Автор Тема: Съвет, помощ за сина ми  (Прочетена 1658 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Натали

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 5
  • Карма: +0/-0
  • Пол: Жена
    • Профил
Съвет, помощ за сина ми
« -: 13 юли 2018 14:25:09, петък »
ЗдравейтеИмам нужда от помощ или съвет относно сина ми. На 32 години е от известно време на моменти е много нервен, сприхав, обижда ме, изхфърля неща , които не са за изхфърляне, върши неща на опаки, и след като му мине като го запитам " защо?" отговора е "Без да искам" . Преди две години напусна работата си/ 7години и половина работи там/ заради раздяла с  приятелката си / живяха 8 месеца/ , която работеше в същото предприятие и след раздялата им на следващата седмица тръгна с негов колега. В момента като кажа за започване на работа - отговора е" да трябва" и до там. Нищо не се предприема. А не беше такъв, добър,  стриктен, суетен в работата си за 7 години от започването на работа от ниско стъпало  и достигна като нач. смяна. Какво да правя и как да му  помогна.

Неактивен mariya_koeva

  • ПСИХОЛОГ
  • Глобален модератор
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 767
  • Карма: +17/-0
  • Пол: Жена
  • Нека заедно намерим пътя към промяната!
    • Профил
    • https://psychologist-koeva.blogspot.com/
Re: Съвет, помощ за сина ми
« Отговор #1 -: 14 юли 2018 12:48:50, събота »
Здравейте, Натали!

Имам усещането, че промяната в поведението на сина Ви е започнала лека полека да се проявява след като той се е разделил с приятелката си. Вие как мислите? Преди това синът Ви бил ли е отново така сприхав и изнервен? Според Вас той преодолял ли е раздялата с неговата приятелка? Ако отговорите на тези въпроси са "ДА", най-ефективният начин, който може да помогне на сина Ви, е самата Вие да го насочите към разговор с психолог, с когото да работи в посока изчистване на негативните спомени и мотивация за бъдещето.

Мария Коева

психолог
Мария Коева
Психолог

mariyakoeva7@gmail.com
www.psychologist-koeva.blogspot.com

Неактивен Натали

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 5
  • Карма: +0/-0
  • Пол: Жена
    • Профил
Re: Съвет, помощ за сина ми
« Отговор #2 -: 16 юли 2018 11:01:13, понеделник »
Благодаря за отговора. Но как да го накарам да отиде на консултация , след като отказва.

Неактивен mariya_koeva

  • ПСИХОЛОГ
  • Глобален модератор
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 767
  • Карма: +17/-0
  • Пол: Жена
  • Нека заедно намерим пътя към промяната!
    • Профил
    • https://psychologist-koeva.blogspot.com/
Re: Съвет, помощ за сина ми
« Отговор #3 -: 16 юли 2018 21:19:02, понеделник »
Здравейте отново, Натали!

Разбирам желанието Ви да помогнете на сина Ви, но насила няма как да го накарате да посети психолог. А това е най-ефективният вариант. Иначе може да се опитате да разговаряте с него, но в момент, когато и Вие, и той сте спокойни, не сте ангажирани със странични дейности и обстановката предразполага добра комуникация, в която да му обясните, че сте загрижена за него, защото го обичате и искате да бъде отново щастлив. Че забелязвате как е по-нервен и по-сприхав, но това не му го казвате с цел "натякване", а защото подобно поведение ще му пречи занапред в живота. Че една раздяла не значи, че оттук нататък трябва да гледа само в черно-бели краски и да не търси истинската любов. Вие познавате сина си и съм сигурна, че ще намерите начин да му кажете тези неща, без да се създава излишно напрежение. Отново казвам, че е най-добре да го насочите към разговор с психолог. Но в никакъв случай насила. Работата със специалист изисква време и постоянство, но дава най-задоволителни резултати.

Мария Коева
психолог
Мария Коева
Психолог

mariyakoeva7@gmail.com
www.psychologist-koeva.blogspot.com

Неактивен Натали

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 5
  • Карма: +0/-0
  • Пол: Жена
    • Профил
Re: Съвет, помощ за сина ми
« Отговор #4 -: 17 юли 2018 09:55:28, вторник »
Благодаря Ви за съвета. Пожела за консултация и днес ще го запиша.

Неактивен Натали

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 5
  • Карма: +0/-0
  • Пол: Жена
    • Профил
Re: Съвет, помощ за сина ми
« Отговор #5 -: 17 юли 2018 10:39:08, вторник »
Отново ще искам съвет, на първата консултация сам ли да отиде или с баща си?

Неактивен Boyanova

  • ПСИХОЛОГ
  • Админ
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1349
  • Карма: +8/-0
  • Пол: Жена
    • Профил
    • Форум за психология
Re: Съвет, помощ за сина ми
« Отговор #6 -: 17 юли 2018 12:36:50, вторник »
По-добре е да отиде сам.


психолог Л. Боянова

Неактивен Натали

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 5
  • Карма: +0/-0
  • Пол: Жена
    • Профил
Re: Съвет, помощ за сина ми
« Отговор #7 -: 18 юли 2018 10:15:39, сряда »
Благодаря за отговора. И при записването на час за консултация психоложката и тя така ме посъветва. Само, че е след две седмици консултацията, дано до тогава не си промени желанието.