Автор Тема: Нямам приятели  (Прочетена 1672 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен navuhodonosor

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 1
  • Карма: +0/-0
  • Пол: Мъж
  • Здравейте
    • Профил
Нямам приятели
« -: 20 ноември 2018 20:24:35, вторник »
Здравейте,аз съм момче на 29 години,януари навършвам 30,живея в едно село до София,почти не излизам,което ме тревожи много,имам малко приятели и то от Университета,заеквам от 3 клас,уплаши ме куче,на 13 бях когато мама почина,как да си намеря приятели,къде да ги търся.
В Интернет е много коварно,все пак искам да създам семейство,но никоя жена не би тръгнала с такъв като мен.
Моля за помощ

Неактивен mariya_koeva

  • ПСИХОЛОГ
  • Глобален модератор
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 767
  • Карма: +17/-0
  • Пол: Жена
  • Нека заедно намерим пътя към промяната!
    • Профил
    • https://psychologist-koeva.blogspot.com/
Re: Нямам приятели
« Отговор #1 -: 20 ноември 2018 22:58:38, вторник »
Здравейте, navuhodonosor!

Приятелства се създават чрез контакти. Трябва да се присъедините към някоя социална група, където да се запознаете с нови хора. Как да се случи? Има варианти. Единият от тях е да се запишете на някакъв курс (например по чуждестранен език), да спортувате (фитнес), да се включите в клуб по интереси. Така ще имате възможност да намерите хора със сходни интереси, с които да има за какво да си разговаряте. Другият вариант е да се включите в доброволни акции и кампании, където хем ще се запознаете с нови хора, хем ще се чувствате полезен. Но Вие казвате, че имате приятели. Може да са малко, но това не е от значение. На човек му е необходим и един приятел, стига между двамата да има уважение, доверие, подкрепа и разбирателство. Относно заекването - посещавал ли сте логопед? Това е специалистът, който може да Ви помогне. Повишете самооценката си. Какво значи "никоя жена не би тръгнала с такъв като мен"? Заобичайте себе си.

Желая Ви успех!

Мария Коева
психолог
Мария Коева
Психолог

mariyakoeva7@gmail.com
www.psychologist-koeva.blogspot.com

Неактивен Kaloyanv

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 17
  • Карма: +0/-0
  • Пол: Мъж
    • Профил
Re: Нямам приятели
« Отговор #2 -: 21 ноември 2018 07:09:03, сряда »
Здравей, аз не съм психолог,  но прочетох случайно. Съветите, които ти е дала психоложката са много добри, но ако не подобриш самочувствието си, няма как да се адаптираш към средата. Няма как хората да те харесат, ако сам не се харесваш. Просто приеми себе си и се покажи в цялата си прелест, не се опитвай да бъдеш някой друг. Не се опитвай да се харесаш на някого. Просто бъди ти и харесай това, което си. Най-харесваните хора са независимите хора. Влизай в нови среди и не се страхувай, рано ило късно всяко трудно нещо става лесно, ако си постоянен.
Ако съм бил нркомпетентен, моля психолозите да ме поправят. Просто прочетох историята и изпитах съчувствие.


Успех.

Неактивен ednom0mche

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 5
  • Карма: +0/-0
  • Пол: Мъж
    • Профил
Re: Нямам приятели
« Отговор #3 -: 3 януари 2019 21:34:11, четвъртък »
Аз съм почти същия, с разликата, че нямам абсолютно никакви приятели.

За сметка на това, има три момчета, с които се виждам всяка седмица, но само за да пием по едно. Те нямат моите интереси, а и честно казано се държат ужастно просташки на моменти, което мен ме отблъсква. Затова си мисля да спра да ходя при тях, чувствам, че лицемернича като се виждаме. А и имам чувството, че ме канят само, защото ги разнообразявам с присъствието си. Или просто това представляват приятелствата? Вече и аз не знам.

Преди време започнах курс по чужд език. Там срещнах много добронамерени и мили хора, но се наложи да прекъсна и сега единствено си пишем по празниците.

Преди 9 месеца пък започнах предишната си работа, но наскоро я напуснах заради нова. Колегите ми бяха над 20 човека и беше много приятно и забавно с всеки един от тях. Не знам дали ще ме потърсят, но ако това се случи ще се опитам да заздравя връзките, които имаме. С тях се научих да приемам хората, такива каквито са.

Просто не знам как да си намеря приятел/и, не знам как да развия една връзка, била тя аз и друго момче или аз и друго момиче...


Цял живот съм бил добър, услужлив и сред мъжки компании, в квартала, училище и после в университета. Баща ми го нямаше за кратък период от време, понеже пътуваше по корабите и по този начин бях отгледан от майка ми. Последно имах приятелка преди 8 години, а сега съм на около 29 г.

