Автор Тема: Емоционалното манипулиране  (Прочетена 1641 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Emotion

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 39
  • Карма: +1/-0
  • Пол: Жена
    • Профил
Емоционалното манипулиране
« -: 29 април 2020 17:57:24, сряда »
Здравейте,


Не зная дали тази тема е за тук, но определено предизвиква интереса ми, бидейки личностен проблем поне на двама души-манипулиращ и манипулиран. И друг път съм писала във форума в опити да разбера защо имам проблеми въввръзката ми. Попаднала случайно на статия в Интернет разбрах за съществуването на емоционалното манипулиране и с известна доза страх описаното там поведение много приличаше на това на човека до мен. С по-голяма доза стах открих и характерни за мен точки, като тази за недоверието и ревността, каквито изпитвам аз. Поводи да ги изпитвам не липсват-често хващам приятеля ми да ме лъже , противоречи си на думи, и на думи и действия. След мъчително за мен начало на връзката ни станах изключително ревнива, ревнива до патология, предполагам. И сега съм любопитна, възможно ли е в тази връзка да сме се събрали двама емоционални манипулатори и може ли това да се коригира?
По Ваш съвет от скоро започнах да се консултирам с психолог, он лайн. Все още това не дава резултат, но смятам, че е нормално предвид това, че до тук имам направени само няколко консултации.




Неактивен mariya_koeva

  • ПСИХОЛОГ
  • Глобален модератор
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 767
  • Карма: +17/-0
  • Пол: Жена
  • Нека заедно намерим пътя към промяната!
    • Профил
    • https://psychologist-koeva.blogspot.com/
Re: Емоционалното манипулиране
« Отговор #1 -: 29 април 2020 19:53:18, сряда »
Здравейте, Emotion!

Спомням си за предишните Ви теми във форума, свързани с този проблем. Радвам се също така, че сте започнала психологически онлайн консултации с колега психолог. Като специалист, смятам, че нямам право да се меся в работата на колегата, защото Вие вече сте започнала сесии с него и с него е редно да ги завършите. Въпросът, който задавате тук, не се притеснявайте да насочите и към Вашия психолог. Част от неговата работа е и да задавате въпроси тогава, когато нещо не Ви е ясно в процеса на консултиране, да получавате подкрепа, напътствия.

Успех!

Мария Коева
психолог
Мария Коева
Психолог

mariyakoeva7@gmail.com
www.psychologist-koeva.blogspot.com