Автор Тема: Моля за съвет много странно ОКР?  (Прочетена 1463 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Nikii

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 10
  • Карма: +0/-0
  • Пол: Мъж
    • Профил
Моля за съвет много странно ОКР?
« -: 22 октомври 2018 22:57:07, понеделник »
Здравейте на всички съжалявам че пиша без препинателни знаци (или поне не навсякъде)но иначе ще ми отнеме много време.
Та..дойде момента в който и аз да получа мнение относно моя проблем в интернет.
Всичко започна миналата година септември когато един ден при рязане на ноктите на ръцете дойде вълна нещо като световъртеж и се чувствах така сякаш сънувам.
Естествено аз тогава не знаех че това е дереализация и след няколко минимални събития в ежедневието ми дойдоха и натрапливостите.
Беше отвратителен момент от живота ми,започнах психотерапия и пих 2-3 седмици някакви антидепресанти без никакво действие даже ми ставаше още по-силна дереализацията след това пих един месец още някакви гадости (около 1 месец ги пиех) някакви невролептици и ги спрях..
Натрапливостите с времето отшумяха (по-скоро не им отдавах значение и намаляваха постоянно)
НО...
Те се върнаха с пълна сила и проблема е че всичко е свързано с приятелката ми,сега почвам да разказвам подробностите.


Преди имах връзка с едно момиче но 3 месеца след връзката ни заминах да живея в Германия и започнах да разбирам много неща за нея които пробудиха огромна ревност към нея..с две думи много нерви ми костваше всичко но се наложи да сложа край.


След което започнах да си пиша с моята настояща приятелка, а с нея се познаваме от една дискотека където бяхме в обща компания и след това аз я търсех известно време да се видиме но тя все отказваше и накрая се предадох хаха.
Та..запнахме да си пишеме (аз в Германия а тя в България) и нещата някак си се развиха много бързо при това от нейна страна..решихме да започнеме връзка от разстояние след което около седмица след началото на връзката ни аз се прибрах за около седмица в България след което се прибрах обратно и 5 месеца по-късно тя дойде при мен с мисълта че ще е само за 2 месеца (докато бяха ваканциите от университета й) да може да поработи и да прекараме повече време заедно.
И в последния момент се отвори едно място за постоянна работа там където и аз работя и решихме че е по-добре да остане тука защото хем ще сме заедно хем тука ще има по-добро развитие и бъдеще..
И така до ден днешен (вече 2 години и 3 месеца живееме заедно)
 
Рядко ми се е случвало дяволчето в мен да ме кара да я питам неща за миналия й живот които винаги съм ги приемал и никога не са ми пречели,винаги между нас е имало голяма хармония и разбирателство,с всеки изминал ден започнах да свиквам все повече и повече с нея и никога не е имало караници за сериозни неща..абе с две думи мечта.
Преди около месец обаче нещо ме човъркаше да й влезна в телефона и прочетох един чат от 2015 (дефакто мнооого преди връзката ни) с едно момче който дори не е нищо особено но нещата които те си бяха писали аз ги върприех по някакъв много странен начин и от там се отключиха натрапливостите ми с главен герой приятелката ми.


Започнаха мислите че тя ме мрази..отшумяват,после дойде някакъв страшен интерес от миналото й с детайли (тука трябва да подчертая че не е от ревност защото изпбщо не ме дразни това което тя ми разказва а просто ислам да знам всичко с детайли) но и това отмина..
А сега дойде мисълта че аз никога не съм я обичал,че нищо вече между нас не е същото,че “свещичката” на любовта ни изгасна,че едва ли не аз никога не съм я обичал.
И точно тази мисъл ми разказва играта..в момента в който си го помисля това корема ми се свива,ужасно напрежение в главата и корема адски неприятна мисъл и ме подтиска и не говоря с никого в работата ,чувствам се тъжен понякога..колкото и да не мога да плача една вечер плаках защото тя не заслужава да си мисля такива неща и през цялото време се чувствам много сдухан така да се каже.
Имах треперене в ръцете..
Тя знае за всичко защото между нас няма тайни.
Реално погледнато не намирам никаква причина това да се случва тя също (родителите ми също..ние живееме всички заедно и се разбираме перфектно)


И искам просто един съвет!


П.с.
От една година ходя на терапевт(без медикаменти) и в момента провеждаме треапия точно ма тази тема..

Неактивен Boyanova

  • ПСИХОЛОГ
  • Админ
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1349
  • Карма: +8/-0
  • Пол: Жена
    • Профил
    • Форум за психология
Re: Моля за съвет много странно ОКР?
« Отговор #1 -: 23 октомври 2018 11:15:55, вторник »
Здравейте Nikii,

Добре е, че уточнявате следното:

"От една година ходя на терапевт(без медикаменти) и в момента провеждаме треапия точно ма тази тема.."

Това е правилното решение от Ваша страна. Терапевтът Ви има схема, по която работи с описания от Вас проблем. Най-добре е да коментирате с него всичко, което Ви вълнува. Аз ще се въздържа да взема отношение, за да не се нарушава ритъмът на работа, който Вашият терапевт е задал на база състоянието Ви.

Психолог Людмила Боянова

Неактивен Nikii

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 10
  • Карма: +0/-0
  • Пол: Мъж
    • Профил
Re: Моля за съвет много странно ОКР?
« Отговор #2 -: 23 октомври 2018 12:56:02, вторник »
Добре но как е възможно да ми минават такива мисли за човека за когото не съм се съмнявал и миг???


Неактивен Nikii

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 10
  • Карма: +0/-0
  • Пол: Мъж
    • Профил
Re: Моля за съвет много странно ОКР?
« Отговор #3 -: 23 октомври 2018 20:08:03, вторник »
Госпожа Коева какво мнение би дала.


Неактивен mariya_koeva

  • ПСИХОЛОГ
  • Глобален модератор
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 767
  • Карма: +17/-0
  • Пол: Жена
  • Нека заедно намерим пътя към промяната!
    • Профил
    • https://psychologist-koeva.blogspot.com/
Re: Моля за съвет много странно ОКР?
« Отговор #4 -: 23 октомври 2018 21:24:56, вторник »
Здравейте, Nikii!

Мнението ми съвпада с това на психолог Боянова. Хубаво е да посещавате един и същ терапевт и да получавате професионална помощ и насоки само от него. Така че се вслушайте в думите на терапевта Ви.

Желая Ви успех!

Мария Коева
психолог
Мария Коева
Психолог

mariyakoeva7@gmail.com
www.psychologist-koeva.blogspot.com