Автор Тема: Коронавирус  (Прочетена 1708 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Hana Montana

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 3
  • Карма: +0/-0
  • Пол: Жена
    • Профил
Коронавирус
« -: 12 април 2020 21:30:09, неделя »
Здравейте, нова съм тук и заради стеклите се обстоятелства се налага всички да си стоим по къщите! Ами явно се оказа, че това е доста сложна задача (поне за мен) понеже си стоя вкъщи вече месец, времето е повече от страхотно в моят град и повечето от приятелите ми излизат, но моите родители не ме пускат...Знам,че има доста неща, с които да се разсейвам, но изпробвах всички варианти и като казвам всички наистина всички- готвих най-различни ястия,почистих целия апартамент, почнах да правя упражнения, правя си най-различни маски за лице и за нокти, гледам филми и сериали! И въпреки, че всяко от тези занимания наистина те заинтригува, аз отново не знам какво да правя (имайки предвид, че съм на 16 и уча, но и това не ми помага). Честно казано колкото и да ме е срам да го призная от време на време си поплаквам малко, понеже просто се ядосвам и съм станала много по-чувствителна от преди.Остава още цял месец докато приключи целия този цирк, но за жалост дори не е сигурно, че ще е само месец....След като ви разказах на дълго и на широко за моя проблем от вас искам само да ми кажете: Как да направя така, че да не усетя кога е минало времето? Благодаря на всички, които ще отговорят предварително❤

Неактивен ЦециВихронрав

  • КОЛУМНИСТ
  • Глобален модератор
  • Full Member
  • *****
  • Публикации: 201
  • Карма: +9/-1
  • Пол: Жена
  • Обичам да Обичам
    • Профил
Re: Коронавирус
« Отговор #1 -: 12 април 2020 21:53:01, неделя »
За всички ни е гадно, но можеш да правиш куп неща с които после да блеснеш сред съучениците си. В тубата има клипчета които показват как от стари дънки да си направиш чанта, старите сандали или кецове да станат нови и нестандартни, видове кутийки за бижута, моливници и още и още. Най-хубавото в цялата работа е, че не влагаш почти нищо, а ползваш стари и непотребни неща и с малко лепило и фантазия твориш чудеса.Ето ти малко идеи:
[ Invalid YouTube link ]5-Minute+Crafts
Внимавай, какво си пожелаваш - мога да реша да ти го дам!

Неактивен Hana Montana

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 3
  • Карма: +0/-0
  • Пол: Жена
    • Профил
Re: Коронавирус
« Отговор #2 -: 12 април 2020 22:03:31, неделя »
Мерси много ще прегледам идеите❤

Неактивен mariya_koeva

  • ПСИХОЛОГ
  • Глобален модератор
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 767
  • Карма: +17/-0
  • Пол: Жена
  • Нека заедно намерим пътя към промяната!
    • Профил
    • https://psychologist-koeva.blogspot.com/
Re: Коронавирус
« Отговор #3 -: 12 април 2020 22:43:28, неделя »
Здравейте, Hana Montana!

В сегашната необичайна ситуация е напълно нормално да сте по-чувствителна, отколкото преди. Извънредното положение в страната е предпоставка за най-различни емоции - тъга, страх, повишена чувствителност, апатия. Всеки реагира на ситуацията различно. Разбирам напрежението, което Ви създава социалната изолация. Хората сме социални същества и сме свикнали да общуваме, да се виждаме с приятели, да разнообразяваме времето си и навън. Ще Ви кажа нещо - Вие донякъде сте щастливка. Защо? Поне учите, "посещавате" училище, макар и дистанционно. Това би трябвало да обзема по-голямата част от ежедневието Ви и времето и съзнанието Ви да са ангажирани с училищна дейност - домашни, контролни и т.н. Представете си например един човек, който сега не ходи на работа и денят му минава в гледане на ТВ, пред телефона, на телефона... и нещо от този сорт. За съжаление много хора в момента живеят така. Но нека да не забравяме, че това положение е временно. Нормално е приятелите Ви да Ви липсват. Защо не си организирате онлайн срещи, пиейки кафе например така, както сте го правили преди? Също така се грижете и за психичното си здраве - слушайте релаксираща музика, медитирайте, правете физически упражнения и ще видите как ще се чувствате ОК. Недейте да фатализирате настоящата ситуация. Много скоро всичко ще е постарому. Това, което трябва да направите сега, е да поемете отговорност за Вашето здраве и това на близките Ви и да следвате инструкциите, които ни се подават, за да можем да излезем бързо от извънредното положение. А то, както казах, няма да е вечно! :)

