Автор Тема: Безмислието на живота ми  (Прочетена 1061 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Galli19

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 1
  • Карма: +0/-0
  • Пол: Жена
  • Търся решения на проблемите си.
    • Профил
Безмислието на живота ми
« -: 6 март 2021 22:53:26, събота »
Здравейте!На 50 години съм, а живота ми сякаш приключи.От 13 години съм щастливо омъжена, без деца. Пенсионер по болест съм с ТЕЛК 60процента работоспособност.Заболяването ми е психическо и вече не мога да работя по специалността си.Бях музикантка.
Стоя вкъщи и се чувствам изгубена и непотребна, въпреки че имам прекрасни съпруг и майка.В душата ми е такава празнота, че нямам желание да изпълнявам елементарните си домакински задължения.Всичко бързо ми омръзва и ме отегчава. Домакинството ми е занемарено и радостта от живота вече я няма.Лекарствата не помагат.Само ме предпазват от по-тежки кризи.Ще приема всякакви съвети.Пишете ми!

Неактивен mariya_koeva

  • ПСИХОЛОГ
  • Глобален модератор
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 767
  • Карма: +17/-0
  • Пол: Жена
  • Нека заедно намерим пътя към промяната!
    • Профил
    • https://psychologist-koeva.blogspot.com/
Re: Безмислието на живота ми
« Отговор #1 -: 7 март 2021 20:31:58, неделя »
Здравейте, Galli19!

Емоционалното състояние, в което се намирате, може да прерастне в депресивно, ако не предприемете мерки, за да стабилизирате себе си и живота си. А депресивните състояния са много тежки и не се лекуват лесно. Затова Ви препоръчвам да се консултирате с психиатър, който да Ви назначи медикаментозно лечение (пишете, че приемате лекарства, но не давате информация какви са те и дали са предписани от специалист) и да започнете успоредно с това психотерапия, за да имате възможност да преодолеете житейската криза и да продължите напред със сила и вяра за бъдещето.

Успех!
Мария Коева
Психолог

mariyakoeva7@gmail.com
www.psychologist-koeva.blogspot.com