Автор Тема: Стрес (спешно)  (Прочетена 1894 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен stoianka73

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 2
  • Карма: +0/-0
    • Профил
Стрес (спешно)
« -: 22 септември 2017 11:17:46, петък »
Здравейте!От известно време съм под стрес.На 14 години съм.Не знам каква е причината.Изкарвам си го на ноктите, но и съм страшно разсеяна.Уча нов език и думите ми..поради причината, че съм разсеяна не влизат в главата ми.Когато се сетя, че има неща,които трябва да знам, но не ги знам,изпадам в някакъв тип емоционален срив(говоря за неща от пети клас,които са основата на всичко)Като седна да уча,мисля за всичко друго ,но не и за учене.Страшно нервна съм и имам нужда от помощ.Трудно запомням.  :'( :-[  Това продължава около една година.Преди мислех за неизбежните неща и често се разстройвах(смъртта).Надявам се по -скоро да ми отговорите.Поздрави!

Неактивен mariya_koeva

  • ПСИХОЛОГ
  • Глобален модератор
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 767
  • Карма: +17/-0
  • Пол: Жена
  • Нека заедно намерим пътя към промяната!
    • Профил
    • https://psychologist-koeva.blogspot.com/
Re: Стрес (спешно)
« Отговор #1 -: 22 септември 2017 11:18:30, петък »
Здравейте, stoianka73!

Казвате, че сте разсеяна. За да сте ефективна и продуктивна, е необходимо да спазвате някои важни правила:

1. Кои са Вашите приоритети? Дали ще е контролно, писмена работа или подготовка за устно изпитване? Важно е да знаете какво Ви очаква през следващите няколко дни, за да можете да се подготвите предварително, залягайки на нещата, които са по-приоритетни. Не си губете времето с неща, които може да почакат.

2. Задължително разполагайте с бележник-календар-органайзер. Записвайте си задачите, които трябва да изпълните за деня и за седмицата.

3. Раздробявайте задачите си на по-малки компоненти - ако нещо Ви се струва като непосилна задача, започнете да разпределяте материала на няколко части, от по-лесно към по-трудно или обратното.

4. Отделяйте всеки ден поне по няколко часа да преговорите учебния материал от деня.

5. Не си губете времето в интернет.

6. Всеки има момент през деня, в който е по-продуктивен и може да се концентрира по-лесно. Използвайте го!

7. Наспивайте се! Без достатъчен сън няма как да се концентрирате през деня!

Успех!

Мария Коева
психолог
Мария Коева
Психолог

mariyakoeva7@gmail.com
www.psychologist-koeva.blogspot.com

Неактивен stoianka73

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 2
  • Карма: +0/-0
    • Профил
Re: Стрес (спешно)
« Отговор #2 -: 22 септември 2017 11:19:16, петък »
Благодаря за съветите!
Съвет 5. гласи да не си губя времето в интернет,но точно това ме разсейва.Както съм се сръдетоточила и извиднъж ми излиза някой образ от някоя игра и докато не седна да разцъквам около 20 мин. не мога да се сръдетоточа.