковид е починал, не си е обърнал внимание навреме. Трябвало е да отиде по-рано на лекар.