Автор Тема: Тъга  (Прочетена 1819 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Kaloyanv

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 17
  • Карма: +0/-0
  • Пол: Мъж
    • Профил
Тъга
« -: 25 ноември 2018 20:43:12, неделя »
Здравейте, винаги съм бил борбен и съм се справял с депресията си сам, винаги съм излизал на повърхността. Сега обаче, се чувствам наистина крайно отчаян. Всичко ми се руши и се чувствам много зле. Иска ми се да заживея нормален живот, но не знам от къде изобщо да започна. Просто не знам вече какво да правя. На 27 съм и съм безработен. Чувствам се неспособен да правя каквото и да било.

Неактивен mariya_koeva

  • ПСИХОЛОГ
  • Глобален модератор
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 767
  • Карма: +17/-0
  • Пол: Жена
  • Нека заедно намерим пътя към промяната!
    • Профил
    • https://psychologist-koeva.blogspot.com/
Re: Тъга
« Отговор #1 -: 25 ноември 2018 21:52:57, неделя »
Здравейте, Kaloyanv!

За да се опитам да Ви бъда полезна, ще ми е необходима малко повече информация за ситуацията. Какви са Вашите проблеми? Кое Ви кара да се чувствате отчаян? Досега работил ли сте нещо? Казвате, че сте неспособен да правите, каквото и да било. Това говори за ниска самооценка.

Мария Коева
психолог
Мария Коева
Психолог

mariyakoeva7@gmail.com
www.psychologist-koeva.blogspot.com

Неактивен Kaloyanv

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 17
  • Карма: +0/-0
  • Пол: Мъж
    • Профил
Re: Тъга
« Отговор #2 -: 25 ноември 2018 22:38:36, неделя »
Мисля, че нямам ниска самооценка. Поне така мисля. На моменти се чувствам като гений, а в друг момент се чувствам като пълен идиот. Имах доста ниска самооценка в миналото, но мисля че това се промени. И сега на моменти се чувствам доста глупав и сляп за много неща. Понякога не разбирам какво ми говорят хората, не разбирам понякога шегите им. Но мисля, че много хора понякога се чувстват така. ( може би)
Ако става въпрос за външен вид мисля, че изглеждам нормално, не съм брат пит, но пък и не съм грозен. Старая се да изглеждам добре, ако става въпрос за дрехи. Проблема е, че ако трябва да опиша живота си до сега, намирам само една дума и тя е хаус. От както се помня аз съм като самолет без пилот.  Имах много тежко минало, което не знам дали мога да ви го споделя тук. На кратко имах проблеми със семейството и с наркотиците, на 20 години спрях всичко и изпаднах в много тежка депресия граничеща с лудост, приятелите ми ме изоставиха и ми трябваха години за да се оправя. Много неща мога да изпиша, но не знам дали цялата информация, така изписана на куб ще помогне да разрешим проблема. Ако искате ме питайте нещо?

Неактивен Kaloyanv

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 17
  • Карма: +0/-0
  • Пол: Мъж
    • Профил
Re: Тъга
« Отговор #3 -: 25 ноември 2018 22:58:13, неделя »
Това, което ме кара да се чувствам отчаян съм самият аз. Цялото ми поведение, непостоянството в характера ми. Сякаш не мога да се контролирам напоследък, започнах и да пия от 4 години и когато се напия правя неща, за които после съжалявам. Преди 4 години си бях в хармония, тренирах си и се развивах духовно. Мисля, че от тази хрмония сега няма и следа. Мисля, че съм станал лош човек. Знам само, че искам много силно да се променя.

Неактивен mariya_koeva

  • ПСИХОЛОГ
  • Глобален модератор
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 767
  • Карма: +17/-0
  • Пол: Жена
  • Нека заедно намерим пътя към промяната!
    • Профил
    • https://psychologist-koeva.blogspot.com/
Re: Тъга
« Отговор #4 -: 26 ноември 2018 18:09:24, понеделник »
Здравейте отново, Kaloyanv!

