Автор Тема: Моля ви за съвет  (Прочетена 1369 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен jessi92

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 1
  • Карма: +0/-0
    • Профил
Моля ви за съвет
« -: 29 септември 2017 16:57:16, петък »
В университета,където аз уча има едно ново момче. В началото с мене почна да контактува (т.е. това си беше чисто сваляне), цели три дни прекарвахме заедно и на следващата седмица започна да сваля друго момиче и да й харесва разни неща по фейсбука, после пак след 3 дни ходи пак с друго момиче. Той започне да обръща внимание на някой спре, тръгне с друг, после пак се върне и човек не може да му хване логиката.

Направи ми впечатление например миналият ден беше с едно момиче после остави го и тръгне друго. Не знам как да се държа с този човек, защото е много е контактен и се сприятели с моите приятели и се опитва да ги манипулира против мен, за да може да стане на неговото, аз го усетих и се отдръпнах, но той иска ме контролира, чрез моите приятели, а те не знам защо са толкова наивни. Моля кажете ми как да се справя с него не искам да остана с него, но искам да си остана с моите приятели, защото им вярвам, но той отличен манипулатор не знам как успява с неговите приказки да ги омае.

Миналият ден бях на кафе с едни приятелки и ме видя даже се само покани и седна и почна да ме дразни пред тях, но го приех на шега, после като си тръгнаха  останахме сами, решихме да си преговорим лекциите и му казах да слуша внимателно, че после няма откъде да си вземе лекциите, той ми отговори, че той от всякъде може да вземе даже да от тези хора, които го мразят. Това ми направи ярко изображение. Даже бях дочула че той иска да да ми промени характера, което не му прави чест.

Знам че изписах цяла книга, но съм уплашена не знам какво да правя, защото той си постига целта, аз не искам да остана сама, а и приятели ми не мислят, че той е манипулатор, те го мислят за готин човек. Моля нуждая се от съвета ви как да го разкарам от себе си и от моето обкръжение!

Неактивен mariya_koeva

  • ПСИХОЛОГ
  • Глобален модератор
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 767
  • Карма: +17/-0
  • Пол: Жена
  • Нека заедно намерим пътя към промяната!
    • Профил
    • https://psychologist-koeva.blogspot.com/
Re: Моля ви за съвет
« Отговор #1 -: 29 септември 2017 16:57:52, петък »
Здравейте, jessi92!

Моят съвет е да поговорите с това момче и да му обясните, че много добре знаете как той манипулира приятелите Ви против Вас самата и че няма да позволите да търпите подобно отношение. Поговорете и с Вашите приятели. Ако са Ви истински приятели, няма толкова лесно да се оставят да ги залъгва някакво момче, дошло просто така. Те не Ви ли познават като личност, не знаят ли каква сте, какви са Вашите силни и слаби страни, за да му вярват безрезервно? По-скоро те трябва да се осъзнаят. Направят ли го, това момче ще бъде принудено да си потърси друг приятелски кръг, пред когото да сипе бисери.

Мария Коева
психолог
Мария Коева
Психолог

mariyakoeva7@gmail.com
www.psychologist-koeva.blogspot.com