Автор Тема: Проблем с дете  (Прочетена 1035 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Sisi1703

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 1
  • Карма: +0/-0
  • Пол: Жена
    • Профил
Проблем с дете
« -: 9 януари 2021 12:18:23, събота »
Здравейте, имам дъщеря на почти 7г. С баща и сме разведени от както тя беше на 2 г и 6 м. От 3 години има доведен баща и вече братче на 2 г. Има регулярни срещи с биологичния си баща. Но ето и проблема. От известно време заспиването вечер е кошмар - до преди половин година си спеше в собствената стая без проблем, от тогава на сам не иска да спи там пищи, изпада в истерии и с мъжа ми решихме да я оставим да спи в хола да е по близо до нас. В началото беше добре. Лягам до нея и заспиваше за 10 минутки/приспивам я всяка вечер откакто се е родила/ но сега ляга и по 2 часа не може да заспи-реве, тръшка се, истерии, пищане с две думи става страшно накрая явно от умора заспива, но се буди към 4 часа и всичко започва от начало. През останалото време мога да кажа че е много послушно и добро дете. Има разбира се моменти в които не е най послушната, но това го има при всеки /поне така мисля/ В градината е дете за пример, при родителите ми пак, при бившия ми мъж се лигави много но иначе няма проблем. Мисля че съм изпуснала нещата от контрол. Няма уважение към мен и втория и баща. Не зачита когато и се скарам, не зачита наказания, нищоо. Направо съм в безизходица вече. Не знам как да процедирам и как да и помогна. Явно е че нещо я тормози но не знам как да го поправя. Ще съм благодарна ако можете да ми дадете насока. Благодаря

Неактивен Boyanova

  • ПСИХОЛОГ
  • Админ
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1348
  • Карма: +8/-0
  • Пол: Жена
    • Профил
    • Форум за психология
Re: Проблем с дете
« Отговор #1 -: 10 януари 2021 09:14:55, неделя »
Здравейте,

Случаят, който описвате, изисква по-обстойно проучване и работа със самото дете, за да може да се помогне. Това няма как да стане чрез форум. Съветвам Ви да се обърнете към детски психолог по местожителство, като преди това се уверете, че е специализирал да работи и с такъв тип проблеми.

Пожелавам всичко бързо да се нареди по възможно най-добрия начин!

психолог Людмила Боянова