Автор Тема: Ударих приятелката си, докато бях много пиян  (Прочетена 1617 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Иван Петров

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 1
  • Карма: +0/-0
  • Пол: Мъж
    • Профил
Здравейте, пиша за първи път, за нещо, което съм бил убеден, че никога няма се случи. Излязохме с приятел, и с приятелката ми, преди това пихме алкохол, а след като отидохме в дискотеката-продължихме. Та по-късно излязох яда говоря с нея и тя не ме разбра, стана като каза, че се връща в дискотека. Аз започнах да крещя да се върне да си довършим разговора, но тя не искаше да говорим повече. Дърпах я и виках, бях много пиян и ядосан, и помня, че си замина след това, аз също,но поотделно. На сутрин видях че ми е блокирала фейсбука, но аз се свързах с нея по друго приложение и ми каза, че съм я ударил, а аз не помня. Може ли някой да ми помогне със съвет какво да правя или поне какво значи, че съм я ударил без никакъв контрол. Аз я обичам до болка, но всеки път като пия, ставам друг човек. Преди съм и викал и критикувал, но само като съм пиян. Реших да спра да пия, но мисля, че е твърде късно.

Неактивен mariya_koeva

  • ПСИХОЛОГ
  • Глобален модератор
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 767
  • Карма: +17/-0
  • Пол: Жена
  • Нека заедно намерим пътя към промяната!
    • Профил
    • https://psychologist-koeva.blogspot.com/
Re: Ударих приятелката си, докато бях много пиян
« Отговор #1 -: 1 юни 2020 11:19:13, понеделник »
Здравейте, Иван Петров!

Обикновено, когато човек е под влиянието на алкохол, той се отпуска, задръжките му падат, може да каже и да направи неща, които в трезво състояние не би направил. И аз съм сигурна, че всичко това Ви е ясно. Това е и отговорът на въпроса Ви "Какво значи, че съм я ударил без никакъв контрол?". Да, пиейки алкохол, Вие губите контрол върху действията си. И нищо чудно, че сте ударил Вашата приятелка. Радвам се, че осъзнавате проблема си с алкохола. Мъдрите хора са казали: "По-добре късно, отколкото никога". Решението Ви да спрете да пиете е знак, че вече усещате вредите, които алкохолът Ви нанася и предполагам, че наистина в такива моменти ставате "друг човек". Да, ще трябва да положите усилия, няма да е лесно, изисква се време и търпение, но трябва да знаете защо го правите, а именно - за да съхраните психичното и физическото си здраве, да съхраните важни за Вас връзки - роднински, приятелски, интимни. Защото алкохолът погубва всичко това.

Мария Коева
психолог
Мария Коева
Психолог

mariyakoeva7@gmail.com
www.psychologist-koeva.blogspot.com