Автор Тема: Бордърлайн?  (Прочетена 1895 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Милена

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 1
  • Карма: +0/-0
    • Профил
Бордърлайн?
« -: 14 март 2018 12:30:10, сряда »
Здравейте, аз съм момиче на 27 години, израстнах в нормално семейство, но от 15 годишна съм много проблемна. Имах доста тежки тийнейджърски години, родителите ми бяха много заети и не винаги имаха възможността да ме контролират и имах няколко връзки с неподходящи момчета. Бях подложена на почти постоянен тормоз, физически  и психически.Самонаранявах се, по ръцете и краката все  още имам белези.
Не съм говорила с никой за нещата които съм преживяла, може би се срамувам. За щастие успях да се измъкна и от 5 години съм с човек който ме уважава и разбира. Всичко беше наред до миналото лято. Не знам какво се е случило за да започна да се замислям че нещо не ми е наред. Винаги съм била импулсивна, избухвам буквално за стотна от секундата, и винаги срещу някой който обичам. Мислех че е до характер, но забелязах че настроенията ми се сменят доста често, в рамките на минути.
 Често си мисля че няма за какво да живея, не виждам никакво бъдеще, не мога да си представя че ще имам деца, не виждам и смисъл да ходя на работа. Нямам приятели и не мога да общувам нормално с хората, общувам единствено с приятеля ми и майка ми. Първо си  Мислех че имам биполярно разтройство, но нямах същите симптоми, после случайно попаднах на статия за бордърлайн и сякаш четях за себе си. Предполагам че е добре да ида при специалист, но не знам какъв. Някакъв съвет можете ли да ми дадете или да ме насочите към някой, защото в момента се чувствам като  17 годишно дете в пубертета, а съм почти на 30 и трябва да си оправя живота.

Неактивен Boyanova

  • ПСИХОЛОГ
  • Админ
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1349
  • Карма: +8/-0
  • Пол: Жена
    • Профил
    • Форум за психология
Re: Бордърлайн?
« Отговор #1 -: 14 март 2018 13:27:51, сряда »
Здравейте Милена,

Бордърлайн е от сферата на психиатрията. Компетентният специалист, който да определи дали е това заболяването или е друго нещо като проблем, е психиатър. Можете да се обърнете към личния си лекар за насока към кой най-близко до вас по местоживеене психиатър да се допитате за консултация.

С уважение,
психолог Людмила Боянова