Автор Тема: предателство или аз не разбирам човешките отношения  (Прочетена 1577 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Malena

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 6
  • Карма: +0/-0
  • Пол: Жена
    • Профил
Здравейте,
започвам темата с това, че приключих връзка съвсем наскоро - връзка в която се чувствах щастлива за кратко и след това, започнах да изпитвам силна болка, тъга, напрежение. Загубих доверие в човекът до себе си.. Мисля ,че имах достатъчно причини това да се случи и то още в самото начало.  Обвинявам се, че не съм достатъчно търпелива  и торелентна. Обвиних се, че съм прекалено ревнива, но ето го и причините, накратко.
1. Открих картички от бивашта му приятелка, за която ме убеждаваше, че са останали просто приятели, а  в тях имаше съвсем не приятелски послания и откровени флиртове, липса на граница, които по- късно за жалост забелязах и в чатовете между тях. Бях си обещала да не докосвам телефона му, но този път, не се сдържах. Беше коментирал връзката ни с бившата си дори на места видях язвително и подигравателно отношение към мен. За пред мен, разбира се имаше цветя подаръци усмивки, а зад гърба ми - лъжи....
2.  Една събота,  той просто ме заряза  в колата( тогава ми прилоша от пътуването) Ей, така ме остави и се върна след час и половина. Не знам дали  е редно да зарязваш, човек на който му е лошо, сам някъде сред нищото. Човек, който твърдиш че обичаш или най- малкото държиш на него.
3. Изречени дребни лъжи и флиртове с други жени в  социалните мрежи. Някак преглъщах всичко, това на големи дози и се питах какво не е наред.
 Почувствах се унизена, наранена и предаена....Не смятам, че вината е в мен,  въпреки всичко, въпреки, че я чувствам, не зная защо,...смятам, че простих достатъчно много пъти, на човек, който сякаш не е тук с мен, а някъде другаде. Простих, но си тръгнах. Просто не издържах. Той от своя страна непрекъснато ме предупреждаваше, че е кофти човек и не заслужава да страдам за него. Призна си, че е постъпил несправедливо спрямо мен, но вече казах край. Не съм си позволила флиртове зад гърба му нито предателства, за да получавам това отношение. Когато обичаш един човек, ти просто го обичаш. Не исках да сложа край, но не издържах. Просто не издържах...

Неактивен mariya_koeva

  • ПСИХОЛОГ
  • Глобален модератор
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 767
  • Карма: +17/-0
  • Пол: Жена
  • Нека заедно намерим пътя към промяната!
    • Профил
    • https://psychologist-koeva.blogspot.com/
Re: предателство или аз не разбирам човешките отношения
« Отговор #1 -: 1 юли 2019 17:57:22, понеделник »
Здравейте, Malena!

Всеки определя границите на поведение, което може да понесе от партньора си, и всеки има определен праг на търпимост. Един го дразни едно, а друг - друго. Явно Вашето търпение е преминало границата и сте решила да не сте с човек, който Ви кара да се чувствате унижена, наранена и предадена. Аз няма да анализирам причините, които сте описала, защото Вие така или иначе сте сложила край вече и затова ще Ви пожелая успех в намирането на нов партньор, с когото ще се чувствате щастлива!

Мария Коева
психолог
Мария Коева
Психолог

mariyakoeva7@gmail.com
www.psychologist-koeva.blogspot.com

Неактивен Malena

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 6
  • Карма: +0/-0
  • Пол: Жена
    • Профил
Re: предателство или аз не разбирам човешките отношения
« Отговор #2 -: 4 юли 2019 15:49:21, четвъртък »
Здравейте, благодаря за отговора Ви!
Въпросният господин, реши да признае, че е сгрешил, само, че някак си вече ми е адски трудно да му вярвам. Изгубенто доверие, не може да се върне толкова лесно. Не знам какво да направя. Мисля, да му дам последен шанс, в който ако още веднъж видя неуважение от негова страна, просто си тръгвам откончателно. Или този полседен шанс само ще докаже пословицата, че " вълкът козината си мени, но нрава- не " :)

Неактивен Елица

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 1
  • Карма: +0/-0
  • Пол: Жена
    • Профил
Re: предателство или аз не разбирам човешките отношения
« Отговор #3 -: 16 юли 2019 21:00:35, вторник »
Според мен не е добра идея да му прощаваш, защото е доста вероятно той пак да се отнася по същия начин с теб! Ако той наистина съжалява, би трябвало да се опита да ти го покаже. Така ли иначе си сложила край, по-добре намери някой, с когото ще бъдеш щастлива и ще му имаш доверие.

Неактивен Emotion

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 39
  • Карма: +1/-0
  • Пол: Жена
    • Профил
Re: предателство или аз не разбирам човешките отношения
« Отговор #4 -: 10 октомври 2019 12:51:54, четвъртък »
Подобно на Вас, аз също не разбирам човешките отношения. Владеят ме съмнения, не спирам да си задавам въпроси, включително и този имам ли право да съм такава или не