Автор Тема: Въпрос  (Прочетена 1773 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен веско

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 4
  • Карма: +0/-0
    • Профил
Въпрос
« -: 29 септември 2017 10:16:08, петък »
Здравейте.

Сигурно много ще се смеете на въпроса ми но искам да си го задам  :)

Ще се опитам да бъда максимално изчерпателен и се надявам че ще засегна всички важни детайли от него .

Та значи... запознах се с жена на 34 /не знам дали годините са от значение но ги пиша / омъжена с дете.

От приказка на приказка нещата станаха да го кажем сериозни. Тя се влюби в мен. Обаче..сега започва веселата час. Та въпросната жена се оказа ,че имала любовник който много била обичала,ама много.И поради тази причина не искала да прави секс с мен.Така твърди. И то не един и два пъти.Но преди седмица получих френска  :P /вмятам го защото мисля ,че има значение към въпроса ми /

През последните няколко дни постоянно ми повтаря и ми казва ,че ме обичала /без естествено да засяга темата за "мъжа на живота и" както нарича любовника си няколко пъти /, мъжа и в случая не го броим изобщо, защото за него пък изобщо не става дума  :)

Та..много ме обичала, през двата месеца в който се запознахме постоянно мислела за мен,и все неща в този ред на мисли. Когато успее да се измъкне от семейното гнезденце,отива при въпросния да прави секс със него и после изпада в някакви абсурдни ситуации ,защото се чувствала виновна че постъпвала така с мен / ?! /

Дори се стигна до там, че вчера когато казах ,че ще ходя на кафе с една позната,за която тя знае....полудя. Направо откачи от ревност.Не искала да се чувства така, трябвало да спрем да се виждаме, да говорим и всичко това заради кафето на което отидох с другото момиче.Цитирам "полудявам от мисълта че ще легнеш с друга"

Значи...хем не иска да прави секс със мен,хем не иска аз да ходя при друга а в същото време,нали..там с любовника...  :)
А и на мен тя много,ама много ми харесва и не ми се иска да приключвам с нея.

Понеже вие предполагам познавате човешката психика...що така тази жена ?

Не знам до колко изчерпателен бях и до колко добихте някаква представа , но според вас , ще има ли в крайна сметка секс или да си казваме чао, поне да не страда тя така.

Какво мислите по въпроса ?

Благодаря предварително за отговора и ако може, не ми се смейте много  :)

Неактивен mariya_koeva

  • ПСИХОЛОГ
  • Глобален модератор
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 767
  • Карма: +17/-0
  • Пол: Жена
  • Нека заедно намерим пътя към промяната!
    • Профил
    • https://psychologist-koeva.blogspot.com/
Re: Въпрос
« Отговор #1 -: 29 септември 2017 10:16:53, петък »
Здравейте, веско!

Мисля, че е хубаво да прекратите отношенията си с тази жена НЕ за да не страда тя, а за да не страдате Вие. Тя черпи енергия от прекалено много източници (от Вас, от съпруга си, а и от любовника си) и ще продължава с тази практика, докато й се отдава възможността.

Разбирам, че сте имали по-интимни моменти, но смея да кажа, че те са Ви дали надежди за евентуално общо бъдеще, и Ви е трудно да преодолеете усещането за несподеленост (имайки предвид, че не предприема нищо по-сериозно, за да бъдете заедно), а оттам да успеете да продължите напред и да направите обективна оценка на фактите и реалността.

Помислете - Вие почти не сте с тази жена, а по-скоро я делите с конкурентите си. Дори и да се стигне до секс, за съжаление не дава гаранции, че ще бъдете заедно. Да, може би таите такива надежди, имайки предвид, че в повечето случаи сексът сближава, но както казах, невинаги преобладават положителните емоции. Смятам, че като погледнете от дистанцията на времето, ще установите, че тази авантюра няма да заема кой знае какво място в живота Ви, така че се опитайте да не отдавате енергията си излишно. Избягвайте да се "намествате" в безсмислени и изкуствени любовни триъгълници и осмоъгълници (образно казано).

Мария Коева
психолог
Мария Коева
Психолог

mariyakoeva7@gmail.com
www.psychologist-koeva.blogspot.com

Неактивен веско

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 4
  • Карма: +0/-0
    • Профил
Re: Въпрос
« Отговор #2 -: 29 септември 2017 10:18:02, петък »
Здравейте пак от мен.

Благодаря Ви за отговора. По принцип, аз с нея надежди за общо бъдеще не градя, не желая и да бъдем заедно, освен чисто сексуално, понеже също съм семеен и не смятам да зарязвам жена си заради друга жена. Не ми пречи и факта че я деля с още някой,просто ме ядосва факта че се дърпа на мен, при положение че твърди ,че изпитва някакви чувства  :)

Онзи ден и казах по телефона,че след като така и така не иска да ляга с мен, е по добре да спрем и след няколко часа тя позвъни на вратата и дойде на гости  ;)

Ей това не мога да си обясня  :)

Неактивен mariya_koeva

  • ПСИХОЛОГ
  • Глобален модератор
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 767
  • Карма: +17/-0
  • Пол: Жена
  • Нека заедно намерим пътя към промяната!
    • Профил
    • https://psychologist-koeva.blogspot.com/
Re: Въпрос
« Отговор #3 -: 29 септември 2017 10:18:55, петък »
Здравейте отново, веско!

Сега разбирам, че Вие сте семеен също.

Когато тя дойде на гости, разговаряхте ли за нещо, какво всъщност се случи? За съжаление аз не мога да Ви кажа какво да направите, за да си легнете с тази жена. Това са междуличностни отношения и рецепта няма. Както не бих могла да кажа и защо тя се "дърпа". Мисля, че много от отговорите ще Ви станат ясни, когато проведете разговор и се изясните.

Успех!

Мария Коева
психолог
Мария Коева
Психолог

mariyakoeva7@gmail.com
www.psychologist-koeva.blogspot.com

Неактивен веско

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 4
  • Карма: +0/-0
    • Профил
Re: Въпрос
« Отговор #4 -: 29 септември 2017 10:20:15, петък »
А, нищо особено не се случи. Само ме целуваше  ;D
Единственото нещо по въпроса бе ,че на мен за "мъжа на живота си" е казала а на него за мен не,защото случайно той е бил попитал дали се вижда и с някой друг  ;D

Неактивен веско

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 4
  • Карма: +0/-0
    • Профил
Re: Въпрос
« Отговор #5 -: 29 септември 2017 10:21:13, петък »
mariya_koeva,

Възможност за отговор на е-маил,за да не чете широката аудитория има ли ?

Поздрави.

Неактивен mariya_koeva

  • ПСИХОЛОГ
  • Глобален модератор
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 767
  • Карма: +17/-0
  • Пол: Жена
  • Нека заедно намерим пътя към промяната!
    • Профил
    • https://psychologist-koeva.blogspot.com/
Re: Въпрос
« Отговор #6 -: 29 септември 2017 10:22:05, петък »
Здравейте, веско!

По принцип този форум е създаден, за да бъде полезен както на хората, които се допитват до мен и колежката, психолог Людмила Боянова, така и на тези, които поради една или друга причина не са намерили все още достатъчно сила вътре в себе си, за да споделят свое терзание или проблем. По този начин могат да открият тук сходен проблем с решен казус.

Използвайте опцията "Лично съобщение" във форума и ми изпратете това, което Ви терзае.

Мария Коева
психолог
Мария Коева
Психолог

mariyakoeva7@gmail.com
www.psychologist-koeva.blogspot.com