Автор Тема: Как да се справя с липсата на доверие, ревността и депр?  (Прочетена 1454 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен a.v.d.

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 1
  • Карма: +0/-0
  • Пол: Жена
    • Профил
Здравейте,
Имам проблем с доверието и със самочувствието. От дете килограмите ми са +10-10, храня се емоционално и преяждам. За пръв път имам истинска връзка, а преди това неуспешен брак. Не беше голяма любов, по-скоро негова изгода, аз всичко правех-домакинство, работа, а той беше творческа личност и събираше муза до като играе на компютъра. Постоянно ми обясняваше как трябва да отслабна и в един момент ми каза, че видял, че съм добро момиче нищо, че съм била пълна и за това решил да е с мен. Казвал е, че ме обича, но явно е била някаква изкривена любов с манипулиране и емоционален тормоз.
В момента съм с прекрасен човек, който беше с мен по време на тежкия ми развод и проблемите, които ми създава бившия. Вече иска да живеем заедно тримата-аз имам момиченце и да създадем хубаво семейство. Отнася се прекрасно с мен. Обаче аз нещо не мога да повярвам, че ме обича повече от всяка друга, ревнувам го от бившата му връзка, продължила близо 4 години и тя го е зарязала. Просто виждам техни щастливи снимки от екскурзии, а ние нямаме такива. Виждам ги в профила му. Има и албум с нея, който само той вижда и още пази всички снимки. Нямало да ги махне защото това било неговото минало, все едно да ми се сърдел, че съм била омъжена. Трябвало да му имам доверие, не ми ли показвал всеки ден, какво изпитва... От година и половина сме заедно, а все още не сме ходили никъде, сега е вложил пари и е взел заем за собствен бизнес. Тогава явно е имал възможност..Крои големи планове как ще обикаляме света, как ще имаме още едно дете и собствен апартамент, колко ще ни е хубаво и колко сме щастливи сега. Да, щастливи сме. След няколко месеца ще заживеем заедно. Всичко е прекрасно, освен моята ревност и депресия. Имах скоро период, в който месец и половина всеки един ден ми се плачеше, после проблясъци, после пак рев. Предполагам проблемите покрай развода сега ми се отразяват, тогава изтърпях стоически без да трепна. То не бяха социални, полицаи, прокуратури, заплахи. Ще мине и това, просто не знам как да разбера дали наистина иска да е с мен защото ме обича, не съм първата връзка след раздялата му, нито той ми е първи след моята, просто искам аз да съм любовта на живота му, защото усещам, че той е моята. Обича ме и това усещам. Само че няма да се примиря тези чувства да са бледо копие на онази голяма любов. Пак съм напълняла и изобщо не съм уверена в себе си, а за пръв път се сбъдва моята мечта за прекрасно семейство с човек който обичам, отговорен и стабилен. За мен той е най-хубав, защо не мога да разбера дали за него съм красива и най...Когато съм в нормални килограми, изглеждам чудесно...не знам какво ми става и защо изпитвам такава ревност , че чак да ми се плаче. Наистина има много снимки, които не мисля, че трябва да са там ако ме обича и иска да започне на чисто. Познаваме се отдавна и бяхме изгубили връзка, но преди да сме заедно ми е казвал, че е осъзнал, че повече не иска да е с нея. А видях и чат, предлагаше й да се видят, след това беше изтрит, от къде да знам, че не го трие периодично? Тя го е зарязала заради друг и все още е с него, явно онзи няма проблем със снимките. Имат и такива, които само двамата виждат..от някакво море. Ей така, споделени само между тях. Като се събрахме я беше блокирал и след няколко месеца я добави като приятел. В това няма нищо лошо, за да простиш значи не ти пука вече толкова. От къде да знам дали все още няма чувства и дали нашата връзка не е просто бледо копие. Аз нямам много опит. Влюбвала съм се много пъти, разбира се. И двамата сме по на 35 години и преди брака си съм имала несериозни връзки и само една по-приемлива, изневери ми...Баща ми изневеряваш на майка ми и после вероятно и на втората си жена, не знам. А той е имал няколко големи любови ми е казвал, но с никоя не е живял наистина в едно жилище, всеки си е имал къща отделна. Пак от фейсбук знам, че последната е била голямата му любов, така беше писал още в края на 2015, когато са се разделили, че винаги ще я обича и дрън-дрън. Подценявам първо себе си с тези мисли и после него, че би създал семейство ако не обича силно и истински, но мъжете правят така. Срещат подходяща и удобна жена и се женят, дори да не е любовта на живота им. Аз също така постъпих с неуспешния си брак...
Миля помогнете ми, преди да съм съсипала едно от най-прекрасните неща в живота си с несигурност и болезнена ревност.
Защо един мъж ще си пази всички снимки и то не в някоя папка на компютъра забравени, а в профила, видими само за него и някои и за нея? А чата? Писал й беше... Не разбирам защо я е потърсил.
Понякога си мисля просто да си тръгна, така, без да съм сигурна, че съм голямата му любов, не мога да живея. Как да разбера? Кой ще гради семейство и ще остави някакви снимки да съсипят жената до него, защо ще й пише? Дразнят ме и тези, които само те двамата виждат. Чувствам го като предателство. Моите са забравени някъде на компютъра и ги пазя заради малката, даже не ги гледам. А той си има достъп лесно като си влезе в профила...Ужасно се чувствам от всичко това.
Благодаря предварително

