Автор Тема: Некомуникативен човек  (Прочетена 1148 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен iveta_ivanova

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 1
  • Карма: +0/-0
  • Пол: Жена
    • Профил
Некомуникативен човек
« -: 28 януари 2020 16:46:55, вторник »
Добър ден.Аз съм момиче на 23 години.Много съм срамежлива от малка.Може би,защото когато бях дете не излизах достатъчно,защото имахме много семейни проблеми.Сега ми е много трудно.В днешно време хората обичат да общуват с отворени хора.Много пъти се опитвам да се отворя,но всякаш хората не им се слушат мойте неща.Може би защото съм по-скучна.Моят живот не е бил много лесен,но от както се ппояви едно момче съм щастлива.Той е много добър,човечен и всички хубави качества.Познавам го от работа от една година и няколко месеца.Неговата загриженост и това,че мисли за моето спокойствие ми накара да го обикна много.Но ми е много трудно да говоря с него,защото не знам какво да го попитам.Въпреки моята припритиснетелност той продължава да показва чувствата си към мен.Даже всвсичките ни колеги са забелязали и говорят зад гърбът ни.Аз незнам какво да направя за себе си,за да се променя и как да покажа мойте чувства към него.Благодаря!

Неактивен mariya_koeva

  • ПСИХОЛОГ
  • Глобален модератор
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 767
  • Карма: +17/-0
  • Пол: Жена
  • Нека заедно намерим пътя към промяната!
    • Профил
    • https://psychologist-koeva.blogspot.com/
Re: Некомуникативен човек
« Отговор #1 -: 28 януари 2020 21:13:28, вторник »
Здравейте, iveta_ivanova!

Хубаво е да промените нещо в себе си, ако Вие ще се почувствате по-добре от това. Няма никакъв смисъл иначе да се променяте, за да се харесате на някой друг. Човекът, който ще заслужава да бъде с Вас, ще Ви харесва такава, каквато сте - с Вашите положителни и отрицателни черти. Това беше просто вметка. Що се отнася до момчето, на което симпатизирате - опитайте се да инициирате разговор, от който да разберете какви са неговите интереси, хобита, как обича да прекарва свободното си време. Ако обича да гледа филми например, можете да му предложите да отидете на кино (по приятелски). Оттам нататък, след като и той Ви симпатизира, нещата ще се случат от само себе си. Важна е първата крачка към създаването на комуникация. Разбирам, че сте по-интровертен тип човек, но може би сега е моментът да промените това?

Мария Коева
психолог
Мария Коева
Психолог

mariyakoeva7@gmail.com
www.psychologist-koeva.blogspot.com