Автор Тема: Проблем със себе си  (Прочетена 1602 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Kaloyana

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 4
  • Карма: +0/-0
  • Пол: Жена
    • Профил
Проблем със себе си
« -: 26 март 2021 11:01:12, петък »
Здравейте :) . Бих искала да споделя че живея живот изпълнен с нещастие правя всички около мен нещастни, близките ми започнаха все по често да ми натъртват думите че трябва да се променя че не може да се живее с такъв човек като мен.. винаги правя от мухата слон започвам да срещу да обиждам ставам и агресивна и това всеки път дори и за най малкото което ми се накриви до сега не се бях замисляла толкова:( докато не се стигна до там детето ми да пожелае да живее при баба си .. успокоих се че след раздялата с баща му се наложи да го оставя на родителите си и детето се е привързало към тях :( но вътре в себе си усещам че не ме иска заради скандалите.....

Неактивен mariya_koeva

  • ПСИХОЛОГ
  • Глобален модератор
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 767
  • Карма: +17/-0
  • Пол: Жена
  • Нека заедно намерим пътя към промяната!
    • Профил
    • https://psychologist-koeva.blogspot.com/
Re: Проблем със себе си
« Отговор #1 -: 26 март 2021 11:52:49, петък »
Здравейте, Kaloyana!

В какви ситуации избухвате? Вербалната и невербалната агресия породени ли са от някакви преживявяния в миналото Ви, които не сте отработила? Ако е така, хубаво ще е това да се случи с помощта на психолог, с когото задълбочено да анализирате конкретните преживявания, до поработите върху прага Ви на търпимост и да придобиете ефективни механизми за справяне със стреса. Предлагам Ви да опитате следните техники за релаксация, които ще намерите в https://psychologist-koeva.blogspot.com/2020/02/blog-post_29.html. Надявам се да са Ви от полза.
Мария Коева
Психолог

mariyakoeva7@gmail.com
www.psychologist-koeva.blogspot.com

Неактивен Kaloyana

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 4
  • Карма: +0/-0
  • Пол: Жена
    • Профил
Re: Проблем със себе си
« Отговор #2 -: 26 март 2021 18:35:45, петък »
Къде бих могла да напиша своя отговор :)

Неактивен mariya_koeva

  • ПСИХОЛОГ
  • Глобален модератор
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 767
  • Карма: +17/-0
  • Пол: Жена
  • Нека заедно намерим пътя към промяната!
    • Профил
    • https://psychologist-koeva.blogspot.com/
Re: Проблем със себе си
« Отговор #3 -: 26 март 2021 21:17:28, петък »
Къде бих могла да напиша своя отговор :)
Kaloyana,

имате опция в темата "Отговор". Когато кликнете върху бутона, ще получите поле, в което да публикувате отговора си.
Мария Коева
Психолог

mariyakoeva7@gmail.com
www.psychologist-koeva.blogspot.com

Неактивен Kaloyana

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 4
  • Карма: +0/-0
  • Пол: Жена
    • Профил
Re: Проблем със себе си
« Отговор #4 -: 27 март 2021 06:47:40, събота »
Избухвам например.... когато почувствам че постъпват несправедливо с мен .. или когато в дадена ситуация видят само моята вина от случващото се и това е винаги . . С бившият ми съпруг с който се разделихме преди 3 години нещатата не бяха така чувствах се сигорна... а със сегашният ми партньор въобще не е така не му вярвам и това е ... агресията ми започна от там че майка му е особена жена .. понеже се налага да живеем с нея на различни етажи само кухнята е обща .. та тя все правеше грозни намеци колко народ сме тука много пушите  много шум вдигате ... мръсно било тя чистила което въобще не е така . .  Аз чистя след нея а тя винаги недоволна винаги жертвата и той все вярваше че като и направи забележки тя щяла да се оправи да ама не по зле стана и по нагла така тънко настъпва и той все не чул не разбрал... тогава беше и ключовият ми момент за отключване на агресията станах много прекалено заядлива почнах да му мрънкам всеки ден не искам майка ти не искам да говориш с нея почнах да я обиждам игнорирам .... помежду ни скандали удряла съм го и него ... за което съжелявам :( детето стана и то свидетел няколко пъти  ... когато се разделихме с баща му се наложи да го оставя при родителите ми аз заминах за чужбина 3 години живя с тях срещите ни бяха редки на винаги е плакал и казвал че иска да живее с мен... родителите ми винаги ме обвиняват на всичко знам че има случка която е отключила това мое поведение но не знам нито коя е нито къде да я потърся... ходила съм при психолог ефект никакъв имам чувството че едно кафе с майка ми да изпия ще е по ефективно ... като цяло смятам че нямам доверие на хората никога не съм имала на никого :( пробвах да се доверя 2 пъти и останах излъгани.. това е извинявам се за правописа и благодаря за отделеното внимание  :)

Неактивен mariya_koeva

  • ПСИХОЛОГ
  • Глобален модератор
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 767
  • Карма: +17/-0
  • Пол: Жена
  • Нека заедно намерим пътя към промяната!
    • Профил
    • https://psychologist-koeva.blogspot.com/
Re: Проблем със себе си
« Отговор #5 -: 27 март 2021 11:28:46, събота »
Здравейте отново, Kaloyana!

