Автор Тема: Моля за помощ  (Прочетена 4045 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Nikii

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 10
  • Карма: +0/-0
  • Пол: Мъж
    • Профил
Моля за помощ
« -: 10 ноември 2018 07:37:09, събота »
Здравейте отново съм аз и имам проблем този път на съвсем друга тематика.
С приятелката ми живееме 2 години и половина заедно и на практика съвместния ни живот винаги е бил хармоничен с разбирателство и от двете страни.
Проблема е там че аз съм свръх чувствителен на тема “интимно минало” и с бившата ми приятелка се разделихме поради факта че тя криеше ном-стоп неща от нейното минало и аз в последствие разбрах че тя ме е лъгала през цялото време,след което в името на любовта се опитах 1 година и половина да забравя за това че тя ме е лъгала,опитвах се да се преборя със себе си но нещата не се получиха и се разделихме.
Със сегашното момиче никога не съм изпитвал подобен интерес относно миналото й поради факта че за това време от както сме заедно аз си бях изградил мнение за нея че тя е супер свестна защото тя винаги ми е казвала че когато е ставало на въпрос за секс на нея винаги и е било неудобно и никога това нещо не й е било приоритет.


Да обаче дойде момента в който моята “ревност” се отключи отново и започнаха да излизат неща за които аз не знаех..ок питах,изслушвах и приемах всичко.
Проблема е там,че тя винаги е знаела че аз съм чувствотелен на тази тема и че не бих приел лъжата..давах й дори примери с бившата ми защо сме се разделили с нея и й казвах нон стоп “кажи ми най-грозната истина,отколкото най-малката лъжа”  и дори след всичките ми тези убеждения тя твърдеше едно и също...до вчера...
Знаех къде,с кой и какво да търся и намерих неща за които изобщо не ми е казвано (след 1 месец говорене и опити да я убедя че ако я хвана в лъжа нещата ще рухнат)
И вчера пред свършен факт и с доказателства тя си призна истината,която за жалост няма нищо общо с реалността и се оказва че момчетата с която е спала и и е правила орална любов са доста и дори тя е била навремето горда с този факт,което също не ми харесва,но бих го приел...
Това което се съмнявам че бих приел е факта че тя поради една или друга причина ме лъжеше многократно в очите..
Дори вчера след като станах всичките тези неща стана един скандал аз прибягнах до крайности и й казах че искам да се разделиме и ме не искам да я виждам при което следваха нормалните неща,а именно извинения,рев,тръшкане и умоляване за втори шанс..дадох й го при което след няколко подвеждащи въпроси от моя страна се оказа че въпреки всичко,въпреки че нещата за толкова зле,въпреки че сме ударили дъното тя онтово на 4-5 пъти ме излъга,след което аз полудях и тя излезна със становището че в този момент на шок и стрес не знаела какво говори...
Вътрешно съм адски разочарован,от друга страна тя е била винаги моя живот и мечти (предполагам аз за нея също),но трябва да се преборя със себе си,а не знам как да стане,при положение че пак казвам с бившата станаха същите неща,година и половина се опитах да се преборя със себе си и не успях..
Моля за адекватен съвет и мнение от екипа Ви!
Благодаря предварително!

Неактивен ЦециВихронрав

  • КОЛУМНИСТ
  • Глобален модератор
  • Full Member
  • *****
  • Публикации: 201
  • Карма: +9/-1
  • Пол: Жена
  • Обичам да Обичам
    • Профил
Re: Моля за помощ
« Отговор #1 -: 10 ноември 2018 08:16:40, събота »
Адекватния съвет ще ти го дадат психолозите ни. Аз обаче като по-ранобудна ще ти отговоря като жена...
Всеки прави грешки и много пъти предпочита вместо да ги предъвква да извлече поуката и да ги забрави понеже се срамува. Ти обаче ровиш в миналото на жените с които си... Ако мен някой започне да ме разпитва подробно за минали връзки колкото и да го обичам ще избягам през глава от него. И не за друго, а защото такова едно нездраво любопитство навява на мисълта, че този мъж след време ще използва признанията ми срещу мен.
Твърдиш, че обичаш приятелката си и че тя е твоят живот. Ами като е така не рови в миналото, а гледай бъдещето.
Братовчед ми който е доста по-голям от мен на времето ми каза, че предпочита да е със жена която е сменила много мъже пред такава за която той е първият. Това защото ако и е първият тя в един момент ще поиска да опита и с друг и... И връзката отиде. А такава която е имала връзки, патила е и от мъжкото и от своето си поведение като е избрала него, значи той е с нещо по-добър от останалите. От друга страна грубо казано такава жена се е наживяла и ще бъде само с него от тук насетне.
Моят съвет е да отидеш на психолог който да ти помогне да се излекуваш от болезнената ревност, защото в противен случай рискуваш да останеш сам до края на живота си.
Внимавай, какво си пожелаваш - мога да реша да ти го дам!

