Автор Тема: Обичаме се истински , приятеля и пречи  (Прочетена 2539 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Vikitu89

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 6
  • Карма: +0/-0
    • Профил
Обичаме се истински , приятеля и пречи
« -: 18 декември 2017 09:01:56, понеделник »
Аз съм момиче човека, който обичам истински и, който мен обича също е момиче! Познаваме се от много години, но любовтта между нас започна преди 3 месеца. Искренна, чиста, голяма и силна любов! Тя има детенце на 2 години, с бащата на детето нямат брак, детето е признато. Отношенията между тях изобщо не вярвят, буквално не може да го гледа, мисли постоянно за мене, едвам издържа вече, чувсме се и се виждаме при първа възможност, когато той е на работа. Не можем една без друга, много трудно и мъчително е всичко! Тя жива 20тина дена при мене. Искаше да види детенцето си, отиде до вкъщи и беше много лошо манипулирана заради детето, че ако не се махне ще и заведат дело, ще и го вземат и такива работи при, който разбира се, ше мислите ти и всичко в тебе ще се обърка! Точно 5 дена след като си тръгна от мене ме потърси, съсипана и съкрушена. Каза ми, че истински съжалява, че не е добре, не е щастлива, не може без мене и иска отново да се върне вкъщи! Също ми каза “ Всеки прави грешки, моята я разбрах, и ще я поправя “ Найстина е така, всеки прави грешки и точно от тях се учим. Същинския проблем е приятеля и, страхлив е, но агресивен. Аз се познавам с него, дори докато живяхме заедно идва до нас да ни заплашва. Как да говори с него тя? Какво точно да му каже? Как евентуално да минат по лесно нещата? Притесняваме се, че ще има атаки, заплахи можеби и пресрещаници дори и побойща.. Как да постъпим? Ние се обичаме истински, искаме да бъдем заедно. Нещо толкова истинско, красиво и чисто как да го оставя с лека ръка? Боли ме сърцето! Тя всеки път ме окоражава “ Бебе ще се справим заедно! “ Как да се откажа от щастието и моя човек? Трябва ли? Моля за помощ, благодаря Ви предварително!

Неактивен Vikitu89

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 6
  • Карма: +0/-0
    • Профил
Re: Обичаме се истински , приятеля и пречи
« Отговор #1 -: 18 декември 2017 09:03:58, понеделник »
Найстина си е агресивен и непридвидим. За това изчакваме, за това се тормозим и все отлагаме...

Неактивен mariya_koeva

  • ПСИХОЛОГ
  • Глобален модератор
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 767
  • Карма: +17/-0
  • Пол: Жена
  • Нека заедно намерим пътя към промяната!
    • Профил
    • https://psychologist-koeva.blogspot.com/
Re: Обичаме се истински , приятеля и пречи
« Отговор #2 -: 18 декември 2017 20:58:39, понеделник »
Здравейте, Vikitu89!

Приятелят на това момиче знае ли, че тя има сексуални влечения към собствения си пол? Ако не знае, тогава е съвсем логично да му е дошло като гръм от ясно небе тази новина. На въпроса Ви какво да му каже тя - просто истината. Че се обичате, искате да сте заедно. А какво точно той знае и какво - не, мога само да гадая. Двамата също така трябва да се споразумеят и за ситуацията с детето, тъй като те са родителите. Вие двете сигурни ли сте в чувствата си? Относно заплахи и тормоз - няма нищо по-кофти от наранен мъж. Особено когато той притежава онези черти, които биха провокирали в него необуздано агресивно поведение. Но има тънка линия между накърнената гордост на един мъж, който страда и не може да преживее, че е бил зарязан, и омразата, която се вселява в мъжа, който е готов да направи всичко, за да си отмъсти. Вторият тип е способен на жестокост в името на това да се почувства силен, притежаващ власт над Вашата реалност. Ако Ви тормози с SMS-и, телефонни обаждания, заплахи, Вие сте в правото си да подадете сигнал в МВР. Потърсете правата си, като споделите, че знаете, че този човек е способен на жестоки постъпки. Тогава може да се предприеме по-сериозно отношение с оглед на много случаи на жени, жертви на подобен вид тормоз.

