Автор Тема: Казус с приятел  (Прочетена 1486 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Michael

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 4
  • Карма: +0/-0
  • Пол: Мъж
    • Профил
Казус с приятел
« -: 18 април 2020 12:36:58, събота »
Здравейте,
искам да ви споделя мое преживяване и да получа съвети от вас.
Бяхме много добри приятели с едно момиче от нашия клас, разбирахме се, пишехме си, сядахме заедно, смеехме се заедно, имахме общи групи в социалните мрежи, абе бяхаме в прекрасни отношения.Тя си намери гадже,после се изтърва пред един от съучениците(който е един особен тип и ревнуваше нашите близки отношения с нея).Продължихме ние,но аз забелязвах, как с всеки изминат ден, нашите отношения застудяваха.Тя не искаше да се разходим заедно, не искаше да отидем заедно до магазина, сякаш се притесняваше от нещо, от някого, но тя не беше такава, кога се беше променила. Пишехме си в общите групи, една нощ, без да каже нищо напусна всички групи, а сутринта, когато пристигнах в училище, тя се държеше с мен, всякаш ме няма, не гледаше към мен и постоянно ме избягваше и игнорираше.И аз направих голяма грешка, не я питах, защо е всичко това, не я питах дали ми се е обидила за нещо.Това продължи така,тя вече беше по-близка с други съученици,по-близка беше и с оня-особения, но всякаш наложително.Може би, особения тип, го беше заплашил, ако продължава да бъде в добри отношения с мен, да предаде това на гаджето му. С минаване на времето все пак започнахме да си говорим, но вече нищо не беше както преди. Вече не се смеехме заедно, не философствахме заедно, не бяхме искрени, както преди. Но моите чувства към нея никога не се промениха. Не знам, защо всяко общуване с нея ми прави супер щастлив,всякаш има нещо различно в нея.
Ще се радвам ако споделите вашите професионални съвети.
Благодаря Ви !

Неактивен mariya_koeva

  • ПСИХОЛОГ
  • Глобален модератор
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 767
  • Карма: +17/-0
  • Пол: Жена
  • Нека заедно намерим пътя към промяната!
    • Профил
    • https://psychologist-koeva.blogspot.com/
Re: Казус с приятел
« Отговор #1 -: 18 април 2020 12:54:31, събота »
Здравейте, Michael!

Моят съвет е да поговорите с момичето и да я попитате на какво се дължи промяната на поведението й спрямо Вас. Хубаво е този разговор да бъде проведен на четири очи, а не в социални мрежи. Кажете й, че искате да продължите да сте приятели и може да разчита на Вас. А всъщност Вие само като приятел ли възприемате това момиче или имате чувства към нея?

Мария Коева
психолог
Мария Коева
Психолог

mariyakoeva7@gmail.com
www.psychologist-koeva.blogspot.com

Неактивен Michael

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 4
  • Карма: +0/-0
  • Пол: Мъж
    • Профил
Re: Казус с приятел
« Отговор #2 -: 18 април 2020 13:56:29, събота »
Възприемам я като добър приятел,но незнам всякаш чувствата ми са побъркани.

Неактивен mariya_koeva

  • ПСИХОЛОГ
  • Глобален модератор
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 767
  • Карма: +17/-0
  • Пол: Жена
  • Нека заедно намерим пътя към промяната!
    • Профил
    • https://psychologist-koeva.blogspot.com/
Re: Казус с приятел
« Отговор #3 -: 18 април 2020 14:08:33, събота »
Здравейте отново, Michael!

Вие сам трябва да разберете как точно възприемате това момиче. Може и да усетите, че я харесвате. Но и тогава не бива да се фатализира ситуацията. Ако тя на Вас гледа само като на приятел, няма какво да направите. Освен да си останете добри приятели така, както преди. Но за това трябва да поговорите - защо тя изведнъж се е дистанцирала, как виждате двамата посоката на взаимоотношенията си, какво може да се промени, за да сте пак близки.

Успех!

Мария Коева
психолог
Мария Коева
Психолог

mariyakoeva7@gmail.com
www.psychologist-koeva.blogspot.com