Неактивен mariya_koeva

  • ПСИХОЛОГ
  • Глобален модератор
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 767
  • Карма: +17/-0
  • Пол: Жена
  • Нека заедно намерим пътя към промяната!
    • Профил
    • https://psychologist-koeva.blogspot.com/
Re: Моля за помощ
« Отговор #2 -: 10 ноември 2018 11:59:05, събота »
Здравейте, Nikii!

Мнителността и непрекъснатите съмнения играят много лоша шега. Разбирам, че пренасяте съмненията и ревността от миналото Ви, от което имате горчив опит, но се опитайте да бъдете малко по-спокоен. В случая говорите за лъжи. От лъжа до лъжа има разлика. Аз не виждам нещо, от което да се притеснявате и в което това момиче, с което сте сега, да е "прегрешило". Всеки има минало с хубави и лоши преживявания и не всичко е така значимо, че да се говори за него и в настоящето. Моят съвет е да поработите с психолог, за да възвърнете доверието си у хората като цяло, да повишите самооценката си и да имате шанс за пълноценна връзка.

Мария Коева
психолог
Мария Коева
Психолог

mariyakoeva7@gmail.com
www.psychologist-koeva.blogspot.com

Неактивен Nikii

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 10
  • Карма: +0/-0
  • Пол: Мъж
    • Профил
Re: Моля за помощ
« Отговор #3 -: 11 ноември 2018 09:45:59, неделя »
Здравейте проблемът леко се задълбочи и ще ви разкажа на две на три защо..
Всичко стана онзи ден на 09.11 когато аз започнах да буйствам да викам и да кажа че се разделяме..знаете вече от началото на темата.
В момент на някакъв натиск тя си призна “може би” истинската бройка.


До тук добре..


Но вчера сутринта след като писах тук в сайта и се видяхме с нея в работата и казах следните думи:
“Днеска бих ти дал последен шанс и оставям нашата връзка в твой ръце и ти ще прецениш дали ще бъдеш честна и откровена или не”


При което аз прибирайки се към мас от работа тя ме пресрещна и ми каза че ще ми даде да й прочета дневничето (за което аз знам отдавна,но мислех че не е при нея) и сам да си направя доводите,защото това било ужким цялата истина и се опита да ме убеди че предната вечер много е преувеличила с бройките си а фактически те са много по-малко..което ми се стори много ама много нелогично!


Аз с надеждата тя наистина вече да се е усвестила започвам да чета дневничето при което още с отварянето му се осъмних защото ставаше на въпрос за история свързана с мен (за която тя ми е казвала) но шрифта беше много различен при което аз я помолих поне да си признае че това го е писала днеска и тя си призна!!!
След което започвам да чета,чета,чета и точно тези неща които ме интересуваха и които търсех бяха там но отново с различен цвят на химикала и различен шрифт,при което няма как да се осъмня и пак молейки я да си признае,тя ми каза ето ти не ми вярваш вече но в крайна сметка го направи и каза че днеска е допълвала неща и е писала няколко истории (които тя твърди обаче че са истина).Е как да повярвам?
След като видях че тя продължава да ми замазва очите и реших да подходя по друг начин към нея,започнах да й говоря много мило и силни думи които да я отпуснат и да я предразположат при което задавайки й въпроса в последствие “сега на коя от историите ти да вярвам?”
Тя каза мълчейки няколко секунди “сми да приемем варианта,че нещата от вчера където уж са били преувеличени са истина” аз реагирах супер спокойно и й казах “еми ок кво от това”


Да но вече не знам какво да правя...ето дадох й шанса тя пак през цялото време е умувала как да ми замаже очите,но аз не съм толкова глупав по дяволите...дори не знам дали това й е истинската история или продължава да ме лъже и манипунлира...
На вас така от психологическа и женска гледна точка как Ви се струва ??
Благодаря предварително!


