Автор Тема: раздяла  (Прочетена 1577 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен cveti

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 2
  • Карма: +0/-0
    • Профил
раздяла
« -: 16 януари 2018 13:52:38, вторник »
Здравейте.Моля Ви за съвет.2години живях с един мъж.От самото начало започнаха проблемите.Или не съм харесвала приятелите му ,или не съм му помагала с пари, или не съм се държала достатъчно добре с майка му.Искаше да живеем заедно. Отидох при него и проблемите продължиха -гонеше ме ,хвърляше ми дрехите през прозореца, удряше ме.В много от случаите от нищо правеше нещо.Все търсех вината в себе си и като последната глупачка се връщах .Загубих самочувствието си и желание за всичко.Правеше комплименти на други жени, а при мен все нещо не беше наред.Прекалено свързан с майка си.Угаждаше на всеки неин каприз.Преди 3 дни отново ми каза да си търся варианти и да се махам от дома му.Два дни по рано ми взе и парите за да плати сметките си.Чувствам се ужасно -незнам как да изляза от този кръг, незнам защо се връщам при него, не мога да спя, да живея нормално.Моля Ви за помощ.

Неактивен Boyanova

  • ПСИХОЛОГ
  • Админ
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1349
  • Карма: +8/-0
  • Пол: Жена
    • Профил
    • Форум за психология
Re: раздяла
« Отговор #1 -: 16 януари 2018 18:58:38, вторник »
Здравейте cveti.

Този мъж определено не заслужава жена като вас. Мерките, които могат да помогнат да се разделите окончателно, са следните:

Съставете списък, чрез изброяване по точки, на всички проблеми, които този мъж ви е причинил, също и на това, което най-много ви обижда в отношението му към вас. Няма значение колко дълъг списък ще се получи. 

После напуснете въпросния мъж. Ако почувствате по някаква причина желание отново да се съберете с него, извадете този списък и го прочетете за себе си. Използвайте го като противодействие на желанието да се върнете. Препрочитайте го всеки път, когато усетите позив да се върнете при мъжа. След това си кажете на себе си, че вече сте нов човек, който няма да допусне отново да преживее всичко изброено в списъка. Напомняйте си чрез препрочитането на списъка, че този човек не ви заслужава и че ако се върнете при него, всичко ще се повтори отначало. Дръжте на самоуважението си. Повтаряйте си, че е по-добра да сте сама, отколкото да сте зле придружена и че когато дойде моментът, ще си намерите друг мъж, който да може да ви оцени правилно и да ви даде любов.

Ако е необходимо, носете този списък със себе си, за да ви е винаги под ръка и да го използвате, за да укрепите решението си да промените живота си към по-хубаво бъдеще и по-градивна бъдеща връзка със свестен мъж.

Пожелавам ви да срещнете правилния мъж в живота си и да бъдете щастлива!

психолог Людмила Боянова

Неактивен mariya_koeva

  • ПСИХОЛОГ
  • Глобален модератор
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 767
  • Карма: +17/-0
  • Пол: Жена
  • Нека заедно намерим пътя към промяната!
    • Профил
    • https://psychologist-koeva.blogspot.com/
Re: раздяла
« Отговор #2 -: 16 януари 2018 21:25:44, вторник »
Здравейте, cveti!

Съжителството Ви с този мъж Ви кара да сте жертва на психично и физическо насилие. Психичното насилие се характеризира с насаждане на чувство за малоценност и вина у отсрещната страна чрез обиди, присмиване и незачитане на човешкото достойнство и личност. Физическото насилие е удряне на шамар, биене, блъскане, скубене и т.н. Мисля, че тези два фактора са напълно достатъчни, за да си дадете сметка имате ли място въобще при този мъж. Имайте предвид, че насилието ескалира, а това обикновено се случва, когато жертвата се подчинява, мълчи (най-вече от страх) и кара насилникът да смята, че всичко му е позволено и неговите действия няма да бъдат наказани. Сега на дневен ред са следните въпроси - имате ли при кого да отидете? Имате ли социална подкрепа? Може да потърсите координати на организации, които помагат на жени, жертви на насилие, и да продължите живота си щастливо.

Мария Коева
психолог
Мария Коева
Психолог

mariyakoeva7@gmail.com
www.psychologist-koeva.blogspot.com

Неактивен cveti

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 2
  • Карма: +0/-0
    • Профил
Re: раздяла
« Отговор #3 -: 17 януари 2018 13:27:50, сряда »
Благодаря Ви.