Автор Тема: „Живей, не страдай" - първият чатбот за психично здра  (Прочетена 1351 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен GS

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 3
  • Карма: +0/-0
  • Пол: Мъж
    • Профил
Здравейте!

Последна година студент съм и участвам в разработката на един проект, свързан с психичното здраве. Целта му е да помогне на повече хора, които се борят с проблеми от това естество, и техните семейства. Ето и малко повече детайли: „Живей, не страдай" е първият чатбот за психично здраве в България, който може да се използва през Viber на телефон, компютър или таблет. За да се абонирате за него, последвайте този линк (или потърсете името във Viber): https://vb.me/621790

Това е персонален дигитален асистент, чиято мисия е да подпомогне всеки, интересуващ се от психичния си статус, и да го улесни с бърз и удобен достъп до полезна информация за различни психични заболявания. Чатботът ще предостави на потребителите си революционна за България геолокализация и база данни от специалисти психиатри. Всеки, без да напуска Viber, ще може бързо да намери най-близкия психиатър, лечебно заведение или спешен център до текущото си местоположение.

Чатботът ще предоставя възможност на всеки човек да се свърже със специалист и лечебно заведение директно или да отиде на място за записване на консултация, както за себе си, така и за свой близък в нужда. Новата разработка тепърва стартира и с времето ще предостави допълнителни функционалности, които да са в помощ на всички хора с необходимост от психична подкрепа.

Ще се радвам да чуя обратна връзка от вас!

Поздрави!
 

Неактивен GS

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 3
  • Карма: +0/-0
  • Пол: Мъж
    • Профил
Re: „Живей, не страдай" - първият чатбот за психично зд
« Отговор #1 -: 24 октомври 2020 23:37:30, събота »
Извинявам се за малкия размер шрифт, но не мога да редактирам публикацията. Ето информацията:

Здравейте!

Последна година студент съм и участвам в разработката на един проект, свързан с психичното здраве. Целта му е да помогне на повече хора, които се борят с проблеми от това естество, и техните семейства. Ето и малко повече детайли:

„Живей, не страдай" е първият чатбот за психично здраве в България, който може да се използва през Viber на телефон, компютър или таблет. За да се абонирате за него, последвайте този линк (или потърсете името във Viber): https://vb.me/621790 

Това е персонален дигитален асистент, чиято мисия е да подпомогне всеки, интересуващ се от психичния си статус, и да го улесни с бърз и удобен достъп до полезна информация за различни психични заболявания. Чатботът ще предостави на потребителите си революционна за България геолокализация и база данни от специалисти психиатри. Всеки, без да напуска Viber, ще може бързо да намери най-близкия психиатър, лечебно заведение или спешен център до текущото си местоположение.

Чатботът ще предоставя възможност на всеки човек да се свърже със специалист и лечебно заведение директно или да отиде на място за записване на консултация, както за себе си, така и за свой близък в нужда. Новата разработка тепърва стартира и с времето ще предостави допълнителни функционалности, които да са в помощ на всички хора с необходимост от психична подкрепа.

Ще се радвам да чуя обратна връзка от вас!

Поздрави!

Неактивен Boyanova

  • ПСИХОЛОГ
  • Админ
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1349
  • Карма: +8/-0
  • Пол: Жена
    • Профил
    • Форум за психология
Re: „Живей, не страдай" - първият чатбот за психично зд
« Отговор #2 -: 26 октомври 2020 10:48:26, понеделник »
Здравейте,

Предполагам проблемът с поста Ви идва от това, че копирате готов текст от друго място и не сте използвал при поставянето му във форума опцията за разширен изглед [стрелка] от менюто. Редактирах първият Ваш пост.

До колкото разбирам, става въпрос за проект с насока сферата на психиатрията, а не на психологията. Това е похвално. От една такава инициатива определено има полза, според мен, до колкото, особено в условията на проблемите, възникващи покрай ковид 19, много хора се нуждаят от помощ и от психиатри, освен от психолози.

Дали планирате да го развиете и в сферата на психологията или ще е достъпен само за психиатрична консултация и подкрепа? И планирате ли изработка на сайт или ще си остане единствено като услуга през вайбър?