Неактивен mariya_koeva

  • ПСИХОЛОГ
  • Глобален модератор
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 767
  • Карма: +17/-0
  • Пол: Жена
  • Нека заедно намерим пътя към промяната!
    • Профил
    • https://psychologist-koeva.blogspot.com/
Re: Моля за помощ
« Отговор #4 -: 11 ноември 2018 21:45:04, неделя »
Здравейте отново, Nikii!

Моят съвет продължава да бъде същият, който Ви казах - да започнете работа с психолог, с когото да отработите миналото Ви, което Ви "следи" и в настоящето, да възвърнете доверието си у хората като цяло и да повишите самооценката си. След като направите това, тогава е ОК да започнете да мислите за жени и връзки.

Желая Ви успех!

Мария Коева
психолог
Мария Коева
Психолог

mariyakoeva7@gmail.com
www.psychologist-koeva.blogspot.com

Неактивен ЦециВихронрав

  • КОЛУМНИСТ
  • Глобален модератор
  • Full Member
  • *****
  • Публикации: 201
  • Карма: +9/-1
  • Пол: Жена
  • Обичам да Обичам
    • Профил
Re: Моля за помощ
« Отговор #5 -: 14 ноември 2018 17:26:54, сряда »
 Nikii,и аз имам въпрос към теб.И като научиш всичко за миналото и какво ще стане??? Всеки има в миналото си неща за които не иска да си спомня и упорито крие. Оставам с впечатление, че търсиш жена която да е с безупречно минало, ти да си първият и мъж в живота и да можеш да я контролираш денонощно. Е те такава едва ли ще намериш.
Послушай психолог Коева и потърси професионална помощ.


Внимавай, какво си пожелаваш - мога да реша да ти го дам!

Неактивен Nikii

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 10
  • Карма: +0/-0
  • Пол: Мъж
    • Профил
Re: Моля за помощ
« Отговор #6 -: 15 ноември 2018 19:56:52, четвъртък »
Здравей,не не бих казал че търся такова момиче защото най-малкото не бих я намерил за опитна и възбуждаща,отделно съм и наясно с последствията че едно такова момиче би започнало след време да си “взима моментите” които не е успяла на време..
Та след няколко дни разговори с приятелката ми мисля че най-сетне ми разказа всички истории,включително и една в която тя ми разказа как е била изнасилвана и принудена да прави неща които не са ок..това изобщо не влиза в графата “бройка”.
За нея не бих казал че тя е лека въпреки че бройката й е против моята представа за лека жена,но някак си държанието й във връзката ни и самия начин на мислене не ми позволяват да си кажа че е лека..
Единственото което ме дразни в миналото й е че тя най-вероятно от комплексна гледна точка заради теглото й е правила неща които в дадения момент не се е замисляла че тя по този начин си пада под достойнството,защото тя притежава голямо достойнство!


Та..искам да ви попитам един въпрос като жени,а не психолози който гласи:
Когато едно момиче в рамките на 2 години е имала 5 момчета с които не се е стигало до секс а само до фелацио (с един от тях даже на първа среща) и с един който я помолил приятелката ми да го направи защото неговата приятелка му била изневерила и той искал да й изневери за да можело да се почувства по-добре и да се съберат отново и приятелката минсе съгласила с думите “след като ще се почувстваш по-добре,ок” и още 8 момчета с които се е стигало и до секс (с единия на втория ден след запознанството но само един път,с други 3-ма също по 1 път и с останалите 4 е била във връзка)
Та вие бихте ли нарекли такава жена “лека”?

