Автор Тема: Блокиран в живота  (Прочетена 1681 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен trobstur

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 4
  • Карма: +0/-0
  • Пол: Мъж
    • Профил
Блокиран в живота
« -: 25 септември 2018 17:19:31, вторник »
Здравейте!


От доста време се чудя дали да пиша за проблема ми, намерих Ви съвсем случайно. Истината е, че проблемът не е само за любовта. За съжаление е някакъв кашоподобен микс и разбира се има и момиче в цялата картинка. Стигнах чак тук, защото никой не ме разбира,  а и казват, че ги натоварвам (трудно споделям за проблемите си, но го правя, все пак са ми приятели, аз винаги съм им помагал).
Ще започна с това, че майка ми беше много болна, трябваше да  помагам много докато съм и в гимназията. Беше ми много трудно, щеше да почине в ръцете ми. Както и да е, оперираха я успешно два пъти, засега всичко е наред. Възстановяването трае много дълго време, трае и в момента и аз продължавам да помагам всячески както на нея, така и на баща ми.
Завърших успешно средното и се записах в университет в желана специалност. Там се запознах и с това момиче. Бяхме си много близки,бяхме в една група и тя знаеше, че я харесвам, защото личеше от километри. Споделях си с нея за нещата от живота, бях малко по-щастлив и си помислих, че накрая нещата се оправят. За съжаление тези 4 години минаха доста бързо, решихме да кандидатстваме и магистратура. Кандидатствахме, приеха ни, но не записахме - нямах парите, както и тя. Тя работеше, но лъжеше родителите си за тази работа, докато е на някаква друга, аз не я подкрепях за тези неща (отделно нейните родители са старомодни и каквото кажат , това ставало ). Оставих нещата така, намерих временна работа. По този начин се подготвях за магистратурата и отделно давах пари на родителите си. През това време тя реши да ме блокира, без аз да знам нищо за нея. Реших да не я притеснявам по телефона, защото според родителите й съм кофти компания, без дори да са ме виждали или говорили. Аз я гледах много странно когато ми говореше тези неща, защото бях отличник и много помагах на всички в групата, най-вече на нея.  И така докато съм блокиран баба ми почина, от работата не ми продължиха договора, записах магистратурата , която иначе двамата трябваше да записваме година преди това и я защитих.
След време я срещнах и ми каза, че е в чужбина, чистела там. Тук била за няколко дни за да се види с техните. Разбира се, аз бях шокиран от цялата тази история защото освен проблемите с момичето се карах и с нашите, че търся работа, но не ме наемат.
И това е историята общо взето, исках да си продължа обучението с нея, но всичко отиде по заеми и по сметки. Опитвам се да говоря с приятелите ми, не се получава споделянето защото ме слушат и накрая изцепват някаква глупост, която няма общо с темата. Не съм имал нормален разговор от доста дълго време. Търся работа от месец някъде, защото на последното място решиха в последният момент да ми кажат, че са намерили друг за моето място. И за момичето знам, че сега вече е в БГ, но ме е блокирала отвсякъде и се инати.
Единственото, което ми идва на ума е да си намеря някаква работа за да запълня времето, да давам пари на родителите си и да събера някакви пари за да си продължа образованието по-нагоре.
Истината е, че може би съм в някаква депресия, но не искам да се отказвам от нея и от желанието си да се развивам тук в страната си , близо до родителите ми.  Дано не сте се отегчили от историята ми. Какво може да ме посъветвате?




Неактивен ЦециВихронрав

  • КОЛУМНИСТ
  • Глобален модератор
  • Full Member
  • *****
  • Публикации: 201
  • Карма: +9/-1
  • Пол: Жена
  • Обичам да Обичам
    • Профил
Re: Блокиран в живота
« Отговор #1 -: 25 септември 2018 20:46:00, вторник »
Здравей, trobstur !
Понеже психолозите ни са възпрепятствани в момента и ще ти отговорят по-натам във времето, ти пиша аз.
Първо да си изясня неяснотите... Пишеш, че си защитил магистратурата си в същото време и че искаш да продължиш образованието си. Това да го разбирам ли като второ висше примерно?
Но да оставим маловажните неща...
Хубаво е, че помагаш на родителите си. Това те прави зрял и отговорен. Мъж готов да има връзка и евентуално семейство.
Девойката... Тя тръгнала да лъже родителите си понеже били старомодни и властни и ти не си я подкрепил. Ами правилно! Не ми се вижда нормално пълнолетен, работещ човек да се налага да лъже родителите си къде работи... Чак се замислям дали и теб не е излъгала, че уж техните не те одобряват?! Някак не ми се връзва как без да са те виждали и разговаряли с теб решават, че не ставаш. След това и теб те блокира без обяснение... Това момиче не е за свят... Мисля, че ако продължиш да се стремиш към нея само ще страдаш. А и тя определено няма чувства към теб иначе не би те блокирала.
Моят съвет е да си намериш работа докато продължиш да учиш или докато чакаш да се появи работа по специалността ти, защото на вашите определено ще им е трудно да те издържат щом майка ти се бори да се излекува. Изживей си болката по изгубената любов (винаги има болка) и продължи напред. Когато прежалиш това момиче ще се появи и твоята половинка. Тази с която ще се обичате взаимно и ще бъдете щастливи.
Внимавай, какво си пожелаваш - мога да реша да ти го дам!