В написаното от Вас откривам следния парадокс - Вие хем търсите професионална помощ от психолог, хем казвате, че едно кафе да изпиете с майка Ви ще е по-ефективно. Съжалявам, че не сте получила необходимата за Вас подкрепа от специалиста. Много пъти съм акцентирала, че понякога трябва да мине време, за да намерим "точния" психолог. Защо? Всеки има изграден собствен стил на работа, със собствени методи, които прилага в консултирането, важно е да намерите специалиста, който има професионален опит с проблем като Вашия, успява да Ви предразположи и влага сърце и душа в работата си с Вас. Разбира се, за да настъпи една промяна у клиента, трябва той също да се потруди за нея. Тоест - психологът не предоставя готови рецепти и съвети. Неговата роля е да Ви помогне Вие сами да достигнете до правилното решение. Необходимо беше да обясня всичко това, защото за съжаление в България все още хората не са наясно за дейността на психолога, как работи той, какво да ОЧАКВАТ от него. Често очакванията не са реалистични и затова тази професия ще има още много хляб да изяде, докато бъде уважавана.

Относно Вашия проблем - имате ли възможност да се изнесете Вие, съпругът Ви и детето Ви и да не живеете под един покрив със свекърва Ви? Аз мисля, че тогава ще се усети едно спокойствие и разбирателство, когато липсва вмешателство от другата страна. Сигурна съм обаче, че даже и това да не може да се случи "тук и сега", сте млади и работещи хора, които са готови да го постигнат. Недейте да се измъчвате, когато имате избор. От Вас зависи.

Желая Ви успех!
Мария Коева
Психолог

mariyakoeva7@gmail.com
www.psychologist-koeva.blogspot.com

Неактивен Stefan Ivanov

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 1
  • Карма: +0/-0
  • Пол: Мъж
    • Профил
Re: Проблем със себе си
« Отговор #6 -: 5 май 2021 18:14:59, сряда »
Здравейте.От известно време се чувствам подтиснат имам нарушения в съня. Много  трудно заспивам без хапчета или алкохол.В същото време ако пия алкохол и заспя понякога много трудно се събуждам.Проблема е че често немога да се освободя от мислите ,че съм ненужен и провален в живота и еднственно алкохол или сънотворни ми помагат да избягам от тези мисли в такива моменти.Но когато ефекта отмине нещата стават по-зле.От години имам липса на самочувствие и чуство за провален живот. Лекуван съм от психотерапевт ,преди 3 години. Имаше ефект ,но още продължавам да пия едното хапче. От около 2-3 месеца депресията  и гадните мисли се завърнаха в мен и ежедневието и нощите още повече ,често са някакъв ад!Знам че имам сили да се преборя но не мога да намеря верния начин за успокоение.Мисля че раздялата ми с момиче наскоро помогна доста за влизането в това състояние. Ще се радвам на някакъв Добър съвет :)

Неактивен mariya_koeva

  • ПСИХОЛОГ
  • Глобален модератор
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 767
  • Карма: +17/-0
  • Пол: Жена
  • Нека заедно намерим пътя към промяната!
    • Профил
    • https://psychologist-koeva.blogspot.com/
Re: Проблем със себе си
« Отговор #7 -: 5 май 2021 20:32:43, сряда »
Здравейте, Stefan Ivanov!

Моят съвет е да се свържете с психотерапевта, с когото сте работил, и да му споделите за емоционалното Ви състояние. Той е специалистът, който на този етап може най-ефективно да Ви помогне, тъй като познава Вас, историята Ви и проблемите Ви. Пишете, че Ви е назначено и медикаментозно лечение. Аз, като психолог, нямам право да предписвам лекарства и/или да консултирам клиенти по темата. Не се колебайте да потърсите психотерапевта, вярвам, че отново ще има резултат при Вас.

Успех!
Мария Коева
Психолог

mariyakoeva7@gmail.com
www.psychologist-koeva.blogspot.com

Неактивен Bobcho

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 2
  • Карма: +0/-0
  • Пол: Мъж
    • Профил
Re: Проблем със себе си
« Отговор #8 -: 31 май 2021 10:32:03, понеделник »
Здравейте, казвам се Боян на 28 години съм и страдам от депресия.. Смисъл такъв.. От много години я имам.. Никога не съм изпитвал удоволствие от живота, страдам от самота, не се харесвам, не се обичам, не харесвам целия безмислен живот който живея. Имало е много пъти в които съм се молил да не се събудя, имало е много пъти ей така от нищото да искам да се самонараня защото виждам че не успявам в нищо. Преди много години имах дълга връзка (5 годишна) от която не изпитвах никакво удоволствие от живота.. Ние бяхме в тайна връзка през цялото време, нямахме планове за бъдещето, криехме се постоянно, просто нямаше никакво развитие. Винаги връзките ми са били тайни ппц. На скоро имах връзка с перфектното момиче за което съм мечтал винаги. Тя ми сбъдна и най малката мечта. Бяхме много щастливи заедно, бяхме само 4 месеца заедно и за тези 4 месеца тя ме накара да изляза от тази дупка в която съм, даде ми ръка и беше несъзнателно човека който ме спаси. Ние планирахме сватба, грижехме се постоянно един за друг. Сигурно не се вярва, но наистина имах връзка която не беше скрита, имахме планове за в бъдеще, имах дете и тн. За пръв път аз бях себе си обаче щастлив. Но старите травми които бившата ми остави в съзнанието ( изневерява ше ми, ревнуваше ме от всичко) беше повод за много неща които направих спрямо жената на мечтите ми. Имаше момент в който аз не бях сигурен в себе си защото се самоизолирах и не исках да й споделя че това че имам проблем.