Неактивен ЦециВихронрав

  • КОЛУМНИСТ
  • Глобален модератор
  • Full Member
  • *****
  • Публикации: 201
  • Карма: +9/-1
  • Пол: Жена
  • Обичам да Обичам
    • Профил
Re: Нямам приятели
« Отговор #4 -: 3 януари 2019 22:24:22, четвъртък »
Не знам дали ще ме потърсят, но ако това се случи ще се опитам да заздравя връзките, които имаме.
Според мен нямате приятели защото чакате те да Ви търсят. Защо Вие не потърсите бившите си колеги? Обадете им се, поканете ги да излезете. Те ще споделят как я карат, вие също... Така се завъждат приятелства.
Внимавай, какво си пожелаваш - мога да реша да ти го дам!

Неактивен ednom0mche

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 5
  • Карма: +0/-0
  • Пол: Мъж
    • Профил
Re: Нямам приятели
« Отговор #5 -: 6 януари 2019 19:29:53, неделя »
Само с говорене ли се правят приятелства? Винаги съм си мислел, че трябва да правим нещо заедно и всеки демонстрирайки умения, да се хареса или не на останалите.

С колегите по едно време излизахме на кафе, но какво от това.. Да, на дискотека и бар не сме ходили, но не съм сигурен, че нещо подобно е полезно за взаимоотношенията.

Объркан съм. Извинете ме.

Неактивен ЦециВихронрав

  • КОЛУМНИСТ
  • Глобален модератор
  • Full Member
  • *****
  • Публикации: 201
  • Карма: +9/-1
  • Пол: Жена
  • Обичам да Обичам
    • Профил
Re: Нямам приятели
« Отговор #6 -: 7 януари 2019 12:24:49, понеделник »
Ами започва се със говорене, излизане по кафета и опознаване. Едва когато установите кои са допирните ви точки следват общите занимания. Другият вариант е да се запишеш в клуб който отговаря  на интересите ти - там ще срещнеш хора с които заедно да вършите това което сте избрали.
Имам приятели които намериха още приятели записвайки се в клуб по танци, други на туризъм и т.н.
Няма точна формула за създаването на приятелства. Аз имам много приятели и с всеки един от тях съм се сприятелила по различен начин.
Внимавай, какво си пожелаваш - мога да реша да ти го дам!

Неактивен ednom0mche

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 5
  • Карма: +0/-0
  • Пол: Мъж
    • Профил
Re: Нямам приятели
« Отговор #7 -: 11 януари 2019 21:40:03, петък »
Здравейте отново.

Как мога да изпробвам върху себе си метода на сянката на Юнг?

Търся и книгата "Ефектът на сянката"Авт.: Мариан Уилямсън, Дийпак Чопра,Деби Форд, но никоя книжарница не я продава...

Неактивен ednom0mche

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 5
  • Карма: +0/-0
  • Пол: Мъж
    • Профил
Re: Нямам приятели
« Отговор #8 -: 14 януари 2019 21:42:03, понеделник »
Извинявайте. Явно и тук досаждам. Исках само да открия начин как да коригирам своите поведение и отношение...

Неактивен ЦециВихронрав

  • КОЛУМНИСТ
  • Глобален модератор
  • Full Member
  • *****
  • Публикации: 201
  • Карма: +9/-1
  • Пол: Жена
  • Обичам да Обичам
    • Профил
Re: Нямам приятели
« Отговор #9 -: 14 януари 2019 23:36:27, понеделник »
Извинявай за закъснението с отговора, но психоложките ни са доста натоварени напоследък, а аз уви не мога да ти кажа нищо за метода на Юнг понеже не съм психолог. Предполагам до края на седмицата ще успеят да ти отговорят.
Внимавай, какво си пожелаваш - мога да реша да ти го дам!

Неактивен Boyanova

  • ПСИХОЛОГ
  • Админ
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1348
  • Карма: +8/-0
  • Пол: Жена
    • Профил
    • Форум за психология
Re: Нямам приятели
« Отговор #10 -: 15 януари 2019 08:44:15, вторник »
Юнг е осъден от Фройд за плагиатство. Затова поне аз не го препоръчвам като автор.

Неактивен ednom0mche

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 5
  • Карма: +0/-0
  • Пол: Мъж
    • Профил
Re: Нямам приятели
« Отговор #11 -: 16 януари 2019 21:08:38, сряда »
Здравейте и благодаря за бързата реакция.

Опитвам да се справя с проблемите, които смятам, че имам.

За целта обаче искам да науча повече за защитните механизми на Аза и в частност "Проектиране" и "Регресия". Бихте ли препоръчали подходяща литература, която бих разбрал като неспециалист по психология?

Благодаря още веднъж. Пожелавам спокойна вечер на всички.