Неактивен trobstur

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 4
  • Карма: +0/-0
  • Пол: Мъж
    • Профил
Re: Блокиран в живота
« Отговор #2 -: 26 септември 2018 07:42:18, сряда »
Да, искам да продължа с докторантура и да хвана стипендия. 

Неактивен ЦециВихронрав

  • КОЛУМНИСТ
  • Глобален модератор
  • Full Member
  • *****
  • Публикации: 201
  • Карма: +9/-1
  • Пол: Жена
  • Обичам да Обичам
    • Профил
Re: Блокиран в живота
« Отговор #3 -: 26 септември 2018 08:53:50, сряда »
Имаш амбиции, имаш и силите да се справиш. Действай! И бягай далеч от това момиче. Днес лъже родителите си- утре ще лъже мъжът до себе си. Не е добре ти да си този мъж.
Внимавай, какво си пожелаваш - мога да реша да ти го дам!

Неактивен trobstur

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 4
  • Карма: +0/-0
  • Пол: Мъж
    • Профил
Re: Блокиран в живота
« Отговор #4 -: 26 септември 2018 13:53:38, сряда »
Да, благодаря много. Надявам се нещата да се подредят. Ще се радвам  да видя и други мнения по темата.

Неактивен mariya_koeva

  • ПСИХОЛОГ
  • Глобален модератор
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 767
  • Карма: +17/-0
  • Пол: Жена
  • Нека заедно намерим пътя към промяната!
    • Профил
    • https://psychologist-koeva.blogspot.com/
Re: Блокиран в живота
« Отговор #5 -: 26 септември 2018 22:50:03, сряда »
Здравейте, trobstur!

Едно от първите неща, които ми направи впечатление, е как момичето Ви е блокирало просто така. Без причина, без отговор. Това е незряло поведение, от което може да си извлечете някои изводи. Според мен няма смисъл да се борите за нещо (в случая за нея), което отдавна си е отишло (в преносен и буквален смисъл). Фактът, че в момента момичето е в България, не бива да Ви "блазни". Опитайте да отворите очите си и за други момичета (да, зная колко е трудно). Относно работата - изброил сте поне две хубави причини, поради които да започнете активно да търсите работа - да запишете докторантура и да помагате на родителите си. Това е чудесно! А и ще запълвате пълноценно времето си, както казахте.

Желая Ви успех!

Мария Коева
психолог
Мария Коева
Психолог

mariyakoeva7@gmail.com
www.psychologist-koeva.blogspot.com

Неактивен trobstur

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 4
  • Карма: +0/-0
  • Пол: Мъж
    • Профил
Re: Блокиран в живота
« Отговор #6 -: 27 септември 2018 18:50:07, четвъртък »
Благодаря много!
А какво да правя, ако се срещнем случайно или пък реши да възобнови комуникация с мен?

Неактивен ЦециВихронрав

  • КОЛУМНИСТ
  • Глобален модератор
  • Full Member
  • *****
  • Публикации: 201
  • Карма: +9/-1
  • Пол: Жена
  • Обичам да Обичам
    • Профил
Re: Блокиран в живота
« Отговор #7 -: 27 септември 2018 19:24:22, четвъртък »
Ти ще си решиш. Може да откажеш да комуникирате с довода, че приятели които те блокират без причина и обяснение не са ти нужни. А може да се държиш все едно сте случайни познати и след поздрав да подминеш.
Животът е пред теб. Той не винаги е хубав, има и лоши моменти, по някога хората ще те разочароват, но не се отчайвай има и добри хора и те все още са повече от лошите. А и те очаква Любов... :)
Внимавай, какво си пожелаваш - мога да реша да ти го дам!