Автор Тема: Да пропусна ли 1 година? Правя ли грешка?  (Прочетена 1343 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен esismailova10

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 1
  • Карма: +0/-0
  • Пол: Жена
    • Профил
Здравейте. Момиче съм на 19. Ще излъжа, ако напиша, че не съм тъжна и отчаяна в момента, че оценка от кандидатстудентския изпит няма да ми стигне за да вляза в мечтаната специалност в желания университет. Ще излъжа и ако напиша, че ми се учи нещо друго. Имах една мечта още от 7 клас да уча това нещо и сега се оказва, че не мога. Поне тази година. В днешно време има недостиг на студенти и мога да уча почти каквото ми дойде на ум. Но струва ли си? Само и само за да стана студентка? Без цел.Решавам да пропусна една година вместо това и да се пробвам пак догодина, но родителите ми са против. Но на мен наистина не ми се учи друго, нямам друга цел. Нито една специалност не ме привлича в момента. Искам просто да науча пропуснатото и да имам хубава оценка догодина при кандидатстването. Вие какво мислите? Грешка ли е да пропускам 1 година? Или просто да записвам други 99 специалности просто така, пък където ме приемат. Имам нужда от съвети, хора, които да споделят личен опит и да ми кажат дали наистина греша. Защото всеки ми се чуди, как така съм щяла да пропускам година или поне да съм почвала да уча нещо друго и после пак да пробвам да кандидатствам, но за мен това е загуба на пари просто. :'(

Неактивен Boyanova

  • ПСИХОЛОГ
  • Админ
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1349
  • Карма: +8/-0
  • Пол: Жена
    • Профил
    • Форум за психология
Re: Да пропусна ли 1 година? Правя ли грешка?
« Отговор #1 -: 21 юни 2019 14:53:53, петък »
Здравейте,

Проучила ли сте вариантът да запишете нежелана специалност и след това да кандидатствате да се прехвърлите в желана от вас такава? По мое време една приятелка така направи и от нежелана се прехвърли в желаната от нея специалност. Нямам представа дали тази опция все още я има по университетите. Бихте могла да проучите дали е възможно и какви са изискванията, които трябва да покриете като студент, за да се случи.

Пожелавам Ви успех!

психолог Людмила Боянова

Неактивен mariya_koeva

  • ПСИХОЛОГ
  • Глобален модератор
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 767
  • Карма: +17/-0
  • Пол: Жена
  • Нека заедно намерим пътя към промяната!
    • Профил
    • https://psychologist-koeva.blogspot.com/
Re: Да пропусна ли 1 година? Правя ли грешка?
« Отговор #2 -: 22 юни 2019 11:38:46, събота »
Здравейте, esismailova10!

Не е грешка да пропуснете една година. Аз не виждам нищо фатално, ако се подготвите през това време за изпита и го вземете успешно. Няма смисъл да учите нещо, просто защото трябва да сте студент.

Успех!

Мария Коева
психолог
Мария Коева
Психолог

mariyakoeva7@gmail.com
www.psychologist-koeva.blogspot.com