Автор Тема: Болести в семейството  (Прочетена 2312 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен A.K.D.

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 4
  • Карма: +0/-0
  • Пол: Жена
    • Профил
Болести в семейството
« -: 11 февруари 2019 10:13:54, понеделник »
Здравейте!


Благодаря за възможността да споделя проблемите си и да задам въпросите си. Жена на 30 години съм. Това, което искам да споделя е, че прекарах живота си до тук в страх за близките ми. От както се помня около мен винаги е имало някой болен. Преди няколко дни разбрах, че баба ми, жената, която ме е отгледала и която винаги съм обичала най-много от всички, е с напреднала бъбречна недостатъчност. Едвам издържам психически, държа се само, за да мога да й бъда полезна и да й давам кураж. Пред нея пазя самообладание, но само аз си знам през какъв кошмар преминавам. Търся съвети от лекарите, за да знам как да се грижа за нея, но не знам как да мина през това. Силите ми са на изчерпване. Моля, дайте ми съвети как да се справя с тревогите си, за да мога да съм й полезна,  а и на другите ми близки хора също. Другият ми въпрос е как да я подкрепям, какви са точните думи, защото тя много се страхува.

Неактивен mariya_koeva

  • ПСИХОЛОГ
  • Глобален модератор
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 767
  • Карма: +17/-0
  • Пол: Жена
  • Нека заедно намерим пътя към промяната!
    • Профил
    • https://psychologist-koeva.blogspot.com/
Re: Болести в семейството
« Отговор #1 -: 11 февруари 2019 20:45:28, понеделник »
Здравейте, A.K.D.!

Съжалявам за състоянието на баба Ви. Трябва да приемете, че болестите са част от живота. Неприятна част, но факт. Никой не е застрахован от това. Разбирам, че Ви е тежко, но Вашата баба се нуждае от Вас и трябва да сте до нея. Правете това, което лекарите Ви казват, и не се отчайвайте. Сигурна съм, че баба Ви е силна жена и успешно ще се пребори с изпитанието! Ако усещате силна тревожност и чувствате, че Ви е трудно да се справите сама, посетете психолог.

Желая Ви успех!

Мария Коева
психолог
Мария Коева
Психолог

mariyakoeva7@gmail.com
www.psychologist-koeva.blogspot.com