Неактивен ЦециВихронрав

  • КОЛУМНИСТ
  • Глобален модератор
  • Full Member
  • *****
  • Публикации: 201
  • Карма: +9/-1
  • Пол: Жена
  • Обичам да Обичам
    • Профил
Re: Моля за помощ
« Отговор #7 -: 15 ноември 2018 20:58:34, четвъртък »
Та вие бихте ли нарекли такава жена “лека”?
НЕ! Това момиче не е лека жена!
Това момиче копнее да бъде обичано и ценено и затова е позволявало на разни мухльовци да се възползват от нея. Сега е намерила теб и копнее да бъдете двойка, да я обичаш и връзката ви да е за цял живот. Ти обаче като всички мъже вместо да оцениш това ровиш в миналото и, отваряш стари рани и тровиш живота и.
Ако спреш да ровиш в старите и рани и и дадеш любов, тя ще направи всичко за теб. Ако обаче продължиш да я тормозиш, да я караш отново и отново да ти обяснява кога и с кой е била рискуваш да я загубиш, защото... Ами при такъв психически тормоз е по-добре ужасен край, отколкото ужас без край...
И още нещо... В един от предните си постове казваш, че един път казвала едно, а друг път друго... Ами ти ровиш в миналото и в което всеки се е възползвал от нея обещавайки и цветя и рози, а тя надявайки се той да е истинския се е поддавала. Нормално е като я подлагаш на такива психо атаки да казва веднъж едно, а друг път друго. И не за друго, а защото се страхува да не те загуби и съответно казва това което мисли, че искаш да чуеш. В крайна сметка разбирам, че ти не си прекратил тормоза докато не си измъкнал цялата истина. И точно сега, моето момче, приятелката ти не се чувства никак обичана от теб. Чувства се разголена, уязвима и наранена.
Ако наистина обичаш това момиче ще спреш да я изтезаваш психически. Повярвай ми психическия тормоз е по-лош от физическия. Та ако я обичаш спри да ровиш в миналото от което тя се срамува и което не иска да си спомня. Обгради я с любов и и позволи и тя да те обича. А ако не по-добре я зарежи отколкото да съсипваш психиката и с ровене от рода:
Ама с колко си спала, с колко само си се натискала и т.н. тъпи сметки и изчисления дали е лека жена или не е.
Истинският мъж не тормози жените нито физически, нито психически!!!
Внимавай, какво си пожелаваш - мога да реша да ти го дам!

Неактивен Nikii

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 10
  • Карма: +0/-0
  • Пол: Мъж
    • Профил
Re: Моля за помощ
« Отговор #8 -: 15 ноември 2018 22:08:58, четвъртък »
Благодаря за отговора ти Цеци!


Искам само да подчертая че аз осъзнавам напълно моята грешка и не бих си позволил по никакъв начин да започна да се оправдавам,подари факта че аз осъзнавам грешния си подход към заформилата се ситуация.


Не изпитвам ревност,може би това което изпитвам е лека форма на вътрешен гняв,гняв защото това момиче в определените ситуации не се е осъзнавало че е било просто като “кошче за мъжки удоволствия” ,не се е осъзнавала въпреки,че ситуациите са се повтаряли няколкократно,а не 1,2 пъти.


Яд ме е,че не се е осъзнала на време...да знам,че не мога да върна времето назад и точно това ме кара да се чувствам до известна степен зле.




Неактивен ЦециВихронрав

  • КОЛУМНИСТ
  • Глобален модератор
  • Full Member
  • *****
  • Публикации: 201
  • Карма: +9/-1
  • Пол: Жена
  • Обичам да Обичам
    • Профил
Re: Моля за помощ
« Отговор #9 -: 15 ноември 2018 22:26:42, четвъртък »
Яд ме е,че не се е осъзнала на време...
Не е до осъзнаването... Ти разбираш ли колко много е искала да бъде обичана?! Толкова много, че въпреки всичко е вярвала, че следващият няма да се окаже идиот и използвач като предишните...
Защо не погледнеш на ситуацията от друга гледна точка?
Имаш приятелка която е патила от мъжки егоизъм и идиотия. Ако ти се държиш добре с нея и и дадеш цялата си любов тя ще е толкова щастлива, че е намерила мъжът на мечтите си, че ще направи и теб щастлив.
И спри най-на края да дъвчеш и предъвкваш миналото и, защото... Само силните жени могат след като са ги излъгали веднъж и втори и трети път да се доверят пак (слабите още след първото разочарование се затварят в себе си и не допускат вече никого в живота си).  Та ако ти не спреш да и ровиш в миналото и да и натякваш грешките тя рано или късно ще се вземе в ръце и ще сложи край на психическия тормоз на който я подлагаш като те зареже. Това ли искаш?
Внимавай, какво си пожелаваш - мога да реша да ти го дам!

