Автор Тема: Срам ме е!  (Прочетена 1914 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен mariq123456

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 4
  • Карма: +0/-0
    • Профил
Срам ме е!
« -: 22 септември 2017 06:52:01, петък »
Здравейте, искам да ви разкажа какво се случи и промени мен! Имах хубава компания,но се събрахме в един ресторант да изпратим хубавото лято... Всичко вървеше по вода докато приятелка на майка ми не дойде в ресторанта и викна и нея! Е беше що годе добре 1вия 1 час, но след това мама дойде и ми каза, че един пияница и е казал че ще и счупи ръцете не 2 места... Аз много се ядосах и казах на приятеля ми и той побесня и тръгна да се бие с него, обаче в крайна сметка ги разтърваха и тоя си седна на масата извини се на майка ми, но имаше много виканици... И накрая барманката демек едно момиче от компанията дойде и почна да вика да млъкнем, да нормално шефа и беше отвънка на масата и и каза да ни изгони цялата компания, обаче след като почна да вика каза и нещо което много ме обиди, каза че майка ми, му се е увисила на врата и е почнала да му дърпа водката! И се разкрещя пред цялата ми компания, аз много се обидих, но замълчах за малко. След това пък едно момче дойде и каза на приятеля ми, че са си говорили с 2 други приятелчета, и майка ми е казала, спрете да говорите зад гърбовете, а те са си говорили за лов. Приятелят ми дойде и ми го каза и аз подивях, защото мразя някой да говори такива работи за майка ми. Беше под пийнала, и дойде при мен и почнахме да си говорим, но се намеси и приятелят на барманката(момичето от компанията) и аз 1во не исках да казвам какво ми е и заради кой ми има нещо, но накрая си казах какво е станало и защо съм се обидила. И момичето на бара дойде и почна да вика и да се прави на интересна, да може и майка ми да го е направила това, тя на мен ми каза, че е отишла на бара и си е поръчала някакво хоро и почнали да си говорят приятелски с барманката, но явно е бутнала на пияницата леко водката (макар че ми каза че не е пипала никакви водки) и той и е казал ще ти шчупя ръцете на 2 места и тя му се е облегнала на рамото и му казал, че не може да стане и се е усмихнала. Докато барманката я обиди. Мама много се ядоса и отиде при нея и почна да се разправя с нея и тя се разплака и крещеше "махайте се от тука" и така нататък! Но сега не знам кой е виновен и все пак ме е срам да погледна половината компания в очите, защото моята майка направи сеира... А за другата част от компанията не искам да ги виждам, защото са интриганти... И ме е срам да отида в кафето дето се събираме и да кажа здравейте.. Дали да не накарам майка ми да се извини на барманката. Или просто да вдигна глава и да отида там? Много ми е мъчно, защото си обичам приятелите,без значение че имат тук там някой дефект... Какво да правя?

Неактивен mariya_koeva

  • ПСИХОЛОГ
  • Глобален модератор
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 767
  • Карма: +17/-0
  • Пол: Жена
  • Нека заедно намерим пътя към промяната!
    • Профил
    • https://psychologist-koeva.blogspot.com/
Re: Срам ме е!
« Отговор #1 -: 22 септември 2017 06:52:48, петък »
Здравей отново, mariq123456!

Хубаво е, че си защитила майка си, но трябва да прецениш сама дали е редно да се "намесваш" повече от необходимото. Майка ти, приятелите й и останалите, които са били в ресторанта, са достатъчно големи хора и дали според теб те могат да разрешат проблемите си сами?

Браво, че не си непукист, който мисли само за себе си, но се отдръпни за малко. Как мислиш, дали има от какво да се срамуваш, след като майка ти може и да е направила "сеира" и не си ти тази, която се е държала неприлично, нали така? Дали барманката е опитала да тушира сеира или с непремерено поведение всъщност е спомогнала сеира да се разрастне?

Може би трябва да поработиш над себе си. Спомни си какво ти писах преди няколко дни - да повдигнеш малко самочувствието си. Вече си на възраст, в която можеш активно сама да взимаш решения за житейските ситуации, в които изпадаш. Не бъди в ролята на "жертва" - позиция, която никога не е успешна. Бъди активната страна в сценария и намери своя път, развивай се и бъди креативна!

Казано е, че истината има спокойно сърце. Обмисли ситуацията от всички възможни страни тогава, когато си спокойна. Така ще разбереш сама как е най-правилно да постъпиш. Ако желаеш, сподели ни до какви изводи си достигнала и какъв е развоят на ситуацията.

Мария Коева
психолог
Мария Коева
Психолог

mariyakoeva7@gmail.com
www.psychologist-koeva.blogspot.com

Неактивен mariq123456

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 4
  • Карма: +0/-0
    • Профил
Re: Срам ме е!
« Отговор #2 -: 22 септември 2017 06:53:29, петък »
Реших, че няма от какво да се срамувам, все пак не аз съм започнала "сеира" . И накарах майка ми да се извини на барманката, но се замислих дали аз трябва да и се извиня за нещо, и разбрах че не трябва. На нея и е гадно виждам я не иска да ме погледне, явно я е срам, но аз няма да и се извиня...