Автор Тема: Toй не желае семейство и дете  (Прочетена 1384 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Devonna

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 12
  • Карма: +0/-0
  • Пол: Жена
    • Профил
Toй не желае семейство и дете
« -: 31 май 2019 12:37:00, петък »
С човекът който обичам сме заедно от близо 1 година. Всичко започна много красиво, разбира се имаме и  своите неразбирателства и проблеми, за които  в повечето случаи, аз започвам да говоря- за да си изясним отношенията  и кой какво иска в тази връзка. Имаме ли бъдеще заедно? Какъв е общия ни път? Имеме ли еднакви желания? и .т.н.
В поредния ни разговор, разголих душата си пред него - споменах, че желая да имам свое дете, семейство, и дом, за които да се грижа. Винаги съм обичала децата и понякога се разстройвам, когато виждам майки с малки дечица, защото е възможно, да не мога да имам свое. На 36 години съм. Дори съм съгласна да си осиновя, ако и човекът с който съм, е съгласен, разбира се.  Но за жалост, той не мисли като мен-  има други мечти - в които ми каза, че  ако искам мога да остана. Би осиновил животно, но не и дете и не желае свое. Беше категоричен, че това от което аз имам нужда и желая, той не може да ми даде. Държи на мен грижи се за мен, виждам по делата му, че ме обича, но сякаш го е страх да има  свое семейство, защото е отраснал в такова с разведени родители. Смята, че това не е неговото призвание. По- скоро го виждам като страх и комплекс, а може би е съзнателен краен избор. Дори му предложих, че ако иска може  да посещаваме терапевт. Обичам този мъж и го приемам с неговите положителни и отрицателни качества. Самият той казва за себе си, че не е зрял, че понякога се държи глупаво, че е психопат, че е труден характер. Което ме натъжава и ядосва. Toй всъщност е добър човек. Това е което виждам  в него, а той сякаш не го вижда и всячески се опитва да ме убеди в обратното.
Не съм сигурна, дали би променил това свое решение за семейство с времето. Само, че аз нямам  това време да чакам. Чувствам се  отчаяна и тъжна. Ако двама души, имат различни мечти и не вървят в една посока, как могат да бъдат заедно? Мисля, че няма как да се случи, колкото и да си мечтая и да си затварям очите за истината.

Неактивен mariya_koeva

  • ПСИХОЛОГ
  • Глобален модератор
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 767
  • Карма: +17/-0
  • Пол: Жена
  • Нека заедно намерим пътя към промяната!
    • Профил
    • https://psychologist-koeva.blogspot.com/
Re: Toй не желае семейство и дете
« Отговор #1 -: 31 май 2019 17:15:32, петък »
Здравейте, Devonna!

Да, права сте - когато двама души имат различен светоглед, планове и цели, няма как да се разбират. Обикновено разликата в мисленето, ценностите и принципите проличава бързо и партньорите, колкото и да искат да съхранят връзката помежду си, е невъзможно да го направят, защото, както сама се изразихте, посоката е друга. Не бих се съгласила с Вас, че нямате време и сили за нова връзка. Сигурна съм, че имате много възможности, но черно-белият нюанс Ви пречи да ги видите. Връзката, в която сте (по принцип), трябва да Ви прави щастлива и пълноценна, а не нещастна. Оставям размишленията на Вас, за да стигнете до най-правилното решение.

Успех!

Мария Коева
психолог
Мария Коева
Психолог

mariyakoeva7@gmail.com
www.psychologist-koeva.blogspot.com

Неактивен Emotion

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 39
  • Карма: +1/-0
  • Пол: Жена
    • Профил
Re: Toй не желае семейство и дете
« Отговор #2 -: 10 октомври 2019 12:55:21, четвъртък »
Моят партньор би се съгласил да имаме дете, но за нищо на света не иска да сключваме брак! Както е казал народът, мъжете са от Марс, жените - от Венера