Автор Тема: Безсилна съм  (Прочетена 1179 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен zhenya

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 2
  • Карма: +0/-0
  • Пол: Жена
    • Профил
Безсилна съм
« -: 9 ноември 2018 11:38:20, петък »
Моля за помощ объркана съм и вече незнам какво да правя. Живея с настоящия си партньор от 2г. Първо бяхме при родителите ми и от както се роди детето ни от 6 м. сме сами. Държи се ту добре ту ужасно. Обижда ме, а после се оправдава с това, че съм го ядосала и го е казал ей тъка. Писна ми да слушам глупости и да нямам никаква подкрепа от този човек. Днес за добро утро пак се размрънка, защо детето плаче да го взема какво правя пет часа, че да не съм излязла повече, а аз през това време съм облякла детето, взела съм му храна за на вън, и аз се облякох и измих и накрая ми казват, че аз нищо не правя по цял ден и само лежа  което вече е върха на нахлоста при положение че вечерта съм станала в рамките на няколко часа 4-5 пъти, защото детето плачеше. Отделно на това нервите ми не издържат постоянно ми става зле,щ. Главата само ме боли имам чувство за виене на свят, става ми мн горещо все едно изгарям и акто почнат тези вълни ме обзема пристъо на паник, сърцебиене и все едно губя контрол над себе си, всичко това беше изчезнало от година и нещо и сега всичко се връща с пълна сила. Всички тези ужасни усещания които свързвам с паник атаки, защото още като ми стана преди 3г. За първи път ходих по доктори дори и до спешното съм стигала и физически ми няма нищо. И след това сама успях да препоря тези пристъпи, но вече това напрежение и разбиране с този мъж ме съсипва. Незнам струва ли со да живея с този човек който се едно страда от раздвоение на личността, който е ту едната ту другата крайност незнам аз ли съм лудата или?само знам  че вече психически съм на ръба и аз сигурно имам вина незнам и аз съм се държала лошо и избухливо и аз в яда си съм казвала неща за който съжалявам.  И вместо да гледаме на пред да се подкрепяме и разбираме ние се избиваме с думи и  че вече има и трети човек в нашия живот. Моля за съвет незнам вече какво да правя отчаяна съм и съм съсипана тотално. .

Неактивен mariya_koeva

  • ПСИХОЛОГ
  • Глобален модератор
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 767
  • Карма: +17/-0
  • Пол: Жена
  • Нека заедно намерим пътя към промяната!
    • Профил
    • https://psychologist-koeva.blogspot.com/
Re: Безсилна съм
« Отговор #1 -: 9 ноември 2018 23:01:35, петък »
Здравейте, zhenya!

Разбирам желанието Ви отношенията с Вашия партньор да са ОК, да има хармония между Вас двамата, да се подкрепяте и уважавате. За съжаление обаче това желание не трябва да идва само от Ваша страна, а и от негова. Вие разговаряла ли сте с него, споделяйки му как се чувствате от неговото поведение спрямо Вас? Детето е както радост в живота на човек, така е и голяма отговорност. Много двойки претърпяват "срив" в отношенията си, след като се роди детето. Грижите, безсънието, липсата на достатъчно свободно време и много други фактори влияят върху комуникацията и поведението на двойката. Но и това отминава. Моят съвет е да се опитате да поговорите с Вашия партньор (ако не сте го направила вече), без нито Вие, нито той да повишавате тон, да не се държите така, както напоследък се държите и да стигнете до някакво решение как ще подобрите отношенията си. Друга алтернатива е и двамата да започнете да посещавате семеен психолог, с помощта на когото да намерите отново пътя един към друг.

Успех!

Мария Коева
психолог
Мария Коева
Психолог

mariyakoeva7@gmail.com
www.psychologist-koeva.blogspot.com

Неактивен zhenya

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 2
  • Карма: +0/-0
  • Пол: Жена
    • Профил
Re: Безсилна съм
« Отговор #2 -: 10 ноември 2018 08:40:09, събота »
Благодаря за отговора. Ще опитаме и това и дано се разберем ????