Автор Тема: Обсебващ страх  (Прочетена 959 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Юлияна

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 2
  • Карма: +0/-0
  • Пол: Жена
    • Профил
Обсебващ страх
« -: 9 април 2021 14:09:16, петък »
Здравейте,аз съм момиче на 30години.Преди 4 месеца вече и майка.От една седмица изпитвам ужасен страх,че скоро ще умра изпитвам чувство че ако легна няма да се събудя.Започвам да плача когато си помисля,че един ден просто няма да съм на тази земя,няма да виждам небето,слънцето,детето си.Незнам какво да правя имам ужасното чувство че пречуствам че скоро ще умра..????????????????

Неактивен mariya_koeva

  • ПСИХОЛОГ
  • Глобален модератор
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 767
  • Карма: +17/-0
  • Пол: Жена
  • Нека заедно намерим пътя към промяната!
    • Профил
    • https://psychologist-koeva.blogspot.com/
Re: Обсебващ страх
« Отговор #1 -: 9 април 2021 17:22:59, петък »
Здравейте, Юлияна!

Състоянието, в което се намирате, може да е следродилна депресия. Когато се появи на бял свят бебето, настъпва друг период, в който Вие имате съвсем различни отговорности – да се грижите за него и да сте нащрек денонощно. А това е изморително. Предполагам, Ви се струва, че имате друг живот, който няма общо със стария, когато сте била свободна и отпочинала. Също така искате да сте все така красива и обичана. Бързо преминавате от едно емоционално състояние в друго. Почти всичко Ви дразни. Концентрирате се по-трудно, губите ориентация в познати места и забравяте факти от деня.

Статистиката показва, че само 15% от жените, които са родили скоро, достигат до тежки форми на следродилна депресия, но почти всяка жена преминава през етапа на емоционална лабилност и объркване. Според специалистите това е вследствие на хормоналния дисбаланс в организма.

За да се справите по-лесно със следродилната депресия, се хранете здравословно и балансирано, разхождайте се на тихи места, изпълнени с чист въздух, извършвайте дейностите, които са Ви доставяли удоволствие преди бременноста и се радвайте на своето малко бебе. Както казах, случило Ви се е едно от най-хубавите неща в живота Ви и не бива да пропилявате този момент в апатия. Имате щастието да се грижите за нов живот, който се нуждае от Вашата топлина и обич.

Опитайте се да ограничите или дори да прекратите гледането на страшни филми. Четете приятна литература, гледайте повече комедии и развлекателни предавания, наслаждавайте се на някоя картина, която Ви успокоява. Кошмарите, страхът от тъмното, за който много жени споменават, и изобщо страхът при заспиване е най-малкото последствие върху здравето Ви. Нужна Ви е повече позитивна информация преди лягане.

Ако не успявате да се справите с периода на следродилната депресия, посетете психолог, който да открие конкретните причини за състоянието, в което се намирате.

Успех!
Мария Коева
Психолог

mariyakoeva7@gmail.com
www.psychologist-koeva.blogspot.com

Неактивен Юлияна

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 2
  • Карма: +0/-0
  • Пол: Жена
    • Профил
Re: Обсебващ страх
« Отговор #2 -: 9 април 2021 17:26:20, петък »
Благодаря ви много именно след появата на рожбата ми ми обикна живота до такава степен че не искам да го напускам за да може да съм с нея.????