Автор Тема: За или против изневярата?  (Прочетена 4681 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Boyanova

  • ПСИХОЛОГ
  • Админ
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1349
  • Карма: +8/-0
  • Пол: Жена
    • Профил
    • Форум за психология
За или против изневярата?
« -: 29 септември 2017 21:08:57, петък »
И защо? Вие как мислите?

Неактивен slance20

  • ПСИХОЛОГ
  • Newbie
  • *
  • Публикации: 12
  • Карма: +1/-0
    • Профил
Re: За или против изневярата?
« Отговор #1 -: 29 септември 2017 21:09:45, петък »
Всяко действие има причина... и следствие разбира се.  :) Утре ако остане повече време ще пиша още по темата ...  ;)

Неактивен lia

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 6
  • Карма: +0/-0
    • Профил
Re: За или против изневярата?
« Отговор #2 -: 29 септември 2017 21:10:52, петък »
С риск да ме линчуват всички семейни, ще си кажа мнението.  :)

Аз първо не проумявам кой и защо ни е насадил идеята, че някой може да е собственост на другия и му казват - изневяра. Според мен всеки е свободно същество и следва чувствата си. По-добре ли е лицемерието в една връзка без чувства и без изневери? (под изневяра не визирам сексуални сменящи се обекти като спорт)

Не съм нито за, нито против, човек трябва да се чувства свободен и тогава подобни неща отпадат според мен, ти си там, където искаш да си и знаеш защо си "там".

Неактивен slance20

  • ПСИХОЛОГ
  • Newbie
  • *
  • Публикации: 12
  • Карма: +1/-0
    • Профил
Re: За или против изневярата?
« Отговор #3 -: 29 септември 2017 21:12:22, петък »
Ами така е, да. Човек, когато се чувства щастлив, свободен и задоволен в голяма степен (във всеки един смисъл на думата  :P ), няма нужда да го стори - да изневери. Ако пък го направи, значи има причина (в него или другия).

Само едно не разбирам в цялата ситуация - ако един човек не те прави щастлив, защо все още си с него и постоянно гледаш (или не само  ;) ) встрани? Тук изключвам някои специфични случаи - пример: съпругът и е идеален във всички останали аспекти, но липсва тръпка в цялата връзка, няма изненади, няма очакване, няма трепет, няма... Любовникът дава всичко това. Но сигурността, която дава съпругът не може да се изостави с лека ръка, защото любовникът не е сигурно, че е достатъчно благонадежден. И ситуацията си остава такава - съпруг + любовник в едно!  :)

Бел. ред Историята е на моя позната...

Неактивен lia

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 6
  • Карма: +0/-0
    • Профил
Re: За или против изневярата?
« Отговор #4 -: 29 септември 2017 21:15:52, петък »
Много често си мисля каква ще бъде статистиката, ако попитат: "има ли тръпка все още във връзката ви" или подобно.  :)

За жалост много връзки се крепят на задължението, сигурността, материалното и благоприличието, а чувствата, които са основният закрепителен елемент, според мен остават извън връзката.  :-[ Е това живот ли е или жалка имитация.

Неактивен DelSol

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 9
  • Карма: +0/-0
    • Профил
Re: За или против изневярата?
« Отговор #5 -: 29 септември 2017 21:17:04, петък »
Запознанство, свалка... нещата се получават и завършват в леглото. Още срещи, приятно ви е, забавно, имате общи интереси и теми за разговор. Сексът е чудесен. Прекарвате времето си заедно, срещите зачестяват и стават по-дълги. Темите стават по-дълбоки и искрени. Всичко е прекрасно. А като натиснеш зеленото копченце на телефона установяваш, че името и винаги присъства в "последните 10 приети/изходящи повиквания".

И тогава се замисляш и си казваш "Какво пък, след като с нея ми е добре и двамата получаваме всичко, от което се нуждаем - какъв е проблемът всъщност?" Дяволчето в главата ти заспива, нещата продължават да са ОК и времето тече...

Гаджето ти е страхотно, но не е перфектно. А наоколо е пълно с потенциални гаджета, които дават всички основания да мислиш, че биха могли да се окажат перфектни. Разбира се в началото нещата са малко идеализирани, но ти приемаш нейните недостатъци, както и тя твоите и фактът, че сте си такива. Но онова проклето дяволче не може да спи дълго. И винаги има за какво да чопли в подсъзнанието ти и да ти обръща внимание на малките несъвършенства, да те дразни като ти натяква за думи, жестове, навици и други дребни неща в нея, с които ти уж вече си свикнал. И да ти набива мисълта, че колкото и хубави качества да има, то и лошите не са малко. Съзнанието ти приема факта, че хората са 50% бяло и 50% черно (условно казано, не се хващайте за това), но някъде дълбоко в теб се промъква една коварна мисъл и изплува все по-нагоре в разума ти. "Тя е чудесна, но не е перфектна". Няма и как да е, но така сме устроени - да търсим идеала. И всеки вярва, че има перфектната половинка за него. Ами сега?