Неактивен mariya_koeva

  • ПСИХОЛОГ
  • Глобален модератор
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 767
  • Карма: +17/-0
  • Пол: Жена
  • Нека заедно намерим пътя към промяната!
    • Профил
    • https://psychologist-koeva.blogspot.com/
Re: Как да се справя с липсата на доверие, ревността и де?
« Отговор #1 -: 4 август 2018 12:43:02, събота »
Здравейте, a.v.d.!

Ще трябва да поработите върху самочувствието си. Моят съвет е директна психологическа работа със специалист. Предполагам, че още от детството имате някакви проблеми, които са довели до т.нар. емоционален глад и преяждане. Страхът, чувството за безтегловност, депресивните състояния, дискомфортът от определена ситуация са само част от факторите, които карат хората да намират утеха в храната. Килограмите не са основният Ви проблем, а как възприемате тялото си. Снимките в социалната мрежа са последният проблем в списъка. Преди това трябва да се научите да обичате себе си такава, каквато сте. Иначе никога няма да сте удовлетворена от себе си, от връзката си, от мъжа до Вас. Ще Ви дам насоки как да повишите самочувствието си в рамките на това, което ми позволява виртуалното пространство. Но отново казвам, че е най-добре да посещавате сесии при психолог.

1.   Тялото, което виждате в огледалото, е Вашето и на никой друг. Независимо каква форма има то. Всеки е уникален по свой начин.

2.   Хранете се здравословно с пълната палитра от витамини и полезни вещества. Спортувайте. Спортът подобрява настроението, повишава тонуса, мотивира и помага за придобиването на усещане за структура и контрол. Много е важно каква храна консумирате, каква култура на хранене сте развила и кои храни толерирате. Закусвайте обилно (без да преяждате), хранете се по малко, но често през деня, и не прекалявайте вечер преди лягане. Опитайте се да се храните в точни часове – по този начин тялото Ви ще привикне с режима, а това ще помогне за по-добрата обмяна на веществата.

ВАЖНО! Ако килограмите Ви притесняват, посетете личния си лекар или ендокринолог.

3.   Пишете по 3 положителни неща, които са Ви се случили през деня и са Ви накарали да се почувствате щастлива. Хубаво преминалият ден не се характеризира с това колко на брой калории НЕ сте погълнала или с достигането на перфектните килограми.

4.   Развивайте себе си като личност, защото самочувствието се гради на базата на знания, умения и компетентности, а не с липсата на килограми. Важно е да се развивате, да обогатявате знанията и опита си и тогава ще сте недостижима! Нека за минута да поразсъждаваме - какво от това, ако тежите малко повече, но сте най-добре заплатеният мениджър в международна компания и владеете 3 езика, а „клечките” не могат да Ви стъпят и на малкия пръст? Например.

5.   Припомняйте си, че се измервате в много други неща, а не само в килограми. Познайте ги!

Желая Ви успех!

Мария Коева
психолог
Мария Коева
Психолог

mariyakoeva7@gmail.com
www.psychologist-koeva.blogspot.com