Автор Тема: Гранично личностново разстройство - диагноза от психо?  (Прочетена 1316 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Devonna

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 12
  • Карма: +0/-0
  • Пол: Жена
    • Профил
Здравейте, наскоро
отказах терапия при психолога си, поради недобра комуникация между нас ( вероятно).  След една седмица получих имейл от нея с диагноза цитирам: депресия, високи нива на тревожност, нестабилност в емоциите, ГЛР за които е нужна дълга и продължителна терапия .Съгласна съм, разбира се. И аз самата подозирах, че страдам от такъв тип ЛР,  но защо ми се поставя диагноза под формата на имейл, след като съм решила да приключа терапията  и да потърся друг терапевт или психиатър? Преди това, изрично ми беше написала, че нямам нужда от преглед при лекар - психиатър и, че ако искам мога да отида, но това ще е заради, желанието ми за контрол над ситуацията. Но не, това не  е желание за контрол, а сериозна стъпка, за да разбера истината за състоянието си, което ми беше изпратено във вид на имейл! 
Смятам, че  притежавам реална преценка за ситуацията и личностните разстройства влизат повече в сферата на психиатрията или греша?  Почувствах се объркана, манипулирана и определено ще потърся такъв специалист, за да потвърди или отхвърли поставената ми диагноза.
Има ли тестове, които могат да се направят, за да се даде точна диагноза за ГЛР? С какъв тип специлаист е най- удачно да се посъветвам,според Вас?
Благодаря! 

Неактивен mariya_koeva

  • ПСИХОЛОГ
  • Глобален модератор
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 767
  • Карма: +17/-0
  • Пол: Жена
  • Нека заедно намерим пътя към промяната!
    • Профил
    • https://psychologist-koeva.blogspot.com/
Re: Гранично личностново разстройство - диагноза от пси?
« Отговор #1 -: 16 ноември 2019 21:59:43, събота »
Здравейте, Devonna!

Не мога да се ангажирам с оценка на работата на колега психолог. Всеки специалист има собствен метод на работа. Различни тестове, които могат да се намерят в интернет, има, но доколко са професионални, това е отделен въпрос. А и не мисля, че целта Ви в момента трябва да е "точна диагноза за ГЛР", а работа по заявката Ви. В предишната Ви тема Ви бях отговорила, че няма точна рецепта за това как да се открие "идеалният" психолог. В първите няколко сесии проличава дали между специалиста и клиента е възможно да се изгради доверителна връзка. Съветът ми е да започнете работа с друг психолог, като преди това се запознаете с професионалната му квалификация, допълнителни квалификации, професионален опит, метод на работа, отзиви от клиенти.

Успех!

Мария Коева
психолог
Мария Коева
Психолог

mariyakoeva7@gmail.com
www.psychologist-koeva.blogspot.com

Неактивен Devonna

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 12
  • Карма: +0/-0
  • Пол: Жена
    • Профил
Re: Гранично личностново разстройство - диагноза от пси?
« Отговор #2 -: 18 ноември 2019 12:40:08, понеделник »
За пореден път благодаря за отговора Ви!
След като емоциите от шокиращия имейл попреминаха,

категорично реших никога повече да не посещавам този психотерапевт!  Тъй като смятам, че това, което се случи, далеч не е професионално, още по- малко адекватно и коректно. 
И, да вече няма да постъпвам толкова наивно, а ще търся и изисквам информация за професионална квалификация и препоръки!