Та на темата.. Относно депресията ми...
Баща ми се самоуби когато бях на 8 и израстнах с 2ри баща който никога не е бил на моя страна и винаги съм му бил трън в очите. Винаги ми се е казвало колко не струвам, какъв боклук съм и че не ставам за нищо.
Няколко години по късно братовчедка ми се самоуби и всичко продължаваш да върви надолу, в училище съм бил винаги подритван и подминава, винаги съм бил аутсайдер. Дядо ми почина в ръцете ми. Губех всичко важно.
Всичката съвкупност от лоши неща, негативизъм, нежелание за нищо, конфликти.. Всичко ми е като един затворен кръг от който нямам изход.. Той се върти без да спре.
И в главата ми има човек "моето второ аз" който не иска да ме остави, той иска да ме унищожи, той не ми мисли доброто. И се боря с него от много години и всеки път когато нещо лошо стане той става все по силен.
Изпитвам желание да се самоуби, да се самонараня. Правил съм опити да се обеся, да се удоша. Имам и хазартна зависимост от която искам да се и лекувам и имам травма която се показва във връзките ми. Моля ви за помощ

Неактивен mariya_koeva

  • ПСИХОЛОГ
  • Глобален модератор
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 767
  • Карма: +17/-0
  • Пол: Жена
  • Нека заедно намерим пътя към промяната!
    • Профил
    • https://psychologist-koeva.blogspot.com/
Re: Проблем със себе си
« Отговор #9 -: 31 май 2021 21:56:37, понеделник »
Здравейте, Боян!

Пишете за депресия и хазартна зависимост. Те констатирани ли са от специалист? Понякога клиентите сами си поставят диагнози и етикети, които се оказва, че не са валидирани. Има доста акценти в написаното от Вас, което предразполага за по-продължителни сесии при психотерапевт. Аз от форума не бих могла да Ви помогна "сериозно". Споменавате за липса на удоволствие от живота, травма, свързана с предишна връзка, самоубийство на член от семейството, трудно детство, суицидни мисли, проблеми с хазарта. Имате доста да поработите със специалиста и аз Ви насърчавам да го направите, колкото се може по-скоро, за да излезете от капана на емоционалното състояние, в което се намирате.

Успех!
Мария Коева
Психолог

mariyakoeva7@gmail.com
www.psychologist-koeva.blogspot.com

Неактивен Bobcho

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 2
  • Карма: +0/-0
  • Пол: Мъж
    • Профил
Re: Проблем със себе си
« Отговор #10 -: 1 юни 2021 20:25:55, вторник »
A можете ли да ми кажете добър психотерапевт с който бих могъл да комуникирам онлайн тъй като съм в чужбина.
Благодаря

Неактивен mariya_koeva

  • ПСИХОЛОГ
  • Глобален модератор
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 767
  • Карма: +17/-0
  • Пол: Жена
  • Нека заедно намерим пътя към промяната!
    • Профил
    • https://psychologist-koeva.blogspot.com/
Re: Проблем със себе си
« Отговор #11 -: 1 юни 2021 22:06:14, вторник »
Здравейте отново, Боян!

Има доста вече психотерапевти, които работят и онлайн. Аз и преди съм казвала, че "точният" специалист е този, който притежава професионален опит с проблеми като Вашите. Поразровете се в интернет, разгледайте квалификацията на психотерапевтите, каква терапия прилагат, вижте отзиви за тяхната работа. Но недейте да се залъгвате и по лъскави реклами и сайтове, които обещават нещо WOW, но само на първо четене. Специално за хазарта - имам колежка (психолог) с дългогодишен професионален опит с клиенти, които имат такъв проблем, и резултатите при тях са много добри. Работи и онлайн. Ако проявявате интерес, мога да Ви изпратя нейни координати на ЛС. Сигурна съм, че ще намерите "Вашия" терапевт. Важно е също така да работи със сърце и душа, обикновено още по време на първата сесия усещате дали това е "той". Адмирации за желанието Ви за промяна и вярвам, че нещата лека полека ще се наредят, макар и да изглеждат сложни сега. Но Ви очаква много работа, време, търпение и постоянство. Без последното няма да успеете.
Мария Коева
Психолог

mariyakoeva7@gmail.com
www.psychologist-koeva.blogspot.com