Автор Тема: Проблеми след катастрофа  (Прочетена 1366 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен El.Di

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 3
  • Карма: +0/-0
  • Пол: Жена
    • Профил
Проблеми след катастрофа
« -: 6 декември 2020 23:10:06, неделя »
Здравейте на всички.

Искам да ви разкажа за моя проблем и ако някой ме насочи към решение, ще му бъда благодарна. Всичко започна след като катастрофирах преди 2 години. Ударих си много зле главата, имах световъртежи, повръщане и някакъв страх. Така ме връхлетя всичко, че не излизах много и карах рядко. С течение на времето просто приех нещата и за живях с тях, без да им се противопоставям, с надеждата, че може би един ден ще се събудя без да ги усещам. Имам до ден днешен замайване, замъглено зрение и подкосяване на краката, пропадане в някой моменти. Симптоми, който се усилват и утихват. Обиколих невролози и отоневролози, скенер и ямр на главата са ми нормални. Изписват ми бетасерк, арлеверт и тем подобни. Пила съм билкови препарати, но без особен успех. И на психолог съм ходила, два различни,, не са ми помогнали, защото според тях няма проблем. Напоследък се засилиха симптомите и ми е много неприятно. Понякога сядам, плача, стягам се и продължавам. Живея добре, имам хубава работа, добър съпруг, ходя в планината всеки свободен момент, храня се здравословно, рядко спортувам. Моля ви, дайте ми посока накъде да хвана, защото ми е труден всеки божи ден. Благодаря ви.

Неактивен El.Di

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 3
  • Карма: +0/-0
  • Пол: Жена
    • Профил
Re: Проблеми след катастрофа
« Отговор #1 -: 6 декември 2020 23:25:43, неделя »
Здравейте на всички.

Искам да ви разкажа за моя проблем и ако някой ме насочи към решение, ще му бъда благодарна. Всичко започна след като катастрофирах преди 2 години. Ударих си много зле главата, имах световъртежи, повръщане и някакъв страх. Така ме връхлетя всичко, че не излизах много и карах рядко. С течение на времето просто приех нещата и за живях с тях, без да им се противопоставям, с надеждата, че може би един ден ще се събудя без да ги усещам. Имам до ден днешен замайване, замъглено зрение и подкосяване на краката, пропадане в някой моменти. Симптоми, който се усилват и утихват. Обиколих невролози и отоневролози, скенер и ямр на главата са ми нормални. Изписват ми бетасерк, арлеверт и тем подобни. Пила съм билкови препарати, но без особен успех. Напоследък се засилиха симптомите и ми е много неприятно. Понякога сядам, плача, стягам се и продължавам. Живея добре, имам хубава работа, добър съпруг, ходя в планината всеки свободен момент, храня се здравословно, рядко спортувам. Моля за съвет как да подобрят състоянието си.

П. П. Пуснах поста с много ситен шрифт и не зная как да го поправя за това пиша отговор в който повтарям написаното.

Неактивен Boyanova

  • ПСИХОЛОГ
  • Админ
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1348
  • Карма: +8/-0
  • Пол: Жена
    • Профил
    • Форум за психология
Re: Проблеми след катастрофа
« Отговор #2 -: 7 декември 2020 09:52:42, понеделник »
Здравейте El.Di

Трябва да се намери причината за световъртежа и при всички положения, щом сте си ударила главата, причината е неврологична. В този случай психолог не виждам как би Ви помогнал. Има различни видове като качество ЯМР, както и различни по кадърност невролози. Аз лично Ви препоръчвам, при възможност, да се консултирате с акад. Титянова, ВМА, София.

Надявам се да Ви бях полезна.

Психолог Л. Боянова

Неактивен El.Di

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 3
  • Карма: +0/-0
  • Пол: Жена
    • Профил
Re: Проблеми след катастрофа
« Отговор #3 -: 7 декември 2020 10:23:27, понеделник »
Благодаря ви за отговора. Правено ми е ямр на главата, всичко е наред. Според последния невролог, може би страха от това да не ми се случи световъртежа отново може да бъде причината за притеснение, и от там да се получава пак замайване. Порочен кръг от който трудно се излиза, но не и невъзможно. Той ми беше предписа куп билкови лекарства, след което и деанксит. Съответно не съм го пиша, защото съм чувала за зависимост.

Неактивен Boyanova

  • ПСИХОЛОГ
  • Админ
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1348
  • Карма: +8/-0
  • Пол: Жена
    • Профил
    • Форум за психология
Re: Проблеми след катастрофа
« Отговор #4 -: 7 декември 2020 11:50:49, понеделник »
Здравейте отново,

За да имате ефективно справяне с проблема, първо трябва да установите какво го причинява. Без това да се е случило, няма как да се справите. Как лекар Ви е изписал лекарства, без да имате диагноза? Според мен- сменете го с някой, който първо ще открие причината, а после ще Ви изписва лекарства. Иначе лекувате какво?

Вие не описвате преживяване на паник атака, нито на агарофобия (страх от открити пространства), които са най-честите кандидати за виене на свят, когато става въпрос за психични причини.

От тук насетне следват над 20 възможни медицински причини за световъртеж, които е работа на лекар да ги установи, а не на психолог.

Надявам се да Ви бях полезна.

Психолог Л. Боянова