Автор Тема: Да погледнеш в човек  (Прочетена 1420 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен advokata

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 9
  • Карма: +0/-0
    • Профил
Да погледнеш в човек
« -: 11 декември 2019 14:39:01, сряда »
Здравейте,


Надявам се че съм избрал правилното място. Много искам да науча как може да се погледне в друг човек.


Очите са единствената видима част от нашия мозък. С помощта на някаква техника човек може да се научи да вижда другия в различни страни от неговия живот - социални, характер и т.н. Преди време бях при такъв психолог и като и показвах разни снимки на всякакви хора тя споменааше нещо за всеки. Въпроса ми е как става и дали на всеки му се отдава. По този начин може да се разбере дали един човек е заобиколен от приятели, дали има нещо любимо в живот.


https://novosianie.com/?p=47261


Може би се касае за някакъв странен екстарсензорен метод разкодиращ светлината в невидимия спектър.


Неактивен ЦециВихронрав

  • КОЛУМНИСТ
  • Глобален модератор
  • Full Member
  • *****
  • Публикации: 201
  • Карма: +9/-1
  • Пол: Жена
  • Обичам да Обичам
    • Профил
Re: Да погледнеш в човек
« Отговор #1 -: 11 декември 2019 16:21:13, сряда »
Преди време бях при такъв психолог и като и показвах разни снимки на всякакви хора тя споменааше нещо за всеки.
В това изречение сам си давате отговора - психолог. Т.е., за да се научите да разчитате хората по очите и невербалните знаци които всеки неосъзнато подава трябва да отделите много време и да изучите ако не цялата психология то поне частта за невербалната комуникация.
Внимавай, какво си пожелаваш - мога да реша да ти го дам!

Неактивен mariya_koeva

  • ПСИХОЛОГ
  • Глобален модератор
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 767
  • Карма: +17/-0
  • Пол: Жена
  • Нека заедно намерим пътя към промяната!
    • Профил
    • https://psychologist-koeva.blogspot.com/
Re: Да погледнеш в човек
« Отговор #2 -: 11 декември 2019 18:41:15, сряда »
Здравейте, advokata!

Изразните средства на тялото наистина разкриват част от личността, намеренията, чувствата, емоциите. Изследвания сочат, че 93% от информацията човек получава по невербален начин, а 7% - по думите. Но аз смятам, че езикът на тялото не е общовалиден за абсолютно всеки. Това, че някой докосва носа си например, не значи, че задължително в този момент лъже. Невербалната комуникация е интересна, но и сложна и трябва време, за да се научи. Обикновено психологът се занимава с този вид комуникация.

Мария Коева
психолог
Мария Коева
Психолог

mariyakoeva7@gmail.com
www.psychologist-koeva.blogspot.com

Неактивен advokata

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 9
  • Карма: +0/-0
    • Профил
Re: Да погледнеш в човек
« Отговор #3 -: 11 декември 2019 19:11:30, сряда »
Явно не съм задал въпроса както трябва. Тук става въпрос за буквално прочитане на светоусещането на човек през очите. Нали има такъв израз - очите са прозорец към душата. Или е редно да задам въпроса си в някой форум по окултизъм


Наистина съм съгласен че очите на човек говорят много, но тук става въпрос за прочитане на светоусещането по някакъв странен начин.


Може би от очите излиза някакво лъчение което с подходяща практика може да се разчете. Аз също мога да познавам хората по очите, но не мога да видя дали човек си угажда, с колко половинки е бил, дали живее в илюзия, дали му е приятно при хора, дали харесва нощните клубове и т.н.При това всичко беше без грешка. Нямам представа как става този метод и затова питам тук.


През 2018 излезе един филм на тема клониране наречен Реплики с Киану Рийвс. Главния герой е специалист невролог извличащ паметта ( разума ) на хора с милиметрова игла минаваща през около. Въпреки че филма е Sci-fi има доста истина в него. Даже мисля пак да го изтегля и гледам

Неактивен advokata

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 9
  • Карма: +0/-0
    • Профил
Re: Да погледнеш в човек
« Отговор #4 -: 11 декември 2019 19:16:33, сряда »
Заглавието на темата само показва всичко - Да погледнеш в човек


Да погледнеш човек е много повърхностно

Неактивен mariya_koeva

  • ПСИХОЛОГ
  • Глобален модератор
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 767
  • Карма: +17/-0
  • Пол: Жена
  • Нека заедно намерим пътя към промяната!
    • Профил
    • https://psychologist-koeva.blogspot.com/
Re: Да погледнеш в човек
« Отговор #5 -: 11 декември 2019 19:29:49, сряда »
Здравейте отново, advokata!

Това, за което пишете (колко партньори е имал човек, дали обича нощни клубове и т.н.), е по-скоро насочено към ясновидството, а не към психологията. Може би наистина е по-добре да прехвърлите темата в подходящ за това форум.

Мария Коева
психолог
Мария Коева
Психолог

mariyakoeva7@gmail.com
www.psychologist-koeva.blogspot.com

Неактивен advokata

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 9
  • Карма: +0/-0
    • Профил
Re: Да погледнеш в човек
« Отговор #6 -: 11 декември 2019 20:28:22, сряда »
Не е никакво ясновидство, а някакво прочитане на съзнанието през очите

Неактивен ЦециВихронрав

  • КОЛУМНИСТ
  • Глобален модератор
  • Full Member
  • *****
  • Публикации: 201
  • Карма: +9/-1
  • Пол: Жена
  • Обичам да Обичам
    • Профил
Re: Да погледнеш в човек
« Отговор #7 -: 11 декември 2019 20:59:18, сряда »
а някакво прочитане на съзнанието през очите
Това си звучи много фентъзи. Потърсете окултен форум.
Внимавай, какво си пожелаваш - мога да реша да ти го дам!

Неактивен advokata

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 9
  • Карма: +0/-0
    • Профил
Re: Да погледнеш в човек
« Отговор #8 -: 11 декември 2019 22:13:46, сряда »

Като погледна човек в очите донякъде познавам какъв е,Може да е фентъзи, но е реален факт. Рано или късно невероятното става реалност и част от ежедневието ни. Представям си как ще познавам много добре хората ако им виждам съзнанието, дори и най-съкровените тайни ако имат такива. Човешкото съзнание е сложно нещо.


А злите очи. Те не говорят ли нещо. А така нареченото урочасване. Може би от очите излизат някакви невидими енергии или самите очи са прозорец към съзнанието.



Ще питам в окултен форум.