Автор Тема: Мисля че съм дете-психопат  (Прочетена 1481 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен НЕЗНАМКОЙСЪМ

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 1
  • Карма: +0/-0
    • Профил
Мисля че съм дете-психопат
« -: 22 септември 2017 09:10:16, петък »
Здравейте,аз съм момче,на 16 години,отгледан в добро семейство и без липса от нищо.
Преди няколко седмици попаднах на статия за психопатията и по-специално за децата психопати.
Опреличавам се на много от показателите за психопат.
1.Напълно апатичен съм към случващото се,не се интересувам от последствията.
2.Почти безчуствен съм,много рядко нещо може да ме трогне,да ми развали настроението или да ме зарадва.
3.Доставя ми удоволствие да срина психиката на някой човек,с напълно спокоен тон и без да му крещя или обиждам.
4.Манипулирам всички учители,за да получа желаната оценка,просто защото искам да съм над другите.
4.1.приятелите ми са ми безразлични,все ми е тая дали ще изляза с тях или не,не ги търся,винаги чакам те да се поинтересуват от мен.
5.Напълно самовлюбен съм,в 99 % от случайте поставям себе си пред другите.
6.Държа се абслолютно свободно в каквато и да е ситуация и успявам да се измъкна от нея,не винаги с успех,но никога не губя нищо.
7.Не съм патологичен лъжец,даже много рядко лъжа,но лъжа за собствена изгода.
8.Не изпитвам чуство за вина,дори към родителите ми.Казах им,че не изпитвам любов към тях,дефакто си е така,само съм им благодарен,че са ме създали,което си до някаква степен самовлюбване.В продължение на няколко часа плакаха,а аз не испитах емоция,не ми стана гадно,не се разревах,всичко ми беше напълно апатично.
9.Не мога да се контролирам,винаги говоря в прав текст и каквото мисля,без да обърщам внимание на последиците.
10.От ранна възраст правя секс,основно с пълнолетни.Изпитвам мания от това да знам,че са задоволени и поставям тяхното удоволствие пред моето.
11.Пробленно дете съм от малък и имам много проблеми в училище.Въпреки всичко успявам да се измъкна от тях,манипулирайки учители,родители и доктори.
12.Не мисля за бъдещето,нямам цел в живота,не се интересувам от мнението на другите.Мога да направя всичко,стига някой да ми каже,че не мога.
Искам мнение от психолог,преди да се обърна към такъв и в живота.Искам помощ, за да отстраня проблема.
На обидите ще им бъде отговорено подобаващо.

Неактивен Boyanova

  • ПСИХОЛОГ
  • Админ
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1349
  • Карма: +8/-0
  • Пол: Жена
    • Профил
    • Форум за психология
Re: Мисля че съм дете-психопат
« Отговор #1 -: 22 септември 2017 09:10:43, петък »

Здравейте,


Тук обидите не се толерират. Никой няма да те обижда или нещо такова. Даже напротив, похвално е, че имаш стремеж да се развиваш, като коригираш онези прояви в характера си, които ти носят негативно представяне пред околните. Бързам да те успокоя, че такива характеристики не те превръщат в психопат, но ако не ги отстраниш, няма да имаш пълноценни взаимоотношения с околните и това с времето ще започва все повече и все повече да ти тежи, да ти носи отрицателни последствия като те поставя в неприятни за теб ситуации.


Ако имаш вече избор на психолог (може би училищният такъв или някой друг), потърси го и сподели проблемите си. Потърсете заедно решение. Това е един правилен избор.


психолог Боянова