Автор Тема: Не мога да го разбера...  (Прочетена 2014 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен nadetoo723

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 2
  • Карма: +0/-0
    • Профил
Не мога да го разбера...
« -: 22 септември 2017 09:31:29, петък »
Здравейте!
    Аз съм момиче на 15 години. Имам проблеми с едно момче от съседния клас...
Запознахме се в началото на годината. Още в началото много си допаднахме и си говорихме постоянно. Бяхме много близки...И аз се влюбих в него! След 2 месеца приятелство реших да му призная как се чувствам и той ми каза, че също има чувства към мен. Но решихме да изчакаме малко, защото не ни беше комфортно един с друг още. Той се държеше страхотно и наистина ме харесваше. Но както "изчаквахме" и нещо не ни се получи...така си останахме приятели. Около Коледа разбрах, че е харесал друга. Дори те бяха за малко заедно...а аз още го харесвах и това болеше! И един ден му казах, че още имам чувства към него,но че знам че той харесва друга. И му казах, че искам да се отдалечим малко един от друг, за да не ме боли да го гледам с нея и защото ние бяхме близки и аз не можех да го преживея така! От начало той не беше съгласен, но после го прие и така 1 месец се подминавахме като пътни знаци. Аз се запознах с друго прекрасно момче и най-накрая бях щастлива. Той тогава не харесваше онова момиче вече...и на Коледа аз му подарих коледен подарък като знак на примирие...и пак започнахме да си говорим, но тогава той се държеше студено и не беше както преди. Опитах да говоря с него защо се държи така, но той не пожела да говори за това. Не си говорихме 1 седмица и на Нова година аз му написах, че явно не можем да сме приятели,както преди, но ако има нещо може да разчита на мен. И тогава той ми каза-" Нека да оставим всичко в миналото и да продължим напред. Искам да знаеш, че много те обичам." И след това всичко беше напълно наред! Бяхме приятели както преди. Каза ми, че не харесва никого в момента. А аз му казах за момчето, в което бях влюбена. Да, но това продължи за кратко....Първият ден след ваканцията мислех, че като отидем на училище всичко ще бъде както преди. Ще ме гушне и така. Но когато бяхме в училище, почти не си обърнахме внимание. Аз бях с приятелките си и той със своите...като се прибрах от училище му писах и той се държа студено. Сякаш ми се сърди...питах го-Сърдиш ли ми се? Какво има? Обаче той нищо не ми казваше...за пръв път се държеше така. И цели 2 месеца не си проговорихме...все едно не сме се познавали въобще. Когато някой го питаше, защо ми се сърди, той казваше- Лични неща са. Не е твоя работа. Ако бях направила нещо, за да има причина да ми се сърди, щеше да ме махне от приятели и да говори лоши неща за мен. Но не беше така....И преди 1 седмица му писах да опитам да се сдобрим. И тогава той каза- аз трябваше да ти се извиня. Липсваше ми. Започнахме да си говорим, той ми каза за някакво друго момиче, което си харесва сега и така. Но в училище само се поздравяваме...Това е историята. Въпросът ми е- Можете ли да ми обясните поведението му и да ми кажете, защо ме отблъсна така? И какво иска в момента от мен?

Благодаря предварително!

Неактивен mariya_koeva

  • ПСИХОЛОГ
  • Глобален модератор
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 767
  • Карма: +17/-0
  • Пол: Жена
  • Нека заедно намерим пътя към промяната!
    • Профил
    • https://psychologist-koeva.blogspot.com/
Re: Не мога да го разбера...
« Отговор #1 -: 22 септември 2017 09:32:02, петък »
Здравейте, nadetoo723!

Съветът ми е да не се занимавате повече с това момче. Вашите взаимоотношения са нехармонични, няма баланс - от едната крайност в другата. Единият месец сте заедно, на следващия сте само приятели, а на по-следващия не си говорите (образно казано). Това момче все още е незряло и не може да поеме отговорност за собствените си действия. Разбирам, че искате да сте заедно, но той не дава никакви категорични знаци за това. На всичкото отгоре Ви е казал, че в момента харесва друго момиче. Няма лошо да сте само приятели, но не позволявайте на когото и да било да Ви върти на малкия си пръст.

Мария Коева
психолог
Мария Коева
Психолог

mariyakoeva7@gmail.com
www.psychologist-koeva.blogspot.com

Неактивен nadetoo723

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 2
  • Карма: +0/-0
    • Профил
Re: Не мога да го разбера...
« Отговор #2 -: 22 септември 2017 09:32:43, петък »
Благодаря Ви наистина много! Ще се опитам да го забравя и да продължа напред  :)