Неактивен Nikii

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 10
  • Карма: +0/-0
  • Пол: Мъж
    • Профил
Re: Моля за помощ
« Отговор #10 -: 16 ноември 2018 14:48:07, петък »
Не определено не искам това,но може би това което ме мъчи и не ми дава мира на главата е най-вероятно мой комплекс,че тя е имала повече интимни преживявания от колкото аз..
И поради този факт се чувствям някак си сякаш аз съм нещо много по-малко от нея...
Направо като го пиша това нещо,въпреки че е анонимно ме хваща срам!!

Неактивен ЦециВихронрав

  • КОЛУМНИСТ
  • Глобален модератор
  • Full Member
  • *****
  • Публикации: 201
  • Карма: +9/-1
  • Пол: Жена
  • Обичам да Обичам
    • Профил
Re: Моля за помощ
« Отговор #11 -: 16 ноември 2018 15:01:24, петък »
И поради този факт се чувствям някак си сякаш аз съм нещо много по-малко от нея...
Ама как можеш да се чувстваш сякаш си нещо по-малко от нея заради глупости???
Тя едва ли е щастлива от факта, че е била в ръцете на толкова мъже... Факта, че е опитала да скрие от теб бройката показва, че момичето се срамува. Помисли малко... Ако тя се чувстваше от това нещо повече от теб щеше не само да ти каже, а щеше направо да парадира с това.
А ти вземи се засрами не заради по-малкият си опит, ами за това, че си намерил момиче което те обича и търпи безпочвената ти ревност, а ти продължаваш да ровиш в миналото и и да я измъчваш.
Идва ли ти на ума, че с това ровене и мачкаш самочувствието и я караш да се чувства като нищожество? Тя заслужава ли го това от теб?
Ако имах дъщеря и някой се отнасяше така с нея щях да го унищожа.
Всъщност ако разбера и че синът ми се отнася така с някое момиче ще му стъжня живота, както ми е син и го обичам повече от всичко на света.
Внимавай, какво си пожелаваш - мога да реша да ти го дам!

Неактивен Nikii

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 10
  • Карма: +0/-0
  • Пол: Мъж
    • Профил
Re: Моля за помощ
« Отговор #12 -: 16 ноември 2018 15:24:56, петък »
Осъзнавайки безпричинността за това че трябва да се чувствам по-малко от нея се чувствам така..пак казвам не знам защо,не е правилно,но това чувство ме изяжда..
Чувствам се така сякаш аз съм нейния “принц на бял кон”,дефакто тя е скачала от един на друг и накрая се намира свестният мъж,на който му е спестявана част от информацията и се чувствам добре или до известна степен горда от факта че съм имала повече хора от него.


Защото моята бройка е по-малка,но опитът не,защото при нея 80% от случайте са мимолетни.

Неактивен ЦециВихронрав

  • КОЛУМНИСТ
  • Глобален модератор
  • Full Member
  • *****
  • Публикации: 201
  • Карма: +9/-1
  • Пол: Жена
  • Обичам да Обичам
    • Профил
Re: Моля за помощ
« Отговор #13 -: 16 ноември 2018 15:48:16, петък »
Добре... Значи осъзнаваш, че нямаш причина да се самоизяждаш от ревност. И след като не можеш да спреш единственият начин е да го направиш с помощта на психолог. Ами действай! Намери си психолог и работи с него. Защо трябва да продължаваме да дъвчем едно и също?!?
Внимавай, какво си пожелаваш - мога да реша да ти го дам!

Неактивен Nikii

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 10
  • Карма: +0/-0
  • Пол: Мъж
    • Профил
Re: Моля за помощ
« Отговор #14 -: 16 ноември 2018 23:56:14, петък »
Мислих и мислих и достигам все повече и повече до извода че аз по една или друга причина имам комплекс и се чувствам тъпо защото приятелката ми е имала по-голяма бройка от мене (говоря за различни хора)!
От друга страна пътите в които аз съм правил секс са в пъъъъъти повече от колкото тя..


Не знам дали този комплекс е поддатлив на избиване..!?