Успех!

Мария Коева
психолог
Мария Коева
Психолог

mariyakoeva7@gmail.com
www.psychologist-koeva.blogspot.com

Неактивен Hana Montana

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 3
  • Карма: +0/-0
  • Пол: Жена
    • Профил
Re: Коронавирус
« Отговор #4 -: 12 април 2020 22:56:13, неделя »
Ужасно много благодаря някак си това съобщение ме накара да се почувствам по-добре! Ако недай си боже се появи някакъв нов проблем ще се радвам да мога да споделя с вас????

Неактивен mariya_koeva

  • ПСИХОЛОГ
  • Глобален модератор
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 767
  • Карма: +17/-0
  • Пол: Жена
  • Нека заедно намерим пътя към промяната!
    • Профил
    • https://psychologist-koeva.blogspot.com/
Re: Коронавирус
« Отговор #5 -: 12 април 2020 23:00:51, неделя »
Ужасно много благодаря някак си това съобщение ме накара да се почувствам по-добре! Ако недай си боже се появи някакъв нов проблем ще се радвам да мога да споделя с вас????

Hana Montana,

Да, разбира се, че можете да споделите с мен. :)

Мария Коева
психолог
Мария Коева
Психолог

mariyakoeva7@gmail.com
www.psychologist-koeva.blogspot.com

Неактивен selavi

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 3
  • Карма: +0/-0
  • Пол: Жена
  • Депресирана съм.
    • Профил
Re: Коронавирус
« Отговор #6 -: 20 април 2020 10:11:00, понеделник »
Аз се безпокоя, че по принцип не мога да си намеря работа, поради заболяването Биполярно афективно разстройство. А с извънредното положение тази вероятност за намиране на работа става нулева, макари да имам бакалавър и магистратура...

Неактивен Boyanova

  • ПСИХОЛОГ
  • Админ
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1349
  • Карма: +8/-0
  • Пол: Жена
    • Профил
    • Форум за психология
Re: Коронавирус
« Отговор #7 -: 21 април 2020 15:41:46, вторник »
Здравейте,

За съжаление е трудно за хората в по-сложно положение, както е Вашето да намерят работа. Навремето АХУ (агенция за хората с увреждания) имаше програма за финансиране на новостартиращ бизнес. Препоръчвам Ви да им следите сайта, понеже периодично пускат такива предложения. Така ще финансирате чрез тях безвъздмездно старт на подходяща за Вас работа чрез собствена фирма. Следете и по принцип програмите, които предлагат подобен род финансиране. Имайте предвид, че трябва да създадете бизнес, който не изисква огромна сума за стартов капитал. На спомен, беше нещо от типа до 20 000 лв. Ако имате идея за бизнес за по-голяма сума стартов капитал, препоръчвам да потърсите дарение чрез фондации. Това също е безвъздмездно. Ако се спрете на създаването на собствена фирма, избягвайте кредити.

Надявам се този вид програми да продължават и сега и да имате успех!

психолог Людмила Боянова

Неактивен selavi

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 3
  • Карма: +0/-0
  • Пол: Жена
  • Депресирана съм.
    • Профил
Re: Коронавирус
« Отговор #8 -: 22 април 2020 17:53:06, сряда »
Много натоварващо ми се вижда да имам собствен бизнес и да ръководя екип. Бих предпочела просто да съм служител в някоя фирма. Благодаря за отговора ви.