Анкета

имам връзка с по младо момиче от мен ,,,26 год. разлика

имам връзка с по младо момиче от мен ,,,26 год. разлика
1 (100%)
имам връзка с по младо момиче от мен ,,,26 год. разлика
0 (0%)
имам връзка с по младо момиче от мен ,,,26 год. разлика
0 (0%)

Общ брой гласове: 1

Гласуването приключено: 16 февруари 2018 03:53:21, петък

Автор Тема: проблемна връзка  (Прочетена 1746 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен roxx

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 1
  • Карма: +0/-0
    • Профил
проблемна връзка
« -: 27 януари 2018 03:53:21, събота »
Здравейте аз съм на 47 год. имам от известно време връзка с момиче на 21год. Виждаме се всяка вечер в моя апартамент. Всичко между нас е идеално бих казал перфектно. Но заради стереотипите в нашата държава (имам предвид възраста) и това ,че живея в малък град засега не излизаме из града. Със момичето се запознахме в друг град но тя сега живее тук при баща си.Скоро се появи нов проблем.Оказа се ,че баща и който е разведен много отдавна е мой приятел. Момичето доскоро живееше при майка си в друг град и не съм я виждал от бебе.Нямаше как да разбера веднага ,че е негова дъщеря. А той е на моите години. Не знам как да постъпя в момента.

Неактивен ЦециВихронрав

  • КОЛУМНИСТ
  • Глобален модератор
  • Full Member
  • *****
  • Публикации: 201
  • Карма: +9/-1
  • Пол: Жена
  • Обичам да Обичам
    • Профил
Re: проблемна връзка
« Отговор #1 -: 27 януари 2018 04:44:22, събота »
Здравейте!
Обществото ни отдавна е пълно със семейни двойки с голяма разлика във възрастта и това вече не прави впечатление никому. В същото време ако решите да обявите връзката си, първоначално ще имате проблеми с приятелят си, който е и баща на момичето, а и няма да ви се разминат злобните подмятания на околните.
Всичко зависи от вас двамата. Ако решите да градите общо бъдеще трябва да спрете да се криете и да отстоявате връзката си. Ако не, то рано или късно на един от двама ви ще му писне тази криеница и ще се разделите.
Внимавай, какво си пожелаваш - мога да реша да ти го дам!

Неактивен Boyanova

  • ПСИХОЛОГ
  • Админ
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1349
  • Карма: +8/-0
  • Пол: Жена
    • Профил
    • Форум за психология
Re: проблемна връзка
« Отговор #2 -: 27 януари 2018 07:20:21, събота »
Здравейте,


Трябва да прецените до колко се обичате. Ако е достатъчно, дори да се сблъскате със стереотипи, това няма да има значение. За криенето все някой ще научи рано или късно и ситуацията тогава би била по- неловка, отколкото ако има откритост. А решението как да постъпите от тук насетне, след като сте установил, че познавате баща и, е редно да го вземете заедно с нея. Поговорете открито и заедно обмислете как да постъпите, тъй като ситуацията касае и нея.


Психолог Людмила Боянова

Неактивен mariya_koeva

  • ПСИХОЛОГ
  • Глобален модератор
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 767
  • Карма: +17/-0
  • Пол: Жена
  • Нека заедно намерим пътя към промяната!
    • Профил
    • https://psychologist-koeva.blogspot.com/
Re: проблемна връзка
« Отговор #3 -: 29 януари 2018 21:41:40, понеделник »
Здравейте, roxx!

В никакъв случай не бих искала да Ви съдя, нито пък да размахвам с пръст. Чувствата са си чувства, независимо от разликата във възрастта на партньорите. Има много успешни подобни връзки. Има и много провалили се. По-скоро е хубаво да погледнете ситуацията като страничен наблюдател. Вие сте на 47 години. Приятелката Ви е на 21. Много неща се случват за 26 години. Развиват се кариери, следват се мечти, като възрастен разбираш какъв професионалист искаш да бъдеш и се отдалечаваш от лудориите на юношеството. И най-незрелият 47-годишен мъж е натрупал житейски опит, който е далеч от този на най-опитната 21-годишна жена. Разликата в житейския опит сътворява проблеми във връзки като Вашата. Замислете се дали Вие нямате повече общи неща с родителите на приятелката Ви, отколкото с нея. Имате ли едни и същи мечти? Радвате ли се на едни и същи неща? Помислете върху тези въпроси. Ако все пак обаче стигнете до извода, че с нея сте един за друг и се обичате, вярвам, че любовта побеждава, а не стереотипите.

Желая Ви успех!

Мария Коева
психолог
Мария Коева
Психолог

mariyakoeva7@gmail.com
www.psychologist-koeva.blogspot.com