Пожелавам успех на Вашия проект.

Поздрави
Психолог Людмила Боянова

Неактивен GS

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 3
  • Карма: +0/-0
  • Пол: Мъж
    • Профил
Re: „Живей, не страдай" - първият чатбот за психично зд
« Отговор #3 -: 1 ноември 2020 21:46:08, неделя »
Здравейте,
Благодаря за отговора.На този етап проектът е на ниво Viber, защото една от основните му функции зависи от геолокацията.Ако успеем да го популяризираме сред хората и наистина помагаме, ще бъде развит в различни посоки.
Бихте ли ми казали какво точно визирате под експанзия в сферата на психологията?
Поздрави!

Неактивен Boyanova

  • ПСИХОЛОГ
  • Админ
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1349
  • Карма: +8/-0
  • Пол: Жена
    • Профил
    • Форум за психология
Re: „Живей, не страдай" - първият чатбот за психично зд
« Отговор #4 -: 4 ноември 2020 14:24:47, сряда »
Здравейте,

Благодаря Ви много за дадения отговор.

Геолокация е възможно да се зададе чрез филтри и за сайт. Един вид, човекът по местоживеене да избира сам насочване към определени части от сайта, които да го свързват с нужното му. Според мен сайтът е по-оптимален вариант, отколкото вайбър, до колкото голяма част от хората ползват интернет, но доста по-малка част, главно по-младите, които до голяма степен не се нуждаят от консултация, ползват вайбър (и подобни). По-лесно е да се направи сайт и да се популяризира на много места, включително социалните мрежи, най-вече фейсбук. Така ще достига до голям брой хора, от различни възрастови групи, включително по-лесно ще достига до хора, които биха имали нужда от предлаганото в проекта. Но това е мое лично мнение.

Относно това дали планирате развитие в сферата и на психологията или само на психиатрията, имам предвид, че двете науки имат различни акценти, но хората се интересуват и от едните по един повод - да речем търсят психиатри, когато става въпрос за заболявания на психиката, и от другите по друг повод - да речем здравите психично хора търсят психолог за справяне със свои специфични проблеми, касаещи неща извън обсега на психиатрията, но в обсега на психологията.

А понякога хората ползват и двата вида специалисти на куп "за допълване", защото примерно са болни, но само рецепта не им е достатъчна, а искат да си споделят болката и някои чисто емоционални проблеми. Обаче не влиза в задълженията на психиатъра на изслуша такова нещо, особено като се има предвид, че често пъти става въпрос за часове наред. И определено не влиза в ролята на психолога да предписва лекарства. Но двата специалиста могат да се допълват, като всеки върши това, за което има необходимата квалификация. За такова "допълване" имам предвид.

В този ред на мисли, а и защото много хора не правят разлика (все още) между психолог, психиатър, психотерапевт, психоаналитик, да не говорим, че съм виждала достатъчно колеги-психолози, които незнайно защо без да са психиатри, се изживяват като такива (често пъти по ужасен начин, защото изглежда са спали в часовете по психопатология и примерно нещо, което е болест, което го има в МКБ, го обявяват как то не е болест и от там насетне Ви е ясно колко вредно е всичко за болния - така аутизмът не бил болест, паническото разстройство не било болест, хиперактивност и дефицит на вниманието и то не било болест и така нататък), наистина ми идва като добра идея да има изработен сайт.

Да се развие до водещ сайт за специалисти - психолози, психиатри, защо не и психотерапевти, психоаналитици (всички след проверка дали са реално такива, каквито се представят, защото аз съм попадала на фалшиви психоаналитици да речем). Такъв сайт, в който да има подбор на хора, които знаят какво правят и защо. Целта на който да е да се предлагат видове услуги от психиатри, психолози и т.н. На ниво. За самостоятелна работа. Или пък при нужното сътрудничество, когато такова е необходимо и допустимо.

От там и беше въпросът ми: "Дали планирате да развиете проекта си и в сферата на психологията или ще е достъпен само за психиатрична консултация и подкрепа?"