Тук е времето за избор. Само да уточня, че това важи ако ти не си от онези задръстени типове, които ги е страх да приключат връзката си само и само да не останат сами. Не си и от онези лицемери, които поддържат по две или повече връзки докато не се уверят къде им е мястото. Не си и от хората, които не могат да правят компромиси и за които най-малката дреболия е повод за раздяла, после отново заедно, после пак и пак...

Никога, никоя връзка няма да е перфектна... и слава Богу, иначе би било твърде скучно !

Винаги ще има по - по-красиви, по-умни, по-високи, по-слаби, по-образовани, по-амбициозни, по-богати, по-забавни партньори...както от нашите партньори, така и от нас самите...

Мога да посъветвам, себе си и всички пред които стои или ще стои такава дилема - не се страхувайте да останете сами... именно от страх понякога пропиляваме чудесни възможности да сме щастливи. Човек трябва да знае кога да остане сам, когато чувства, че това не е човекът за него.

Съдбата обича смелите...

Неактивен Просто_аз

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 4
  • Карма: +0/-0
    • Профил
Re: За или против изневярата?
« Отговор #6 -: 29 септември 2017 21:18:19, петък »
Аз смятам, че изневярата може да се случи на всеки, но не е хубаво нещо. За мен лично е под достойнството ми да бъда с друг човек, докато съм във връзка.

Ако се случи да се увлечеш или влюбиш в друг/друга, би било най- редно да помислиш и да  избереш с твоя човек ли искаш да останеш. Ако не, то тогава да приключиш връзката и тогава да предприемаш действия.

Неактивен lost1987

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 2
  • Карма: +0/-0
    • Профил
Re: За или против изневярата?
« Отговор #7 -: 29 септември 2017 21:20:25, петък »
Аз не съм против, макар че на мен не ми е в стила, но ми се е случвало. Причината беше другият човек. Когато някъде нещо ти липсва, ти си го търсиш другаде.

Неактивен Ely

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 4
  • Карма: +0/-0
    • Профил
Re: За или против изневярата?
« Отговор #8 -: 29 септември 2017 21:21:10, петък »
Разбира се, че против. Човек трябва да знае какво иска и кого иска. Ако искаш да си с някого- ти просто си, ако ли не- не си. Няма нужда от циркове и филми. Живеем един живот и трябва да е пълноценен, с хора, които обичаме и искаме близо до себе си.

Неактивен Lili

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 1
  • Карма: +0/-0
    • Профил
Re: За или против изневярата?
« Отговор #9 -: 29 септември 2017 21:22:44, петък »
Мисля, че ако човек изневерява, то той първо изневерява на себе си. Сякаш опитва да заблуди себе си за нещо и чак след това лъже партньора си.

Неактивен valve

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 3
  • Карма: +0/-0
    • Профил
Re: За или против изневярата?
« Отговор #10 -: 29 септември 2017 21:24:12, петък »
Абсолютно против, защото това е едно от най- лошите неща.

Неактивен Bubi

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 2
  • Карма: +0/-0
    • Профил
Re: За или против изневярата?
« Отговор #11 -: 29 септември 2017 21:24:54, петък »
Ако всичко е наред в една връзка, не би се стигнало до изневяра!

Неактивен mirelkas

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 4
  • Карма: +0/-0
    • Профил
Re: За или против изневярата?
« Отговор #12 -: 29 септември 2017 21:25:29, петък »
Абсолютно против!

Неактивен knip

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 2
  • Карма: +0/-0
    • Профил
Re: За или против изневярата?
« Отговор #13 -: 29 септември 2017 21:26:39, петък »
Против!

Но... Изневярата идва в момент на емоционална липса във връзката. И след това има 2 варианта- край на връзката или нейното пробуждане.

Неактивен silviq_dimitrova

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 2
  • Карма: +0/-0
    • Профил
Re: За или против изневярата?
« Отговор #14 -: 29 септември 2017 21:27:42, петък »
Против, защото е предателство и измяна спрямо партньора. Няма физическа изневяра, винаги е емоционална, защото не се съблюдават чувствата на човека до теб и дори спрямо третия да е само физически нагон, си го поставил над вашите взаимоотношения.