Автор Тема: Как да постъпя  (Прочетена 1181 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ViliTroskova

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 1
  • Карма: +0/-0
  • Пол: Жена
    • Профил
Как да постъпя
« -: 3 януари 2021 16:24:50, неделя »
Здравейте ,моля дайте ми съвет как са постъпя ,много съм объркана ,историята е малко дълга но ще се опитам да ви я преразкажа по накратко. Брат ми се разболя от рак ,изпадна в криза и го заведохме по спешност в болницата,беше му много критично състоянието ( за окол 4-5 дни все едно беше изгубил съзнание незнам как точно да го определя ) а през това време майка ни също се разболя и аз влезнах с нея в болницата,след това той се възстанови и го изписаха но семейството му решиха да скрият от него че майка е в болница а му казаха че тя е при мен.За голямо съжалиние след 15 дни боледуване майка не успя да си спаси.И сега той не знае за това защото така решиха че е по добре .В същото време в стремежа си да не му навредят те започнаха да го отдалечават от мен или то точно той ако иска да ни се обади те му казват че сега спим или сега не е момента ,че сега гласа му е променен да не се тревожи майка и т .н  И сега лъжата която измислиха я прехвърлиха на мен аз да се справям като ми се обади че трябва да го лъжа ,а той иска да се чуе с нея ,какво да направя незнам ,поставена съм под голям стрес.Не искам да ги съдя Аз знам че те са го направили за негово добро но те ме изоставиха и отдаличиха в тази болка и аз сега незнам какво да правя.Благодаря

Неактивен mariya_koeva

  • ПСИХОЛОГ
  • Глобален модератор
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 767
  • Карма: +17/-0
  • Пол: Жена
  • Нека заедно намерим пътя към промяната!
    • Профил
    • https://psychologist-koeva.blogspot.com/
Re: Как да постъпя
« Отговор #1 -: 3 януари 2021 19:48:41, неделя »
Здравейте, ViliTroskova!

Съжалявам за загубата на майка Ви. Ситуацията, в която се намирате, не е никак лесна. Носите товар на гърба си с една лъжа, която рано или късно ще излезе наяве. И колкото повече моментът се отлага, толкова повече агонията се удължава. Не се знае как би реагирал брат Ви, когато разбере колко време е бил в невидение и е бил лъган. Не мога да Ви дам черно-бял отговор как да постъпите. Цялото семейство трябва да се съберете, като Вие обясните, че не сте длъжна да носите този товар на плещите си и че така не правите услуга на брат си, а напротив - рискувате да се озлоби срещу Вас и да има непредсказуема реакция от негова страна.

Ако желаете, пишете отново.
Мария Коева
Психолог

mariyakoeva7@gmail.com
www.psychologist-koeva.blogspot.com