Автор Тема: Притеснение от шофьорски курс за автомобил  (Прочетена 1273 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен stotinko

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 5
  • Карма: +0/-0
  • Пол: Мъж
    • Профил
Притеснение от шофьорски курс за автомобил
« -: 16 август 2021 10:30:08, понеделник »
Здравейте,


Като всеки човек и аз имам проблеми. Един от проблемите е че се тревожа дали накрая  ще взема шоф.изпит. Предполагам знаете че това занимание е изключително отговорно и изисква голяма доза концентрация. Вече съм заплатил целия курс за категория B и не мога да си върна парите обратно. С цел да имам повече време за реакция по време на практическия изпит реших да се пробвам на кола с автоматични скорости, тъй като по-лесно се управлява. Практическия изпит по време на изпита не всички го вземат от първия път и това плаши младите кандидат-шофьори. Чувал съм какви ли не неща от приятели за неуспешно взети практически изпити. Един ми разказа че след като не го е бил влез излязал от колата и крещял високо, а една приятелка му тръшнала вратата на изпитващия в деня на изпита. Въобще това е едно голямо напрежение и не всеки може да се отпусне в такава ситуация. Таксата за самия изпит също не е за подценяване. Нормално е човек да се тревожи преди изпит, нали все пак зависи бъдещето му. Плаша се ако се явя на изпита и се скова като дърво и забравя целия материал - това е най-гадното. Как да бъда по увeрен и спокоен по време на управление на автомобила.Нищо фатално няма да се случи, ако не успея от първия път (както много други) да взема практическия изпит, но ще се почувствам разочарован от себе си.


Неактивен Emotion

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 39
  • Карма: +1/-0
  • Пол: Жена
    • Профил
Re: Притеснение от шофьорски курс за автомобил
« Отговор #1 -: 18 август 2021 20:03:13, сряда »
Здравейте,


Имам подобни на вашите притеснения. Имам шофьорска книжка и кола от години, но я карам по няколко пъти годишно, само когато е много необходимо. Странно е, защото шофирането ми е страст, в същото време ме паникьосва. Разтрепервам се, изнервям се...направо ужас. Няма причина за това и не знам как се преодолява. Когато взех книжка вече бях завършила висшето си образование и бях се явява на много изпити, без те да ме притесняват. Но шофьорският - направо бях пред нервен срив. Взех го от първи път, но така и не свикнах с шофирането. Вие страхувате ли се да шофирате или се тревожите за самия изпит?

Неактивен stotinko

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 5
  • Карма: +0/-0
  • Пол: Мъж
    • Профил
Re: Притеснение от шофьорски курс за автомобил
« Отговор #2 -: 18 август 2021 21:29:52, сряда »
Не ме е страх от шофирането. Страх ме е да се проваля на първия път защото това ще ме накара да се чувствам разочарован от себе си. Ами ако се проваля и на втория път или не дай боже последват трети, четвърти, пети и шести? Какво правим. Отделно това са финансови разходи и време което трябва да се отделя. Другото което искам да посоча че има промени в закона и вече практическия изпит трябва да е не по-късен от 6 месеца след теоретичния.  Направо ужас.


Наскоро преодолях страха си от високото заради изчакването ми на високи сгради. Предполагам че и с автомобилите е така. Но все пак искам да кажа че когато човек има повече опит се чувства по уверен.


След няколко дни ми е външния теоретичен изпит в ДАИ. Там нещата са лесни и почти всеки може да се справи. Но практическия изпит изисква малко повечко мислене. Освен това с него се завършва шоф. курс и после се взема книжката.




Неактивен Emotion

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 39
  • Карма: +1/-0
  • Пол: Жена
    • Профил
Re: Притеснение от шофьорски курс за автомобил
« Отговор #3 -: 6 септември 2021 18:02:47, понеделник »
Здравей, отново,


Какво стана с изпита? Мина ли вече?