Автор Тема: Запитване за съвет  (Прочетена 1141 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Desi-St

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 1
  • Карма: +0/-0
  • Пол: Жена
    • Профил
Запитване за съвет
« -: 7 септември 2020 17:44:53, понеделник »
Здравейте, не можах да открия подходящ човек за себе си и реших да си родя детенце от ин витро процедура с донор. Детенцето расте и в един момент ще трябва да обясня липсата на баща. Обмислям деликатно да кажа, че бащата е починал при инцидент, за да не се тормози детето, а и да не го тормозят в училище. Все още е на 1г. и половина, но вече разбира, че другите деца имат тата и показва техните тата. То не разбира все още липсата на тата в нашия дом, но искам да обмисля дали така е най -добре. Семейството ми знае за синора и за съжаление са казали това пред съседи, въпреки че ги предупредих, но аз живея вече в друг град и тук никой не знае. Не общувам с много хора, но те са достатъчно интелигентни да не ме питат защо съм самотна майка и не се налага да коментирам засега с тях. С роднините ми не сме в добри отношения и поддържаме връзка само по телефон. Не са виждали детето и не планирам да се виждаме някога. Моля да ми дадете съвет относно тази ситуация. Обожавам си детенцето, то си е мое решение и искам да не страда от липсата на един родител.

Неактивен Boyanova

  • ПСИХОЛОГ
  • Админ
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1348
  • Карма: +8/-0
  • Пол: Жена
    • Профил
    • Форум за психология
Re: Запитване за съвет
« Отговор #1 -: 8 септември 2020 10:26:14, вторник »
Здравейте,

Детето би се травмирало, ако знае, че баща му е починал при инцидент.

Най-добрият вариант е да кажете, че баща му е жив и живее другаде, в друг град, разделени сте с него и затова не го вижда. Говорете му, че е обичано много от мама.

А когато стане на достатъчна възраст, за да разбира, едва тогава можете да обясните своето решение да използвате съответната услуга в клиника.

Но при всички положения не се притеснявайте, че детето ще е обект на тормоз за това, че е отглеждано само от своята майка. Твърде много са в момента жените, които сами отглеждат деца и това вече не прави такова впечатление, както е било преди време.

Успех!

психолог Л. Боянова