Автор Тема: Как да му кажа, че много го харесвам  (Прочетена 1239 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Mira_X

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 11
  • Карма: +0/-0
  • Пол: Жена
    • Профил
Как да му кажа, че много го харесвам
« -: 12 февруари 2020 00:20:29, сряда »
Здравейте!
Влюбена съм в бисексуален мъж, но въпреки това много, много го харесвам и той не излиза от мислите ми. За момента не изпитвам сексуално влечение, но искам да съм с него и ревнувам, когато разговаря с други момичета. Той вероятно знае, че го харесвам, чувала съм да казва пред други "защо не ми е казала, че ме харесва". По принцип съм традиционалист и смятам, че мъжът трябва да направи първата крачка, особено когато знае, че една жена го харесва, но в момента обстоятелствата налагат това, аз да съм активната страна предполагайки, че ако му кажа, ще си спестя много главоблъсканици относно това, дали не съм изгубила потенциална голяма любов.
Проблемът е в това, че имам огромен страх от отхвърляне, а дори и симпатиите да са взаимни и в момента съвсем да пренебрегвам неговата бисексуалност, не знам какво би се случило за в бъдеще.

Неактивен mariya_koeva

  • ПСИХОЛОГ
  • Глобален модератор
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 767
  • Карма: +17/-0
  • Пол: Жена
  • Нека заедно намерим пътя към промяната!
    • Профил
    • https://psychologist-koeva.blogspot.com/
Re: Как да му кажа, че много го харесвам
« Отговор #1 -: 13 февруари 2020 10:56:22, четвъртък »
Здравейте, Mira_X!

Казвате, че не изпитвате сексуално влечение към този мъж. От друга страна пък, казвате, че го харесвате (интимно). Кое от двете е? Няма нищо лошо в това Вие да сте по-активната страна и да проявите самоинициатива, за да се случи нещо. Почти по едно и също време Вие и друг потребител публикувате сходни теми за това "как да накараме обектът на нашите чувства да ни забележи". Както написах и в другата тема, точна рецепта няма. Бих предложила и на Вас да прочетете една моя статия, която се надявам да Ви помогне, имайки предвид ситуацията, в която се намирате - https://www.e-psiholog.eu/2019/04/02/6-%d1%81%d1%82%d1%8a%d0%bf%d0%ba%d0%b8-%d0%ba%d0%b0%d0%ba-%d0%b4%d0%b0-%d1%81%d0%b5-%d1%81%d0%b1%d0%bb%d0%b8%d0%b6%d0%b8%d1%82%d0%b5-%d1%81-%d1%87%d0%be%d0%b2%d0%b5%d0%ba%d0%b0-%d0%ba%d0%be%d0%b3/. Разбирам страха Ви от отхвърляне. Но е по-добре да сте опитала, отколкото да живеете в догадки.

Успех!

Мария Коева
психолог
Мария Коева
Психолог

mariyakoeva7@gmail.com
www.psychologist-koeva.blogspot.com

Неактивен Mira_X

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 11
  • Карма: +0/-0
  • Пол: Жена
    • Профил
Re: Как да му кажа, че много го харесвам
« Отговор #2 -: 13 февруари 2020 14:16:55, четвъртък »
Здравейте! Благодаря за отговора!
Мисля за него нон-стоп, без да имам първични, плътски желания (поне за момента).
Притеснението ми идва и от там, да не го изгубя като приятел.

Неактивен mariya_koeva

  • ПСИХОЛОГ
  • Глобален модератор
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 767
  • Карма: +17/-0
  • Пол: Жена
  • Нека заедно намерим пътя към промяната!
    • Профил
    • https://psychologist-koeva.blogspot.com/
Re: Как да му кажа, че много го харесвам
« Отговор #3 -: 13 февруари 2020 21:05:44, четвъртък »
Здравейте отново, Mira_X!

Моят съвет е да рискувате - говорете с него, на спокойно място, подгответе си изреченията предварително, с които искате да започнете, за да не забравите нещо, което искате да кажете. Мисля, че няма да Ви се изсмее (надявам се), Вие го познавате - такъв човек ли е? Все пак - мисля, че дори и да не се получи, пак ще си останете приятели. Въпреки че ще Ви боли, но и това ще мине. По-добре е да го преживеете, отколкото да не си позволите да усетите тези чувства.

Мария Коева
психолог
Мария Коева
Психолог

mariyakoeva7@gmail.com
www.psychologist-koeva.blogspot.com

Неактивен Mira_X

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 11
  • Карма: +0/-0
  • Пол: Жена
    • Профил
Re: Как да му кажа, че много го харесвам
« Отговор #4 -: 14 февруари 2020 00:05:41, петък »
Много интелигентно и възпитано момче е, но също така е доста странен, ексцентричен и всякаш живее в свой собствен свят.
Двоумя се между директния подход и този описан във вашата статия. Този в статията определено е по-добрият според мен, но ме притеснява, че възможностите да го изпълня ми се ограничават.

Неактивен Mira_X

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 11
  • Карма: +0/-0
  • Пол: Жена
    • Профил
Re: Как да му кажа, че много го харесвам
« Отговор #5 -: 18 февруари 2020 17:55:27, вторник »
Друго нещо е, че той е доста анти-социален. Не знам, как би приел такова нещо.

Неактивен Mira_X

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 11
  • Карма: +0/-0
  • Пол: Жена
    • Профил
Re: Как да му кажа, че много го харесвам
« Отговор #6 -: 25 февруари 2020 19:15:07, вторник »
Здравейте отново!
Бих искала да попитам и дали хората, които са по-силно изявени екстроверти биха се смущавали да си кажат, ако харесват някого в романтичен аспект?