Мария Коева
психолог

Мария Коева
Психолог

mariyakoeva7@gmail.com
www.psychologist-koeva.blogspot.com

Неактивен Vikitu89

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 6
  • Карма: +0/-0
    • Профил
Re: Обичаме се истински , приятеля и пречи
« Отговор #3 -: 19 декември 2017 08:17:35, вторник »
Здравейте! Да той знае за сексулната и ориентация, усеща се и, че има чувства към мене тя. Постоянно и говорел за мене. Също така той знае, че аз и тя имахме връзка, не му е ново това нещо. Даже идва до нас докато бяхме заедно, заплахи и щуротии. А относно чувствата ни... те са толкова истински, силни и реални, че не се издържа вече. Виждаме се при всеки удобен момент, дори и за малко, защото не можем без да се видим. После е много трудно, защото аз тръгвам на ляво, тя на дясно и ацки боли, не трябва да е така... а за детето никога не е имало проблем, докато бяха разделени той ходеше и си в виждаше, и той също много добре знае, че няма никакъв проблем относно детето! Тя мисли след празниците да говори с него, много тежък и труден разговор, не заради друго а заради страха от реакцията му. Обаче колкото и страшно да е, нямаме право да се отказваме, това в този свят вече е толкова рядко срещано, тази силна любов! За да се случва това, има защо и ние трябва да се справим! Нейните думи към мене бяха “ Не ме е страх от нищо и никой, любовтта ми към тебе, е по силна от всеки и всичко “ Благодаря Ви за страхотния съвет! Всичко ми се вижда на моменти толкова безнадеждно, и така ми се иска да се откажа, но как да оставя моя човек, и точно с този можем да имаме прекрасна любов и моменти, всичко ме боли само при мисълтта!!!

Неактивен mariya_koeva

  • ПСИХОЛОГ
  • Глобален модератор
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 767
  • Карма: +17/-0
  • Пол: Жена
  • Нека заедно намерим пътя към промяната!
    • Профил
    • https://psychologist-koeva.blogspot.com/
Re: Обичаме се истински , приятеля и пречи
« Отговор #4 -: 19 декември 2017 11:00:59, вторник »
Здравейте отново, Vikitu89!

Препоръчително е подобни разговори да се провеждат на място, където няма риск човекът отсреща да избухне до степен, в която да не може да се контролира. Например в кафе, ресторант, някъде навън. Както казах, ако този мъж започне да Ви заплашва и/или тормози, обърнете се към МВР.

Желая Ви успех!

Мария Коева
психолог
Мария Коева
Психолог

mariyakoeva7@gmail.com
www.psychologist-koeva.blogspot.com

Неактивен Vikitu89

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 6
  • Карма: +0/-0
    • Профил
Re: Обичаме се истински , приятеля и пречи
« Отговор #5 -: 19 декември 2017 11:13:31, вторник »
Чудесно Ви разбрах, много много благодаря! Единствения въпрос, който не ми дава мира и много ме гвожди е: Да се откажа ли? Да сложа ли край? И да избегна всички евентуални проблеми? ????Но все си мисля, че не е това начина...

Неактивен mariya_koeva

  • ПСИХОЛОГ
  • Глобален модератор
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 767
  • Карма: +17/-0
  • Пол: Жена
  • Нека заедно намерим пътя към промяната!
    • Профил
    • https://psychologist-koeva.blogspot.com/
Re: Обичаме се истински , приятеля и пречи
« Отговор #6 -: 19 декември 2017 13:34:49, вторник »
Vikitu89,

Аз не бих могла да Ви кажа дали да сложите край. Това решение е Ваше. Но сякаш ми се струва, че е хубаво да погледнете малко по-обективно върху ситуацията. Навсякъде пишете "аз и тя". Замисляли ли сте се за детето? Как Ви се струва идеята то да бъде отглеждано от две жени? Готови ли сте да изграждате еднополово семейство? В България. Помислили ли сте за негативите, които не само Вие, но и детето ще получи? Разбирам, че на този етап еуфорията е взела връх и нещата са малко първични, но не се фокусирайте само върху "голямата и искрена любов". Не ме разбирайте погрешно. Нямам против би/хомосексуалността. Много клиенти съм консултирала относно подобни казуси. Самата аз имам хомосексуални приятели, с които се разбирам прекрасно. Това е Вашата борба и аз отново Ви желая успех!

Мария Коева
психолог
Мария Коева
Психолог

mariyakoeva7@gmail.com
www.psychologist-koeva.blogspot.com

Неактивен Vikitu89

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 6
  • Карма: +0/-0
    • Профил
Re: Обичаме се истински , приятеля и пречи
« Отговор #7 -: 20 декември 2017 09:47:40, сряда »
Разбирам Ви чудесно! Просто не можем да се спрем, всичко ни влече една към друга, много е силно, много истинско! Опитвах се, опитвахме се доста пъти да сложим край, но найстина не се получава! ???? И това ме навява на мислите, че ако не се изживее можеби никога нама да свърши, ще остане голям белег и рана за цял живот! Такава сложна любов се дава само на силните хора, и явно това в едно голямо изпитание и за мене и за нея...

Неактивен Vikitu89

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 6
  • Карма: +0/-0
    • Профил
Re: Обичаме се истински , приятеля и пречи
« Отговор #8 -: 20 декември 2017 09:50:10, сряда »
Найстина е силно и истинско. Сигурно звуча много клише и като някое първолаче, но това е самата реалност и случващото се с нас и чувствата ни! Незнам, защо ни е дадена тази любов, незнам дали трябва да се изживее...