Разбирам, че сте преживял доста трудни моменти. Зависимостта от наркотичните вещества е тежка и е похвално, че сте успял да се справите с нея! Това означава, че сте силен и борбен човек, който има вътрешна сила да се справя с трудностите. В момента имате ли проблеми със семейството Ви? Имате ли приятели? Пиенето на алкохол не е равно на замаскиране на проблемите. Колко често пиете? Моят съвет е да работите с психолог. Млад сте, животът е пред Вас. Не го пропилявайте, а си дайте шанс да бъдете щастлив!

Мария Коева
психолог
Мария Коева
Психолог

mariyakoeva7@gmail.com
www.psychologist-koeva.blogspot.com

Неактивен Kaloyanv

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 17
  • Карма: +0/-0
  • Пол: Мъж
    • Профил
Re: Тъга
« Отговор #5 -: 26 ноември 2018 20:53:28, понеделник »
Не бих казал, че имам проблеми, защото съм отделен от тях. Преди време, когато бях дете баща ми беше пиянка и съм израстнал сред постоянни скандали и бой.  Алкохолът съсипа баща ми. Днес съм му простил за всичко и не го обвинявам, но и нямам почти никакви контакти и подкрепа от никой в семейството ми. Освен Баба ми, която ме е отгледала и на която съм безкрайно благодарен. Смятам, че от един момент нататък сам съм отговорен за нещата, които ми се случват и вече не търся вината в миналото. Знам, че е можело и по-добре да ме възпитат, но в един момент и сам започнах да се възпитавам, а и в тинейджърските години имах късмета да имам доста свежи приятели, които доста ме дръпнаха на горе. Същите, които ме изоставиха след като тотално се бях затрил с наркотици и други неща. Приятели сега може би имам. Записах се като студент тази година спец История и се запознах с доста хора. Доста хора държат на мен. Не знам до колко аз съм им приятел. По принцип съм душата на компанията и аз съм човека, който постоянно пуска майтапи, но когато се прибера сякаш се чувствам сам. След тази раздяла с първите ми приятели, преживях я много трудно и доста се промених, доста трудно се сприятелявам с хората и не допускам почти ниной до себе си. За алкохола.. Преди три дни се напих доста и отново ми се случиха неприятни неща, щях да се сбия. На другия ден реших да спра алкохола. Помня чувството, което изпитах, когато спрях наркотиците, същото чувство на отвращение изпитам сега. Спрял ссъми цигарите преди 6 ггодини, а пушех по 2 кутии. Имам воля иу съм решил да направя голяма промяна в живота си.  Просто не  знам от къде да започна. Искам да работя с психолог, но в момента нямам финансовата възможност.

Неактивен mariya_koeva

  • ПСИХОЛОГ
  • Глобален модератор
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 767
  • Карма: +17/-0
  • Пол: Жена
  • Нека заедно намерим пътя към промяната!
    • Профил
    • https://psychologist-koeva.blogspot.com/
Re: Тъга
« Отговор #6 -: 26 ноември 2018 21:35:06, понеделник »
Kaloyanv, Вие сте започнал. Казвате, че сте решил да спрете алкохола. Пожелавам Ви никога повече да не се връщате към него! От тази година сте студент, запознал сте се с нови хора. Това също е супер! Сега Ви остава само да повярвате малко повече в себе си. За съжаление форумът е ограничено виртуално място, което не предразполага към същинска работа със специалист. Надявам се, че скоро ще имате възможност да посетите психолог, с когото да работите в реално време и пространство.

Още веднъж успех!

Мария Коева
психолог
Мария Коева
Психолог

mariyakoeva7@gmail.com
www.psychologist-koeva.blogspot.com

Неактивен Kaloyanv

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 17
  • Карма: +0/-0
  • Пол: Мъж
    • Профил
Re: Тъга
« Отговор #7 -: 26 ноември 2018 22:25:06, понеделник »
Благодаря ви, написах ви лично съобщение